GalataPerform Görünürlük Projesi 6 / Yeni Metin Yeni Tiyatro Oyun Yazarlığı Atölyesi

Tarihler: 04 Eylül 2010 Cumartesi ~ 02 Ekim 2010 Cumartesi

Yer: GalataPerform

Ücret: Giriş Ücretsizdir

Adres: Büyük Hendek Cad. No: 21/2 Galata Kuledibi Beyoğlu İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 243 99 91

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 4, 2010 ~ Eki 2, 2010

Bu sene İstanbul 2010 Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında yer alan ve her sene olduğu gibi GalataPerform’un düzenlediği Görünürlük Projesi altıncı senesine girdi. Proje altıncı senesinde atölyelerden oluşan bir program sunuyor. 5 değişik mekanda yer alan 7 atölye 2 Eylül- 2 Ekim arasında Eylül ayı boyunca devam edecek ve bu atölyelerin ürünleri 2 Ekim Görünürlük gününde oluşturulan bir harita ve program aracılığıyla seyirciyle buluşacak.

Projenin programında yer alan atölyeler şöyle: Ceren Ercan ve Mark Levitas’ın hazırladığı ‘Yeni Metin Yeni Tiyatro Oyun Yazarlığı Atölyesi’, Kuram Atölyesi’nin düzenlediği ‘Görünürlük Atölyesi’, Genco Gülan’la ‘MASKE Atölyesi’, Kainat Güzeli’yle ‘ERGENE-KORO’, Yeşim Özsoy Gülan ile ‘Tiyatro, Tarih ve Kişisel Tarih Atölye Çalışması’, Gonca Gümüşayak, Erdem Gündüz, Performance Planet ile ‘Gölgeli Masallar Dans ve Gölge Oyunu’ ve Barın Yurt’ta yaşayan yaşlılar ile yapılan atölyeler…

Yeni Metin Yeni Tiyatro Oyun Yazarlığı Atölyesi
Tür:
Oyun Yazarlığı
Düzenleyen: Ceren Ercan, Mark Levitas
Katılımcılar:35 yaşa kadar oyun yazarlığıyla ilgili olan herkese açıktır. Başvurular e-postayla kabul edilir.
Atölye mekanı: Galata Perform
Adres: Büyük Hendek Cad. no:21/1, Galata, Beyoğlu.
Atölye tarihleri: 4 Eylül’den itibaren her Pazartesi ve Çarşamba 18:00-22:00 ve her Cumartesi 12:00-17:00. 27 Eylül Pazartesi 13:00-18:00, 29 Eylül Çarşamba 13:00-18:00, 30 Eylül Perşembe 13:00-18:00.
Gösteri Tarihi: 2 Ekim 2010 Cumartesi, Galata Kule Meydanı saat 17:00

Ve Diğer Şeyler Topluluğu’nun ana projesi olarak 2006dan beri devam eden Yeni Metin Yeni Tiyatro, Görünürlük Projesi dahilinde yeni oyun yazarlarına açık bir atölye düzenliyor. Projenin dramaturgu Ceren Ercan ve koordinatörü Mark Levitas yönetiminde oluşacak ve tiyatro ve oyun yazım pratiği üzerine geliştirilecek olan atölye boyunca sahneleme ve yazım bir arada ilerleyecek. Yazar-yönetmen ve oyuncu tanımları bu sürecin içinde üretimle beraber yeniden bir tartışma alanına dönüştürülecek. Başvuru için: yenimetinyenitiyatro@gmail.com adresine kısa özgeçmiş, 10 sayfayı aşmayan bir oyun metni ve katılma sebebinizi anlatan kısa bir metin göndermeniz yeterli.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT