KonuŞu: Yaşamak İstediğimiz

Tarihler: 30 Ekim 2018 Salı ~ 30 Ekim 2018 Salı 30 Ekim 2018 19:00

Yer: Joint Idea Kanyon

Ücret: - Tam 35.00 TL, Öğrenci 15.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 30, 2018 ~ Eki 30, 2018
KonuŞu: Yaşamak İstediğimiz Toplum Üzerine Hayal Kurmak workshop'u, Joint Idea Kanyon'da sizlerle...

"Yaşamak istediğimiz yer üzerine hayal kurarken belki de en çok üzerine düşündüğümüz öğe ‘insanlar’. Nasıl insanlarla beraber yaşamak istiyoruz? Nasıl insanların içinde kendimizi en iyi ifade edip geliştirebileceğimize inanıyoruz? Nasıl bir toplumda çalışmak ve yer edinmek bizi heyecanlandırıyor?

Birlikte yaşamak istediğimiz insanlar hakkında düşünürken, üzerinde durduğumuz bir diğer mesele de bu insanlara bizim ne katabileceğimiz oluyor. Hangi becerilerimiz bizi yaşamak istediğimiz toplumun doğal bir parçası yapıyor veya orada bir yer edinme hakkını bize veriyor.  Bu meseleleri düşünürken hayal etmek kaçınılmaz oluyor. Hayallerimiz, kimi zaman üretkenliğimizi arttırıyor, kimi zaman da gerçeklikle olan ilişkimizi zedeleyebiliyor. 

Bu sohbeti gerçekleştirecek iki konuşmacımız, Mustafa ve İrem, yaşamak istedikleri toplumun bir parçası gibi yaşayan insanlar. Yaşamak istedikleri toplum için bir şeyler yapmaktan çekinmeyen, katkı sağlamaktan beslenen iki hayalperest. Toplumsal fayda projeleri, öğrenme merakları ve hayat yolculukları bir araya geçmiş bu iki insanın çok ayrı formasyonlardan edindikleri iç görülerini paylaştıkları sohbetleri 1 saat sürecek. Etkinliğimiz yarım saatlik soru cevap kısmı ile son bulacak."

Konuşmacılar
Mustafa Osman Turan, Diplomat ve Sosyal Girişimci
İrem Bray, Çift Terapisti ve Uzman Psikolog 

Mustafa Osman Turan
Mustafa, ODTÜ'de uluslararası ilişkiler okuduktan sonra 1992 yılında Dışişleri Bakanlığına girdi. İtalya, Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Avusturya, Afganistan ve Belçika'da diplomat olarak görev yaptı. Şu anda Bakanlıkta Çok Taraflı Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor. Avrupa Koleji'nden Avrupa siyaseti hakkında Master derecesi bulunuyor.  Tutkusu, yaratıcı insanları ilham veren mekanlarda bir araya getirmek ve anlamlı sohbetlere evsahipliği yapmak. 2013 yılında Brüksel'de başlattığı InnoMate Girişimcilik ve İnovasyon Meetup Grubu Lüksemburg, Milano ve İstanbul'a yayıldı. Beş arkadaşıyla birlikte 2015 yılında kar amacı gütmeyen mobil grişimcilik hızlandırıcı programı InnoCampus'u kurdu. Son iki yıldır değişimin öncüsü Türk ve yabancı dostlarını TACT Agora projesiyle Türkiye’de buluşturup birlikte öğrenme ve yaratma yolculuklarına çıkarıyor.

Irem Bray
En iyi okullardan mezun olup (Saint-Benoit Fransız Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümü, Londra Üniversitesi Psikiyatri Enstitüsü Aile Terapisi Yüksek Lisansı) anne olduktan sonra bir deniz kenarında eşiyle birlikte kızlarını büyüten, kategorilere uymayan psikolog. Kızı büyüyünce de uzun yıllara yayılan aile terapisi alanındaki deneyimini 2009 yılında online platforma taşıyan, koruyucu halk psikolojisi için bitmeyen bir enerjiyle çalışan, youtube kanalında ikiyüzden fazla Türkçe ve İngilizce videosu olan, zihin, beden ve ruh bütünlüğünü her çalışmasına katmayı hedefleyen, insan. 2016 yılında ailesiyle İngiltere’ye taşınma kararı alsa da vize alamadığı için Türkiye’de kaldı. Bu sayede eşiyle şu an 14 yaşında olan kızlarına Evden Eğitim vermeyi akıl edebildiler. Hayatı, dünyaya armağanlarını keşif ve paylaşma yolculuğu olarak görüyor.  Online eğitimlerle Türkiye’nin her yerinde toplum dönüştürücülerin yetişmesine elinden gelen katkıyı veriyor.  Kas hastalarına psikolojik destek veren projeler yürütüyor.  Yurtdışında yaşayan Türkler için özel programlar hazırlıyor. Son yıllarda deneyim odaklı ‘Yeni Dünyaya Uyanış’ grupları organize ediyor.   Savaş Sanatlarında eğitmen olsa da öğrenci kalmayı seviyor.

KonuŞu hakkında
KonuŞu, günümüzü anlamak ve anlamlandırmak için kurulmuş yepyeni bir konuşma platformudur. KonuŞu'nun amacı, sosyal konularda uzman analizlerini meraklılarıyla buluşturmak, tarihsel bilgi ve sosyolojik öngörü sahibi olmayı hızlandırmak ve günlük politika dışı konuları tartışmaya açmaktır. KonuŞu'da aynı konu üzerine çalışan ve farklı formasyonlardan olan iki konuşmacı konuyu bir saatlik bir sohbet içinde ele alır.

Etkinlikler 30 dakikalık soru cevap kısmı ile son bulur. Konuşmalardan iki gün sonra gönderilen bir bülten ile konuşmada öne çıkan argümanlar ve sorulan yeni sorular etkinliğe katılanlar ile yazılı olarak paylaşılır. KonuŞu, 2018 yılında sosyolog Hale Ceren Zeytinoğlu tarafından kurulmuştur.

- Etkinlik minimum 10 kişinin katılımı ile gerçekleşecektir.- Joint Idea Kanyon’a sinema katından asansörle "R" katına çıkarak ulaşabilirsiniz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT