Küçük Arkeologlar Müzede

Küçük Arkeologlar Müzede

Tarihler: 20 Nisan 2019 Cumartesi ~ 23 Nisan 2019 Salı

Yer: Rezan Has Müzesi

Adres: Kadir Has Üniversitesi, Cibali Fatih İstanbul

Telefon: 0 212 533 65 32

Web: http://www.rhm.org.tr/

E Posta: rhm@khas.edu.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 20, 2019 ~ Nis 23, 2019

Rezan Has Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenlikleri düzenliyor. 20 – 23 Nisan tarihleri arasında farklı yaş gruplarına yönelik etkinlikler düzenleyen Rezan Has Müzesi, tüm çocukları küçük birer arkeolog olmaya davet ediyor.

Rezan Has Müzesi, çocukların düşünce sisteminin gelişmesi, yaşayarak, oynayarak ve eğlenerek öğrenmesi, kültür varlıklarını tanıma, sevme ve koruma bilincine sahip olması, aynı zamanda bugünü ile geleceğini ilişkilendirmesi amacıyla birçok etkinlik düzenliyor.

Son olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, 20 – 23 Nisan tarihleri arasında 5 – 6 ve 7 -10 yaş grupları arasındaki çocuklara yönelik farklı etkinlikler düzenleyecek.

Atölyelerde, kırmızı çamur, küçük kazı aletleri, tahta çalışma zemini gibi doğal aletler kullanan Rezan Has Müzesi Eğitim Atöylesi, 23 Nisan kapsamında 5-6 yaş grubu çocuklara, dönem insanını ve yaşamını tanıyabileceği, arkeoloji ve arkeologlar hakkında fikir edinebileceği “Küçük Arkeologlar Müzede” atölyesi oluşturuyor. Etkinlikte, arkeolog ve müze ile ilgili bir bağ kurma amacıyla, birer arkeolog olup kendilerine verilecek küçük çamur kütlelerinden minyatür eşya ve objeleri çıkararak, müzeye sergilemek üzere getirecekleri kısa bir kurgu oyun oynayabilecekler.

7-10 yaş grubundaki çocuklar, arkeolojik çağların ve o çağlara ait seçilmiş eserlerin gezerek anlatılacağı “Çamurdan Antik Köyüm” atölyesinde, o dönemlerde yaşamış insanların, hayatlarına dair fikir sahibi olduktan sonra çamurdan tabletlerin üzerinde iki boyutlu antik köy – kent tasarlama şansı yakalayacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT