Meltem Bingöl ile Sessizliğin Keşf

Tarihler: 07 Eylül 2019 Cumartesi ~ 07 Eylül 2019 Cumartesi 07 Eylül 2019 08:00

Yer: Kaş Antik Tiyatro

Ücret: 1. Kategori - 30.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 7, 2019 ~ Eyl 7, 2019
Meltem Bingöl ile Sessizliğin Keşfi, 7 Eylül'de Kaş Antik Tiyatro'da sizlerle.

Kaş Caz Festivali’nde zihin ile sessizlik atölyesi: Meltem Bingöl ile 'Nirodha Parinama Flow - Sessizliğin Keşfi

Nirodha Parinama Flow - Sessizliğin Keşfi Asana (duruş), Pranayama (nefes), Dharana (odaklanma) ve Dyana (meditasyon) pratiklerini içerir. 

Peki ama neden sessizilik?
Önce benlik içinde sessizliğin oluşturulması, bunun genişletilmesi ve genişleyen sessizliğin Bir’e varış için kullanılması gerekir.Yaşamımızdaki alışkanlıklar tavırlarımızı, arzularımızı, düşüncelerimizi, konuşmalarımızı belirler. Bunlara yogada samskra denir. Samskralar tüm davranış ve eylemlerin altında yatan derin alışkanlıklardır. Zihin düşünür, çünkü her şeyden önce düşünmeye alışmıştır. Zihnin düşünme alışkanlığı bir alışkanlık olduğu için kendiliğinden olur; tıpkı diğer alışkanlıklarımız gibi. Zihin düşünür, çünkü düşünme eylemi zihin için bir samskradır.Patanjali bununla ilgili bize muhteşem bir yol haritası çizmiştir. Zihnin düşünme alışkanlığı yerine başka bir alışkanlık koyar: sessizlik alışkanlığı. Patanjali, zihnin tıpkı düşünme eylemi, samskrası gibi sessizlik samskrası da yaratılabileceğini söyler. Yani bir düşüncesizlik hali, sessizlik hali samskrası (alışkanlığı)  yaratılabilir. Bu derste paylaşacağım uygulamaların disiplinli ve sürekli pratik edilmesi ile zihin yeni bir sessizlik alışkanlığına kavuşabilir. 
- Meltem Bingöl

Kaş Caz Festivali ‘Yan Etkinlikler’

7 Eylül Cumartesi
08.00 - Meltem Bingöl ile 'Nirodha Parinama Flow - Sessizliğin Keşfi'' Kaş Antik Tiyatro
15:30 - Burcu Yılmaz ile Çocuklar için Soundpainting Atölyesi Miromara
17.00 - Curious Community: Şehir, Müzik ve Üretim (*) Echo Bar

8 Eylül Pazar
08.00 - Isabel Both ile Yoga Can Mocamp

(*) İşaretli etkinlikler ücretsizdir, katılımınız için kayıt yaptırmak gerekmektedir. Kayıt işlemleri için lütfen yonca@3dots.ooo mail adresi ile iletişime geçiniz. Diğer etkinlikler için lütfen web sitesini ziyaret ediniz.

- Yoga matınızı ve havlunuzu beraberinizde getiriniz. Organizatör tarafından sağlanmamaktadır.- Lütfen etkinlik saatinden 15 dakika önce alanda olunuz. - 'Yan Etkinlik' programı bileti, Kaş Caz Festivali konserlerine giriş sağlamamaktadır. Festivale katılmak için ayrıca bilet satın alınması gerekmektedir.- Kombine veya günlük biletler 'Yan Etkinlik' programı biletli etkinliklerine giriş sağlamamaktadır. 'Yan Etkinlik' programındaki etkinliklere katılmak için ayrıca bilet satın alınması gerekmektedir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT