İstanbul’da Noel - Sanal Gezi

Tarihler: 25 Aralık 2020 Cuma ~ 25 Aralık 2020 Cuma 25 Aralık 2020 19:30

Yer: Online Etkinlikler

Ücret: Atölye:  195.00 TLMenü1: 430.00 TL (Meze Menü + Atölye)Menü2: 500.00 TL (Tandır Menü + Atölye)Menü3: 750.00 TL (Bütün Hindi Menü + Atölye) - - - -

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 25, 2020 ~ Ara 25, 2020
Sanal kilise ziyaretleri, görseller ve yorumları ile sizlerle...

Hristiyanlık ve İstanbul… Asırlar boyu Doğu Roma İmparatorluğu'nun başkentliğini yapmış, Ortodoks âleminin kalp atışlarının duyulduğu şehirde, 24 Aralık tarihinde, Perşembeyi Cuma’ya bağlayan gece, tüm dünyada olduğu gibi Hazreti İsa’nın “Doğum Günü” kutlanıyor. Gerek bu kadim şehirde yaşayan gerekse Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen Hristiyanlar, bu özel günde buluşuyor. Hazreti İsa’nın yoldaşları, bu kutsal gecede kiliseleri doldurup, ayinler ve kutlamalar yapıyor. Buhurlar ve tütsüler içindeki kiliseler, o gece çok farklı bir güzelliğe bürünüyor. Rengârenk giysiler içinde din görevlileri, tertemiz elbiseleriyle gezinen çocuklar, cemaatin en güzel sesli insanlarından oluşan kilise korosunda hazanların, mugannilerin ilahileri, çan seslerine karışıyor.
Bugüne dek dünyanın dört bir yanından on binlerce misafirin Yedi Tepeli Şehri keşfetmesini sağlamış “Antonina Turizm ve İstanbul Walks” markasının yaratıcısı Antonina Turizm'in en beğenilen turlarından biri olan İstanbul'da Noel'in bu yıl diğerlerinden bir farkı var: Yılda sadece bir kez yapılan bu etkinliğimizde, Hristiyan dostlarımızın bu en kutsal gününde, Noel’i sanal  bir gezinti olarak yapıyoruz.

* Tüm yemek menüleri Arda Türkmen’in Mükellef restoranından gönderilecektir.

Menü Detayları
Menü 1 (Meze Menü + Atölye)
● Meze  menü  ( 4-6  kişilik ) 
● Zeytinyağlı ayva ( 300 gr. )
● Tahinli nohut piyazı ( 300 gr. )
● Patlıcan kebbe ( 300 gr. )
● Fava ( 300 gr. )
● üf peynirli Haydari ( 300 gr. )
● Muhammara ( 300 gr. )

Menü 2 (Tandır Menü + Atölye)
● Tandır hindi Menü  ( 2 kişilik ) 
● Hindi but tandır kemiksiz ( 400 gr. )
● Kestaneli iç pilav  ( 250 gr. )
● Muhammara  ( 2 adet )
● Ballı humus ve çıtır pastırma  ( 2 adet )
● Nar ekşili kuru patlıcan ve yoğurt sos  ( 2 adet )
● Elmalı Strudel ( 2 adet )

Menü 3 (Bütün Hindi Menü + Atölye)
● Bütün hindi ( 5-6 kg ) + 1 kg kestaneli pilav 

Notlar:
● Yemek menüleri sadece İstanbul il sınırları içine gönderilecektir.  
● Yemek menüleri teslimati 23-31 Aralık 2020 tarihleri arasında tercih ettiğiniz bir günde yapılacaktır. Gün tercihi için lütfen iletişime geçiniz.

Konuşmacı: Tarihçi Dr. T. Cengiz Göncü

Bu geziye neden katılmalısın?
● Yılda bir kez yapılan İSTANBUL’DA NOEL TURU bu kez ONLINE olarak gerçekleşecek. İki bölümden oluşacak bu sanal gezide İstanbul’da 8 ayrı cemaatin kiliselerini geziyor ve Noel gelenekleri hakkında bilgileniyoruz

Bu gezide neler var?
● Noelin tarihçesi 
● Kiliseler ile ilgili bilgiler
● Noel masalları
● Noel gelenekleri 

Bu gezide kazanacağın yetkinlikler
Dinler Tarihi, Tarih, Efsaneler, Gelenekler, Mutfak atölyesi, Şehir turu

Eğitim Seviyesi
Her seviye

Programda Neler Var
Program:

25 Aralık 2020, Cuma
Rum Ortodoks Aya Yorgi Patrikhane Kilisesi (Fener) -  Kadim Süryani Meryemana Kilisesi (Parmakkapı) - Ermeni Katolik Surp Azvadzazin Kilisesi (Taksim) - Ermeni Gregoryen Üç Horan Kilisesi (Balık Pazarı) 

27 Aralık, Pazar
Anglikan Kırım Kilisesi, Protestan Aynalıkapı  Kilisesi, Latin Katolik Santa Maria Draperis Kilisesi (İstiklal Caddesi) – Keldani Kilisesi, St. Esprit Kilisesi  (Harbiye)  İstanbul’da Noel-Sanal Gezinti
Hristiyanlık ve İstanbul… Asırlar boyu Doğu Roma İmparatorluğu'nun başkentliğini yapmış, Ortodoks âleminin kalp atışlarının duyulduğu şehirde, 24 Aralık tarihinde, Perşembeyi Cuma’ya bağlayan gece, tüm dünyada olduğu gibi Hazreti İsa’nın “Doğum Günü” kutlanıyor. Gerek bu kadim şehirde yaşayan gerekse Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen Hristiyanlar, bu özel günde buluşuyor. Hazreti İsa’nın yoldaşları, bu kutsal gecede kiliseleri doldurup, ayinler ve kutlamalar yapıyor. Buhurlar ve tütsüler içindeki kiliseler, o gece çok farklı bir güzelliğe bürünüyor. Rengârenk giysiler içinde din görevlileri, tertemiz elbiseleriyle gezinen çocuklar, cemaatin en güzel sesli insanlarından oluşan kilise korosunda hazanların, mugannilerin ilahileri, çan seslerine karışıyor. Bugüne dek dünyanın dört bir yanından on binlerce misafirin Yedi Tepeli Şehri keşfetmesini sağlamış “Antonina Turizm ve İstanbul Walks” markasının yaratıcısı Antonina Turizm'in en beğenilen turlarından biri olan İstanbul'da Noel'in bu yıl diğerlerinden bir farkı var: Yılda sadece bir kez yapılan bu etkinliğimizde, İstanbul’da bulunan kiliseleri sanal bir gezinti olarak yapıyoruz.

Etkinlik Hakkında Genel Bilgilendirme
● Bu etkinliğin süresi 2 ayrı günde 2’şer saatten toplamda 4 saattir.
● Yayına katılmak için iki ayrı günde geçerli olacak iki ayrı link verilecektir. 
● Canlı yayın Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Yayının gerçekleşeceği Zoom bağlantısı, kayıt yaptıranlara 24 öncesinden e-posta yöntemi ile paylaşılacaktır.
● Program öngörülemeyen durumlar nedeniyle değişiklik gösterebilir.
● Antonina Online Mektep etkinliğin akışında değişiklik yapma, gerektiğinde bazı bölümlerini iptal etme hakkını saklı tutar.

Etkinliğin Tarihi, Süresi, Başlangıç ve Bitiş Saatleri
● 1.Sanal gezinti: 25 Aralık 2020, Cuma, Saat 20.30
● 2.Sanal gezinti: 27 Aralık 2020, Pazar Saat 20.30

KONUŞMACI
Tarihçi Dr. T. Cengiz Göncü

1967 İstanbul doğumlu T. Cengiz Göncü, Pertevniyal Lisesi’nden sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 2000 yılında Marmara Üniversitesi’nde Arap Dili ve Belagati Anabilim Dalı’nda ilk Yüksek Lisansını ve 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dalı’nda ikinci Yüksek Lisansını ve aynı enstitüde 2015 yılında (Dolmabahçe Sarayı’nın İnşa Süreci, Mekan ve Teşkilat konulu) doktorasını tamamladı. Doktora tezi Temmuz 2019’da İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Suna & İnan Kıraç Vakfı tarafından yayınlandı.Cengiz Göncü 1986 yılında TBMM Milli Saraylarda “rehber” olarak başladı; daha sonra aynı kurumda Milli Saraylar Osmanlı Arşivi Sorumlusu (2004-2010), Beylerbeyi Sarayı Müdür Yardımcısı (2010-2012) ve Dolmabahçe Sarayı Müdürü (2012-2016) gibi idari görevlerde de bulundu. Cengiz Göncü halen TBMM Florya Atatürk Köşkü Amiri olarak görev yapmaktadır. Cengiz Göncü’nün 2011 yılında TBMM Milli Saraylar tarafından yayınlanan “Harem ve Cariyelik” isimli bir kitabı da var. Kendisinin diğer akademik çalışmalarına academia.edu isimli siteden ulaşılabilir.1993 yılında Profesyonel rehberlik lisansını da alan T. Cengiz Göncü, 2014 yılından bu yana Antonina Turizm kadrosunda rehber olarak görev yapmaktadır. İstanbul ve yurtiçinde turların yanında yurtdışında da Mısır ve Kudüs turlarını gerçekleştirmektedir.

- Etkinlik video konferans yazılımı üzerinden gerçekleştirilecektir.- Etkinlik linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın aldıktan sonra güncel e-mail adresinizden Biletix işlem referans numaranızı, satın almış olduğunuz etkinliğin adını ve tarihini antonina@antoninaturizm.com adresine mail atmanız gerekmektedir.- Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak seminere katılamamanız halinde Biletix'in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.- Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle eğitime zamanında katılamaması, bu sebeplerle eğitimin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix'in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT