Galata'da Eskrim Atölyesi

Tarihler: 09 Aralık 2011 Cuma ~ 09 Ocak 2012 Pazartesi

Yer: Eskrim Okulu

Adres: Şahkulu Mahallesi, Serdar-ı Ekrem Sokak, No: 5 kat: 4, Galata, Beyoğlu – İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 82 76

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 9, 2011 ~ Oca 9, 2012

Beyoğlu'nda eskrim atölyeleri düzenlenmeye başladı.

Eskrim Okulu, Galata'da Serdar-ı Ekrem sokaktaki salonda farklı eskrim atölyeleri düzenliyor. Eskrim Okulu, bireylerin fiziksel, zihinsel ve psikolojik gelişimine katkı sağlamayı hedeflerken, araç olarak eskrim sporunu kullanıyor. Atölyelerde farklı yaş ve meslek gruplarına yönelik farklı hedefler gözetiliyor.

Eskrim Okulu; çocuklar, yetişkinler, şirket yöneticileri, tiyatrocular ve ev hanımları için atölyeler düzenliyor. Ayrıca kişiye özel ihtiyaçlar belirlenerek özel dersler de verilebiliyor.

Eskrim Okulu ile ilgili detaylara www.eskrimokulu.com adresinden incelenebilir.

Çocuklar İçin Eskrim:

Bir eskrimci sportif olarak çevik, hızlı, güçlü, dayanıklı ve esnek olmalıdır. Eskrime başlayan çocuk 100 metre koşucusu kadar hızlı, maraton koşucusu kadar dayanıklı, masa tenisçisi kadar çevik, jimnastikçi kadar esnek ve bir boksör kadar güçlü olmak için eğitilir. Bu sportif özellikler yine de eskrim için yeterli olmayacaktır, üstün konsantrasyon yeteneği, dikkat kontrolü ve maksimizasyonu, mükemmel refleksler geliştirilmesi gereken özelliklerdir. Ancak analitik düşünme hızlı çözümleme ve karar verme yeteneğinin geliştirildiği eskrimci bir satranç ustasının kıvrak zekasına da sahip olacaktır. İşte bu yüzden bütün savaş pilotları eskrim eğitimi alır.

Eskrimin çocuğa kazandırdığı disiplin ve konsantrasyon yeteneğinden sonra derslerde de başarının arttığını gözlemlenmektedir. Ayrıca eskrimin çocuğa öz güven duygusu kazandıran ve çocuğun sosyalleşmesine katkı sağlayan bir etkinlik ortamı sağlamaktadır.

Eskrim dünyadaki en güvenli spor dallarının başında gelir bu yüzden de başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde sigorta şirketleri eskrim için diğer spor dallarında olduğu gibi ekstra prim ödemesi almamaktadır.

Yetişkinler İçin Eskrim:

Eskrim zihin ve beden sağlığı için her yaşta yapılabilecek ideal bir spor olma özelliğindedir. Bu gün artık dünyanın her yerinde 40 – 50 yaş arası, 50 – 60 yaş arası, 60 – 70 yaş arası ve 70 yaş üzeri veteran müsabakaları düzenlenmektedir. Eskrim aşırı kilolardan kurtulmak ve fit bir vücut yapısına sahip olmak için de ideal bir spordur. Günümüz yaşamında stres, yüksek Tansiyon, yüksek kolesterol gibi bir çok hastalığın tetikleyicisi faktörlerden korunmak sağlıklı yaşamın ön şartı gibidir.

Çoğu zaman bunun farkında olarak spor salonlarına koşan kişiler hayal kırıklığıyla karşılaşmakta çünkü kendilerini spor yapmak zorunda hissetmeleri ayrı bir stres kaynağı oluşturmaktadır. Oysa Eskrim insanların keyifle yapmak istedikleri, ders saatlerini dört gözle bekledikleri farklı bir etkinlik. Eskrimle tanışan yetişkinler belirli bir düzeye geldikten sonra turnuvalara katılarak, turnuvaların büyülü atmosferini ve heyecanını yaşayabilmekte.

Yöneticiler İçin Eskrim:

Günümüzün rekabetçi ortamında kurumların başarısı, kurum yöneticilerinin kişisel özellikleriyle de doğru orantılı olabiliyor. Analiz yeteneği, sabır, doğru zamanlama, hızlı reaksiyon, hızlı karar verebilme özelliği, soruna odaklanabilme, konsantrasyon bunlardan en önemlileri.

Eskrim Okulu ihtiyaç duyulan temel yönetici özelliklerinin geliştirilmesi ve kişisel özelliklerin en üst seviyeye çıkartılması için iş hayatında eskrim adı altında bir atölye gerçekleştirilmekte.

İş yaşamında eskrim programına aynı kurumun yöneticilerinin birlikte katılması o kurumda koordinasyon, zamanlama ve toplam başarı faktörlerinde önemli iyileştirmeler sağlayabiliyor.

“İş Yaşamında Eskrim” programı Eskrim Okulu'nun Galata'daki salonunda gerçekleştirilebildiği gibi kurumların bünyesinde de yapılabiliyor.

Yetişkinler İçin Eskrim Atölyesi

Cuma atölyesi 9 Aralık’ta başlıyor.
Cuma atölyesi saat 20:00 ila 22:000 arası Galata’da.
Yetişkinler için hazırlanan bu programa katılmak ya da diğer gün / saat seçeneklerini öğrenmek için bizi arayın.

Çocuklar için eskrim (6-14 yaş grubu): Hafta içi 16:45 – 18:45 arası ve cumartesi olmak üzere iki seçenekler bulunmaktadır.

Yetişkinler için eskrim: Hafta içi 10:00 – 12:00, 19:00 – 21:00 ya da cumartesi olarak üç ayrı seçenek bulunmaktadır.

Sahne sanatçıları ve oyuncular için eskrim: Kurs günleri Salı ve cumartesidir.

Galata'da Eskrim Atölyesi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT