GSM Yeni Öğrencilerini Arıyor

Tarihler: 16 Eylül 2010 Perşembe ~ 24 Eylül 2010 Cuma

Yer: Gösteri Sanatları Merkezi

Nereden Alınır: Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi

Adres: Fatih İstanbul Fatih İstanbul

Telefon: 0212 521 55 65-66

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 16, 2010 ~ Eyl 24, 2010

GSM Yeni Öğrencilerini Arıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’ye bağlı olarak çocuk, genç ve yetişkinlere tiyatro eğitimi vermek üzere 16 yıl önce kurulan ve aralıksız olarak eğitim faaliyetlerini sürdüren Gösteri Sanatları Merkezi’nin (GSM), 2010- 2011 dönemi öğrenci kayıtları başlıyor.

Ekim-Mayıs döneminde gerçekleştirilecek olan tiyatro eğitimi çerçevesinde, çocuklar için yaratıcı drama, gençler için tiyatroya giriş, diksiyon, şan müzik ve dans dersleri verilecek. Yetişkinler için tiyatronun teorik ve pratik alanlarına dair derslerin de müfredatta yer aldığı eğitimlerde yazarlık bölümünde tiyatro oyun yazarlığının yanı sıra, senaryo yazarlığı ve metin çözümlemesi dersleri de veriliyor.

GSM, 2 yıllık bir eğitim süreci için her sene başında öğrenci alıyor. Bu öğrenciler bu süre zarfında her alanın teorik ve pratik yanlarını uzman tiyatrocular ve eğitmenlerden alıyor. Uygulamalı olarak tiyatro sahnesinde kabiliyetlerini gösteriyor. Bu eğitimin neticesinde, 2 yıllık bir eğitimin ardından yapılan bir gösteri ile mezuniyet sertifikası alıyor.

Gösteri Sanatları Merkezi, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi ve Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi ağırlıklı eğitim çalışmalarını yürütüyor. Yetişkinler için oyunculuk programı, haftanın dört günü, çocuk, gençlik ve yazarlık programları ise haftada bir gün gerçekleştiriliyor. Her branş ile ilgili sayıya göre farklı sınıflar açılabiliyor.

Gösteri Sanatları Merkezi bu yıl bir ilki gerçekleştiriyor ve eğitim branşlarına yenilerini ekliyor. Bunların başında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı (İTÜTMDK) ile birlikte yürütülecek olan Türk Halk Oyunları yer alıyor. İTÜTMDK’nın eğitim alanlarında verilecek olan bu eğitim, şimdilik Zeybek, Halay ve Karadeniz olmak üzere üç yöre ile başlıyor. Katılımcılara sertifikasının da verileceği eğitimler, 2 yıl boyunca sürecek.

Gösteri Sanatları Merkezi, bu yıl daha önce dar bir katılımla düzenlediği Karikatür eğitimini de genişletiyor. Bu çerçevede alanında uzman çizerler tarafından, iki yıllık bir süre içerisinde çizgi ve mizah dersleri verilecek. Kabiliyet ve ilgi esaslı oluşturulacak sınıflar, başvurulara göre yaş grubu ve yetenek sınıflarına ayrılacak.

Gösteri Sanatları Merkezi, bu sezon öğrenci başvurularını 24 Eylül 2010 Cuma günü mesai bitimine kadar alacak. Başvurular, www.kultursanat.org adresi üzerinden ve Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi Gösteri Sanatları Merkezi ofisinden bizzat yapılabilecek.

İletişim için: Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi Tel: 0212 521 55 65-66
e-mail: hsorgun@kultursanat.org

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT