Ezgi Tok - Kişisel Ölçü Birimleri

Ezgi Tok - Kişisel Ölçü Birimleri

Tarihler: 30 Mart 2018 Cuma ~ 30 Mart 2018 Cuma 30 Mart 2018 19:30

Yer: Pera Müzesi

Ücret: - Tam 70.00 TL Öğrenci 50 Tl

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Meşrutiyet Cad. No.65 Tepebaşı Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 99 00

Web: http://www.peramuzesi.org.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 30, 2018 ~ Mar 30, 2018
Ezgi Tok - Kişisel Ölçü Birimleri, 30 Mart'ta Pera Müzesi'nde!

Kişisel Ölçü Birimleri
Sanatçı Atölyesi: Ezgi Tok

"'Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri' sergisine yönelik atölye çalışmasında, gündelik hayat içerisinde, farklı sebeplerle, sıkça kullandığımız ağırlık ve ölçülerin Orta Tunç Çağı’ndan günümüze kadar devam eden uzun yolculuğunu ve günümüz sanatı ile olan ilişkisini sanatçı Ezgi Tok eşliğinde irdeliyoruz. İki bölümden oluşan bu atölye çalışmasının ilk bölümünde, ağırlık, ölçü ve birim kavramları, standardizasyon, ölçüm araçlarının formları ve bu formların tarihsel referansları gibi temel başlıklardan yola çıkıyoruz. Sanat tarihinin ağırlık ve ölçü ile olan ilişkisinin mercek altına alıyor ve tartışıyoruz. Katılımcılarla, imge ve ölçü ilişkisinin resim, baskı, yerleştirme, video, mapping gibi farklı mecraların kullanımındaki yerini ve günümüz sanatına yansımalarını inceliyoruz. Çalışmanın ikinci bölümünde ise katılımcılarla, taş ve çeşitli malzemelerle isteğimiz formda kişisel ölçü birimlerimizi ve/veya ölçüm gereçlerini oluşturuyoruz."

30 Mart Cuma, 19:30 – 21:30

İlişkili Sergi: Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri
Yaş: 18+
Süre: 2 saat
Kontenjan: 10 kişi

Ezgi Tok Hakkında
Ezgi Tok, 1989, İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 2014 yılında, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat Dalı’nda halen devam etmekte olduğu yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Video, enstalasyon, multimedya ve baskı gibi pek çok çeşitli mecrada üreten sanatçının katıldığı karma sergiler arasında; O’Art Sanat Yarışması, O’Art Galeri, 2017, Gözlemlenir Gerçekler, Mixer, 2017, Bir Yaşam Aralığında, Adahan -1 Galeri, 2017, Efemerid, Cumhuriyet Müzesi, 2017, Local & Global Discourses, California College of Arts, 2016, Aşina, Marmara Üniversitesi, 2015, Yerel ve Global Söylemler, Cumhuriyet Müzesi, 2015, Multiculturalism & Identity, California College of Arts, 2015 yer almaktadır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT