Kapımdaki Masallar

Kapımdaki Masallar

Tarihler: 01 Mart 2018 Perşembe ~ 30 Mart 2018 Cuma 09.00-18.00

Yer: İstanbul Modern

Adres: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Karaköy Beyoğlu İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 1, 2018 ~ Mar 30, 2018

Burhan Uygur’un “Sanatçı ve Zamanı” koleksiyon sergisinde bulunan “Kapı” adlı sanat çalışmasına odaklanan program, 4-5 yaş grubu ve 8-10 yaş grubu çocuklar için farklı uygulamaları içeriyor.

Programa katılan 4-5 yaş grubu çocuklar, sanat çalışmasının üzerindeki imgelerden yola çıkıyor: Balık, Karagöz, Hacivat, çiçek, kız gibi sanatçının çalışmasında yansıttığı hayali imgeler çocukların hayalgücü ile buluşarak yorumlanıyor. Bir masalın yakın okunmasıyla geçen programın ikinci adımında çocuklar dinledikleri masalda geçen kahramanları “Kapı”nın üzerinde arıyor. Çocuklar onlar için özel hazırlanmış kartonlara çizimler ve boyamalar yapıp kendi hayali kahramanlarını yaratarak programı tamamlıyor.

8-10 yaş grubu çocuklar ise, sanat çalışmasının üzerindeki imgeleri yorumlamalarının yanı sıra, sanatta hazır nesne kullanımına ve nesnenin değişen anlam ve işlevini yorumlamaya odaklanıyor. Sanat çalışmasının çözümlenmesini içeren bu adımın ardından, kendileri için özel olarak hazırlanmış kartonların üzerine resimler yaparak, kendi hayal dünyalarının kapılarını aralıyorlar.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT