Food & Mood

Tarihler: 26 Nisan 2018 Perşembe ~ 26 Nisan 2018 Perşembe 26 Nisan 2018 20:00

Yer: Zorlu PSM - Atölye

Ücret: 1. Kategori - 100.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 26, 2018 ~ Nis 26, 2018
Food & Mood etkinliği Zorlu PSM - Atölye'de gerçekleşecek.

Atölye, Zorlu PSM ve Human Art iş birliğiyle gerçekleşmektedir. 

Eğitmen: Pınar Taşkınlar

Food & Mood eğitim serisi yediklerimizin hissettiklerimiz üzerindeki etkisi hakkında günlük hayatta kullanılabilir bilgiler içerir. Hayat tarzımızda yapacağımız küçük değişiklikler ile yaşam kalitemizi yükseltecek tüyolar verir.

Şubat ayından itibaren iki haftada bir her Perşembe gerçekleşecek atölyeler arasında ilişkisel ve kurgusal bir bütünlük olmakla birlikte, her bir atölye de kendi içinde bütündür.

Atölye süresi: 1 saat 30 dakika

1 Şubat Perşembe
20:00 - 21:30

Beslenerek Mutlu Olun
Mutluluğu genellikle dışarıda arıyoruz ama aslında ne yediğimiz, nasıl düşündüğümüz ve nasıl yaşadığımız mutluluğumuzu etkileyen önemli faktörler. Renkli beslenmek, vücut döngüsünü destekleyen bir şekilde uyumak, gün ışığına maruz kalmak, hayatta bizi destekleyici ilişkiler kurmak, oyuna zaman ayırmak mutlu bir hayatın olmazsa olmazı. Bu derste beslenme, hayat tarzı ve besin takviyelerinin mutluluk üzerindeki önemini öğrenip, mutlu bir hayata adım atacağız.

15 Şubat Perşembe
20:00 - 21:30

Zihin Performansını Arttır
Unutkanlık, net ve hızlı düşünememe gibi sorunlar aslında beslenmeyle kolaylıkla çözülebilecek durumlar. Bağırsak üzerinde yapılan son araştırmalar, bağırsak içinde bulunan faydalı bakterilerin beyin üzerindeki etkilerini kanıtladı. Yani depresyon, hiperaktivite, mod değişiklikleri, odaklanamayan zihnin sebebi, bağırsaklarınızdan geçiyor olabilir. Beyin-bağırsak arasındaki bu ilginç ilişkiye yakından bakıp, destekleyici yolları öğreneceğiz. Bunun yanı sıra vücudun üzerindeki fazla toksik yükler de zihin üzerinde olumsuz etkiler yapabiliyor. Zihninizin önündeki bulutu nasıl kaldırabileceğinizi öğrenmek isterseniz bu ders tam size göre.

1 Mart Perşembe
20:00 - 21:30

Hangi Derde Hangi Detoks?
Son zamanların sağlık trendi ‘detoks’ sayesinde etrafımız “juice”lar ve özel diyetlerle sarıldı! Bu buluşmada, vücudun kendini arındırma sistemini ve detoksu destekleyici hayat tarzını öğreneceğiz. Zihin netliği, yorgunluktan kurtulma, parlak bir cilt ve daha iyi bir uyku isterseniz mutlaka bu buluşmaya katılın!

15 Mart Perşembe
20:00 - 21:30

Ben Şimdi Ne Yiyeyim?
Bir çoğumuz için ne yiyeceğine karar vermek oldukça karmaşık bir hal aldı. Beslenmeyle ilgili o kadar çok bilgi var ki hangisine inanmalıyız, hangisi kalıcıdır bilemez olduk ve kafalarımız çok karıştı. Bu kafa karışıklığını önlemek adına hem araştırmalara hem de sağlıklı toplumların yaşayışlarına bakıp, bu kafa karışıklığını sonlandırmaya karar verdik. Yağlar kolesterol yapar mı? Kırmızı et mi sağlıklıdır, yoksa veganlık mı? Gluten son zamanların sevilen bir pazarlama kelimesi mi, yoksa gerçek bir düşman mı? Yemekle ilgili kafanız karışıksa, sağlıklı beslenmeye net bir adım atmak isterseniz buyurun!

29 Mart Perşembe
20:00 - 21:30

Ah Tatlı Hayat!
Şekersiz ve sağlıklı bir yaşama adım atmak için önce hayatımıza tat katmak gerekir. Kolayca şekeri bırakabilmeyi ve bu adımın hayatımızda sağlayacağı faydaları araştırıp, duygusal ve fiziksel yönleriyle adım adım bu yolda bizi nelerin beklediğini öğreneceğiz. Dengeli bir kan şekerinin sağladığı zihinsel performans artışı, hafiflik, daha güçlü bir bağışıklık sistemi gibi sayısız faydasını görmek için bir adım atmak isteyen herkese açık bir ders!

26 Nisan Perşembe
20:00 - 21:30

Küçük Mucize Takviyeler
Vitamin ve mineraller sağlıkla işleyen bir vücudun olmazsa olmazı. Dengeli beslenilmesi durumunda ihtiyaç yokken, yetersiz beslenme durumunda bazı çok önemli vitamin ve minerallerin eksikliğini çekebiliyoruz. Her bedenin çalışması için gereken mikrobesinler nelerdir, eksikliği durumunda hangi belirtiler görülür ve nasıl/ne miktarda takviye edilmelidir gibi soruların cevaplarını bu buluşmamızda öğrenebilirsiniz.

Pınar Taşkınlar kimdir?
Sağlık koçu Pınar Taşkınlar, beslenmenin sağlımıza etkisi, kronik hastalıkların engellenmesi ve sağlıklı yaşlanma üzerindeki önemi hakkında Dr. Mark Hyman, Dr. Andrew Weil, Dr. Libby Weaver Dr. John Douillard, Dr. William Davis, Deepak Chopra gibi dünyaca ünlü doktorlar ve bilim insanlarından eğitim alarak, Institute of Integrative Nutrition’dan 2014 senesinde mezun oldu. Beslenme eğitiminin yanı sıra Ezgi Sorman’dan Meditasyon Eğitmenliği Eğitimi ve Osho Miasto Institute’ten Diamond Breath 1. Seviye eğitimini tamamladı. Institute of Integrative Nutrition mezuniyetini takiben beslenmenin hastalıkların engellenmesi üzerindeki önemini derslerinde anlatan Pınar, kişilere sağlıklı bir hayat tarzıyla potansiyellerine erişmeleri için yardımcı oluyor.

- Etkinlik Zorlu PSM – Atölye 3 mekanında gerçekleşecektir.- Organizasyon şirketinin programda ve bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkı saklıdır.- Zorlu Performans Sanatları Merkezi, indirimli bilet satın alma koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT