KonuŞu: Yeşil Şehirler:

Tarihler: 19 Şubat 2019 Salı ~ 19 Şubat 2019 Salı 19 Şubat 2019 19:00

Yer: Joint Idea Kanyon

Ücret: - Tam 35.00 TL, Öğrenci 15.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 19, 2019 ~ Şub 19, 2019
"KonuŞu: Yeşil Şehirler: Çevre Yönetiminin Geleceği" etkinliği Joint Idea Kanyon'da gerçekleşecek.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’ne göre İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan 6 metrekare. Bu sayı Londra’da 27, Amsterdam’da 45 ve Stockholm’de 90 metre kareyken İstanbul’da durumun ne zaman ve nasıl bu duruma geldiği sorusu disiplinler arası bir açıklama gerektiriyor. 

Bir devletin kamuya açık yeşil alanlar yaratma becerisi dünyaya ve toplumsallığa bakışını gösteriyor. Şehirlerdeki yeşil alanların oranı ve dağılımı o toplum için bir turnusol kağıdı işlevi görüyor. İnsanlık tarihinde ilk kez kentlerde yaşayan nüfusun kırsal nüfusu geçtiği 2007 yılından itibaren devletlerin çevre politikalarının kapsamının da genişlediği gözlemleniyor. Bununla eş zamanlı olarak daha yeşil şehirler yaratmak için kamu ve sivil toplum çalışmalarına verilen önem de artıyor.

Peki İstanbul’da yeşil alanların yitirilmesinin neden olan baş sebepler nelerdir? Çevre yönetimi kavramı ilk nasıl çıkmıştır? Bundan sonra çevre yönetimi açısında ne gibi adımlar atılmalıdır? İstanbul’un daha yeşil bir şehir haline gelmesi için nasıl yerel politikalar hayata geçirilmelidir?Bu KonuŞu’da İstanbul kent coğrafyası üzerine sayısız araştırması bulunan Kadir Has Üniversitesi İstanbul Çalışmaları Merkezi Direktörü ile kamu yöneticilerinin çevre politikalarını araştıran ekosiyaset uzmanı TEMA Çevre Politikaları Bölümü Başkan Yardımcısı Özlem Katısöz bir araya gelecek. İkilinin bir saat sürecek konuşmasını 30 dakikalık soru cevap kısmı takip edecek. Konuşmadan üç gün sonra ise, her zaman olduğu gibi, KonuŞuydu raporuyla konuşmacıların öne çıkan analizleri ve okuma listesi katılımcılarla yazılı olarak paylaşılacak.

Konuşmacılar:
Prof Dr Murat Güvenç, Kadir Has Üniversitesi İstanbul Çalışmaları Merkezi Direktörü
Özlem Katısöz,  TEMA Çevre Politikaları Bölümü Başkan Yardımcısı

KonuŞu Hakkında:
KonuŞu, günümüzü anlamak ve anlamlandırmak için kurulmuş yepyeni bir konuşma platformudur. KonuŞu'nun amacı, sosyal konularda uzman analizlerini meraklılarıyla buluşturmak, tarihsel bilgi ve sosyolojik öngörü sahibi olmayı hızlandırmak ve günlük politika dışı konuları tartışmaya açmaktır. KonuŞu'da aynı konu üzerine çalışan ve farklı formasyonlardan olan iki konuşmacı konuyu bir saatlik bir sohbet içinde ele alır. Etkinlikler 30 dakikalık soru cevap kısmı ile son bulur. Konuşmalardan iki gün sonra gönderilen “KonuŞuydu” raporu ile konuşmada öne çıkan argümanlar ve okuma listesi etkinliğe katılanlar ile yazılı olarak paylaşılır. KonuŞu, Eylül 2018’de sosyolog Hale Ceren Zeytinoğlu tarafından kurulmuştur.

- Yeterli katılım sayısına ulaşılamaması durumunda, organizatör firma etkinliği iptal etme ya da erteleme hakkına sahiptir.- Etkinlik ile ilgili her türlü değişikliğin tarafınıza bildirilmesi için, bilet alımı yaptıktan sonra info@jointidea.com ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT