Karma Felsefesi ve Yoga Pratikleri

Tarihler: 08 Kasım 2018 Perşembe ~ 08 Kasım 2018 Perşembe 08 Kasım 2018 20:30

Yer: Akasya Kültür Sanat

Ücret: - 134.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Akasya, 3. Kat :Kültür, Sanat ve Sinema Katı / Acıbadem Üsküdar İstanbul

Web: http://www.akasyakultursanat.com/

E Posta: info@akasyakultursanat.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 8, 2018 ~ Kas 8, 2018
Karma Felsefesi ve Yoga Pratikleri Vol 1 - Teori Eğitim, Akasya Kültür Sanat'ta sizlerle...

"Karma, günlük yaşamda çok konuştuğumuz bir konu. Acaba detaylarınıyeterince biliyor muyuz? Karma “iyilik yap, denize at” gibi birşey mi!Eğer öyleyse, bunca iyilik yapmış olan bizler, günün sonunda nasıl üzgün/sıkıntılı hissedebiliyoruz? Yani gerçekten, karma deyince, ne anlıyoruz?

Kaderimize boyun mu eğmeli yoksa kaderimizi tekrar mı yazmalıyız?Belki de kısmetimiz değildir. Sahi, Kader ve Kısmet arasında bir fark var mı? Ya da kader tam bir bilinmez mi, kim bilebilir ki? Bir insan nasıl böyle davranabilir ki? Çocuğum ailesini seçer mi?Genetiğin geleceğimle ne ilgisi var? Bunca spiritüel konunun içindegenetik nasıl bir rol oynuyor?Yine de onunla da onsuz da olmuyordur? Hep aynı şeyleri her ilişkimde(iş/arkadaş/aşk) yaşıyorumdur?

Karma felsefesini günlük yaşamda nasıl etkili hale getirebileceğimizi ve şuanki ben’i oluşturan karmik ve genetik bilgileri bir araya getirerek, varsa kaderinağ örüntülerini okuyabileceğimiz, zihnimizde yaşamın akışına dair eksik kalansoruların cevaplarını konuşacağız.Geçmiş olayların bugünümüzü etkilediğini biliyoruz, o halde geleceğimizi deşuan oluşturabilmeyi yogik teknikler açısından değerlendireceğiz.Yukarıdaki soruların cevaplarını yoga bilgisi ışığında paylaşacağımız interaktifolarak 3 bölümden oluşan programın 1. Bölümüdür. (vol1)Programa gelirken yanınızda bol soru getirin."

** Bu bir Kolektif Yoga çalışmasıdır.

Kolektif Yoga Kimdir?
Kolektif Yoga, her farklı yolun bütünlüğe açıldığını bilenlerin yeridir. Farklıuzmanlık alanları olan eğitmenler tarafından kurulmuştur. Katılımcılara günlükyaşamda bilinçli farkındalık çalışmalarını nasıl uygulanabileceklerinin bilgisinibilimsel ve enerjetik olarak aktarır.

Hayata yeni bakış açıları sunmayı, yaşanılan olaylar, deneyimler karşısında farklıyorumlar getirmeyi ve algı penceresini genişletmeyi amaçlayan, pozitif yaklaşımtekniklerini paylaşan bir girişimdir.

Uluslararası geçerliliği olan Yoga Uzmanlık eğitimleri başta olmak üzere, çeşitliworkshoplar, seminer ve eğitimler düzenlemektedir.

Örge Sarızeybek kimdir?
Örge, Royal Academy of Dance'a bağlı klasik bale eğitimleri almış ve bale dersleri vermiştir. Çocukluğu beden çalışmaları ile doluyken, Lisans eğitiminden sonrauluslararası ilaç firmalarının Marka Departmanlarında çalışarak beden işleyişi vesağlığı üzerinde derinleşme fırsatı yakalamıştır. Amerikalı ve Hindistan'lı hocalarile çalışarak kendini sürekli derinleştirmeye devam etmekte, doğu ve batıkültürünün harmanına inanmaktadır.

Zihin ve beden ilişkisine duyduğu ilgi sayesinde bale, pilates gibi disiplinleri yogabilgisi ile harmanlamıştır. Kurumsal şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda eğitimmodelleri hazırlayıp, seminerler vermektedir. Örge, yoga bilgisini günlük yaşamaaktarmanın tekniklerini paylaşır.

Kolektif Yoga’nın kurucularından olan Örge, workshoplar, inziva programlarıdüzenlemektedir. 2016 yılından itibaren Temel Yoga Vinyasa Uzmanlık Eğitimi vermektedir.

Yeditepe Üniversitesi Yüksek Lisansını Onur Derecesiyle bitirmiştir. Bilgiye vefelsefeye duyduğu ilgi sayesinde Yoga Vazişta, Patanjali'nin Yoga Sutraları adlıkitapların editörlüğünü yapmıştır.

Sevilay Gümüşayak kimdir?
Sevilay, 1982 yılında İstanbul'da doğdu. Küçük yaşlardan beri sanata ilgi duyanSevilay 2002 yılında Sakarya Üniversitesi Seramik Bölümünden mezun oldu.Gençlik yıllarından beri uzak doğu felsefesine duyduğu ilgiyle 1999 yılındayogaya başladı. Dünyanın birçok yerinden alanında uzman hocalardan aldığıeğitimlerle hayata dair birçok sorusunun cevabını alan Sevilay, bu eğitimlerlehayata dair birçok sorunun cevabını alan Sevilay, bu eğitimlerden aldığı bilgilerikendi deneyim ve uygulamasıyla harmanlayarak kuruculardan olduğu Kolektif Yoga'dave çeşitli kurumsal firmalarda eğitim ve seminerler düzenlemektedir.

- 9 Yaş ve üzeri etkinliğe katılım sağlayabilir.- Etkinliğe gelirken, rahat kıyafetler giymeyi ve mat getirmeyi unutmayınız.- Lütfen PDF biletinizin çıktısını yanınızda bulundurun.- Etkinlik başlama saatinden sonra salona seyirci alınmayacaktır. - Etkinlik başlama saatinden sonra gelen ya da etkinliğe gelmeyen müşterilere bilet iadesi yapılamamaktadır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT