Kavramlar Adasına Yolculuk

Tarihler: 02 Temmuz 2018 Pazartesi ~ 02 Temmuz 2018 Pazartesi 02 Temmuz 2018 10:30

Yer: Açık Diyalog İstanbul

Ücret: 5 Günlük Paket Fiyatı - 590.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 2, 2018 ~ Tem 2, 2018
Çocuklar için Kavramlar Adasına Yolculuk: Resim & Heykel Atölyesi, 2 – 6 Temmuz tarihleri arasında Açık Diyalog İstanbul’da gerçekleşecektir.

Sanatçı ve deneyimli eğitmen Elçin Ekinci ile gerçekleştirilecek olan sanat atölyeleri; çocuklarla gündelik hayatta karşımıza çıkan temek kavramların üzerinde birlikte düşünmek, odaklanmak, ve yaratıcılıklarını ön plana çıkararak, kendi çalışmalarını yapmaları üzerine kurgulanmıştır. 

Deneyim ve farkındalığın hedeflendiği atölyeler kapsamında çocuklar, sanat disiplininin çok yönlü uygulama olanakları ile gözlem, deneyim ve düşünsel sürece dayalı resim ve heykel atölyeleri gerçekleştireceklerdir. Çocuklar, her atölyede yeni bir malzeme ile tanışacak, bu malzemenin deneyim imkanlarıyla iki ve üç boyutlu yaratım, ifade zeminine sahip olacaklardır.

ELÇİN EKİNCİ HAKKINDA
1980 doğumlu Elçin Ekinci, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Bileşik Sanatlar bölümünde lisans eğitiminden sonra İtalya Accademia di Belle Arti L’Aquila ve Marmara Üniversitesi GSF Heykel bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Projelerinde; insan doğası, kültür kavramının kurgu ve konstrüksiyonunu beden ve kent politikalarını araştırıyor.  Çalışmaları genellikle anlatı ve diyalog etrafında şekillenen sanatçının araştırma ve düşünme süreci metinlerden, fotoğraf, video ve heykel enstalasyon gibi farklı medyumlardan oluşuyor. Yurtdışı ve yurtiçinde katıldığı sergiler arasında, Anı/Anlatı (Sabancı Kasa Galeri,2016), “Kilit Taşı” (RemArtSpace,2016), “Saklı” (Alan İstanbul,2015), “Düzenin Doğası” (Daire Galeri, 2014), Mamut Art Project (2015), “Fikirler Suça Dönüşünce” (Depo, 2010), “Kentin Üzerinde” (Milano, 2008) , Rotary International Italya (Arcevia, 2007) yer alıyor. Ekinci, sanat çalışmalarının yanı sıra çocuklar ve erişkinler için atölye çalışmalarını çeşitli kurum ve oluşumlarda sürdürmektedir. İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde ilk defa hayata geçen yaz okulunun (2006) proje tasarımında yer almış ve eğitmenliğini yapmıştır. O zamandan bu yana sanatçı atölyeleri kapsamında İstanbul Modern ve çeşitli kurumlarda çocuklar ve erişkinler ile atölye programlarına devam etmektedir. 

Kurallar: Yerimiz kısıtlı olduğu için kayıtların 3 Temmuz’a kadar yapılması gereklidir, yapılan başvuruların tarafımıza iletilmesi rica olunur.

- Etkinlik 2 – 6 Temmuz tarihleri arasında, 5 gün boyunca 10:30-12:30 saatleri arasında gerçekleşecektir.- Yerimiz kısıtlı olduğu için kayıtların 2 Temmuz’a kadar yapılması gereklidir, yapılan başvuruların tarafımıza iletilmesi rica olunur.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT