Harflerin Dansı

Tarihler: 10 Mart 2018 Cumartesi ~ 10 Mart 2018 Cumartesi 10 Mart 2018 14:00

Yer: Zorlu PSM - Atölye

Ücret: 1. Kategori - 80.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 10, 2018 ~ Mar 10, 2018
GEO Koleji’nin katkılarıyla

Çocuk Atölyesi ile Sanat Atölyeleri

Ocak ayından itibaren düzenlenecek yaratıcı atölye çalışmaları ile Çocuk Atölyesi ve Zorlu PSM, çocukların büyükler tarafından tanımlanmaya ihtiyaç duymayan, özgürce kendilerini anlatabilecek bireyler oldukları, büyüklerin kocaman dünyasında kendilerine yer açabilecekleri, hiç tanımadıkları insanlara seslerini sanat yoluyla duyurabilecekleri gerçeğini çocuklara yaşatırken bir taraftan da deneyimlemeyi hedefliyor.

HARFLERİN DANSI ATÖLYESİ
Harfleri tanımak, müzikal ve görsel şölene dönüşüyor!

Atölye İçeriği: “Harflerin Dansı” etkinliği, harfleri tanımayı müzikal ve görsel bir şölene dönüştürüyor. Her harfe bir şiir, her şiire bir harf atfeden bu çalışma, çocukların yazıyla nesneler arasındaki ilişkiyi kavramalarını amaçlıyor.  “Harflerin Dansı”, küçük yaşlardan itibaren dil ve zihinsel becerilerin geliştirilmesine yönelik bir çalışmadır. Bu yaşlarda hayal dünyalarını zenginleştirerek karikatür ve şiir ile tanıştırarak yaratıcı ve üst düzey düşünme becerilerinin minik tohumlarını atmayı hedefliyor. Karikatür sayesinde de, çocuklara farklı bakış açıcı geliştirerek kendini mizah ile ifade etme şansı tanıyor.

Eğitmen : Öğretmen ve Yazar Yasemin Şahin 
Yaş Grubu : 5+ yaş
Atölye Süresi : 1 saat
Grup Sayısı : 9 - 25 kişi
Atölye Günü / Saati : 10 Mart Cumartesi \ Saat: 14:00

Yasemin Şahin: Arhavi’de doğdu. Eğitim Enstitüsü’nden mezun olduktan sonra AÖF Türkçe Öğretmenliği bölümünü okudu. Yurdun “Kuş uçmaz kervan geçmez köylerinde” öğretmenlik yaptı. Şu anda İstanbul’da köklü bir özel eğitim kurumunda sınıf öğretmenliği yapıyor. Çocuklara öyküler, şiirler, dramalar yazdı. Eğitim karikatürleri çizdi. Öğrencilerine hayal kurdurmanın yanı sıra üretme ve yaratma tutkusunu aşılamak için yaratıcı yazmayla birlikte düşünme becerilerini geliştirecek atölyeler gerçekleştirdi. Yaratma ve üretme etkinliklerinde karikatür çizmenin, karikatür okumanın zenginliğini sundu. Evli ve iki çocuk annesi yazar, yazma ve çizme yolculuğunu sürdürmeye devam ediyor.

- Katılımın beklenenin altında olması durumunda etkinlik iptal edilebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT