Mindfulness ile Terapötik Sanat

Tarihler: 01 Şubat 2020 Cumartesi ~ 01 Şubat 2020 Cumartesi 01 Şubat 2020 14:00

Yer: Mastercamp Eğitim Platformu

Ücret: - 120.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 1, 2020 ~ Şub 1, 2020
“Mindfulness ile Ebru Sanatını Bir Araya Getiriyoruz”

Mindfulness ile Ebru sanatının kaynaşmasının anlatılacağı bu etkinlikte, bir taraftan hayatınıza uyarlayabileceğiniz küçük farkındalık pratiklerini deneyimlerken, bir taraftan da uygulayacağınız Ebru sanatı ile suyun ve yapan kişinin ruh halinden yansıyanların oluşturduğu sihirli karışımın içerisinde bir ayna gibi size yansıyan büyülü bir deneyime şahit olacaksınız. 

Zaman zaman iradeniz dışında oluşan harika tesadüfleri keşfederken bunların hayatımıza uygulanmasında neleri değiştirebileceğimizin farkındalığı içerisinde keyifli bir yolculuğa çıkıp yeni yıla girerken kendinize güzel bir hediye sunmuş olacaksınız. 

Bu etkinlikte bizi bekleyen konular;

“Kalbini açmak için önce zihnini boşalt ve bildiklerini şimdilik unut demek olacaktır.” 

• Mindfulness ile sadeleşmenin ve yavaşlamanın sihrini yaşa
• İç görü pratiği
• Hayatınıza katabileceğiniz küçük farkındalık çalışmaları ile farkındalığının keyfini yarat
• Nefesin ve kendine güvenmenin gücünü keşfet
• Hayatın ritminde kendi frekansını yakala
• Sanat terapisi ile yaşama dair bilgileri keşfet
• Renklerin psikolojik etkisi ve renk çemberi
• Suyun önemi ve iyimser düşüncenin suya ve insan vücuduna etkisinin keşfi
• Algılarımız oyunu
• Su ve renklerle geleneksel bir sanat ebru uygulaması
• Kapanış ve Meditasyon 

Bu eğitim ile, Olumlu düşüncenin insan yaşamına etkisi teorik ve sanat uygulamalı olarak anlatılır. Mindfulnessmeditasyonları ve törapötik sanat uygulamaları ile stres seviyesini dengelemek amaçlanmaktadır.

Duygu Pasin Kimdir?
MasterCamp Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde tüm eğitim programlarının yürütülmesinden sorumlu olan Duygu Pasin aynı zamanda Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı, Mindfulness Uygulayıcılık eğitimi, Mindfulness koçluk eğitimleri, Eğiticinin Eğitimi ve Eğitim İçerik ve Tasarım geliştirme konularında da farklı eğitimler vermeye ve bireysel koçluk seansları yapmaya devam etmektedir. 

1998 yılında Atatürk Üniversitesi – Gıda Mühendisliği Bölümü ve Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Formasyon Bölmleri’nden mezun olduktan sonra 20 yıl boyunca iki büyük özel bankanın Problem Yönetimi, Kalite ve Süreç Yönetimi, İnsan Kaynakları ve Eğitim Bölümleri’nde çalışmış ve yöneticilik yapmıştır. Kurumsal hayatın içindeyken birçok eğitim almış ve eğitimler vermiş olup bankanın akademi yapısının kurulması, yetenek yönetimi süreçlerinin tasarlanması ve yürütülmesi, liderlik ve koçluk eğitimleri süreçlerinin yönetilmesi görevini yürütmüş ve bu konularda birçok projede yer almıştır. Dijital çağında ilerlemesi ile bankadan ayrılmadan banka içerisinde Pazarlama Okulu, Advanced Analytics Center ve Design Thinking – Tasarım Ofisi kurulması ve tasarlanması projelerinin liderliğini yürütmüştür.  

Kurumsal hayatın içindeyken de uzun yıllardır kişisel gelişim, koçluk ve diğer gelişim alanları ile ilgili bireysel eğitimlerine devam etmiş ve bir taraftan da eğitmen ve konuşmacı olarak da faaliyetlerini sürdürmüştür. Bu dönemlerde aldığı Yoga Eğitmenlik eğitimleri ile boş zamanlarında yoga ile de ilgilenmekte ve eğitimler vermektedir. Sosyoloji ve Psikolojiye olan merakı ve öğrenmenin hayat boyu devam ettiği inancı ile de tekrar öğrenciliğe dönüş yaparak İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başlamıştır. 

Mindfulness ve koçluk ile ilgili olarak çalışmalarını ise uzun yıllardır yapmakta ve araştırmakta olup MindfulnessEğitmenlik Eğitimini Oxford’da bu konuda uzun zamandır çalışmalar yapan ve Breathing Mind sistemini kuran David Cornwell’den almıştır. Mindfulness Uygulayıcılık eğitiminin yanısıra Breathing Mind tarafından geliştirilen ICF onaylı Mindfulness Koçluk programını da Banu Çeçen’den almış olup şu anda Mindfulness konusunda bireysel koçluk seansları yapmaya da devam etmektedir.

Burcu Alimdar Kimdir?

Burcu Alimdar, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümümezunu olup Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 

İki büyük özel bankada Çağrı Merkezi proje ekibi, Organizasyon ve İş Geliştirme, Merkezi Operasyon, Eğitim Bölümü ve Proje Yönetim Ofisi gibi fonksiyonlarda çalışmış ve yöneticilik yapmıştır. Proje yönetim ofisinde İnsan Kaynakları Kıdemli Portföy Yöneticisi olarak İKfonksiyonlarına ait pek çok projeyi yönetmiştir. Bankada yaptığı çalışmalarının yanında sorumluluk projelerinde gönüllü çalışmalar liderliği yapmıştır. Bankada Ekonomi Kahramanları programı ile 2 yıl boyunca ilköğretim 3 ve 4.sınıf öğrencilerine ekonomi eğitimi vermiştir. Pek çok anaokulu, hayvan barınakları, huzurevleri için gönüllü çalışmalara liderlik yapmış ve mentor koç olarak danışanlarına tecrübe aktarımı, rehberlik  ve motivasyon sağlamıştır.  

18 yıllık kurumsal iş hayatının ardından profesyonel Koçluk Eğitimi’ni tamamlayan Alimdar, Transaksiyonel Analiz temel ve ileri seviye eğitimlerini de alarak koçluk çalımalarınadevam etmiştir. Ayrıca Gordon Training International tarafından Etkili Anne-Baba eğitici eğitimini tamamlayarak bu konuda da çalışmalarına devam etmekte ve sosyal sorumluluk çalışmaları ile koçluğu birleştiren projelerde yer almakta, "Üniversite Öğrencilerine Gönüllü koçluk " projesine destek vermektedir. 

İnsan kaynakları, eğitim, profeyonel koçluk, iş geliştirme, proje yönetimi ve çağrı merkezi gibi çalıştığı alanlarda liderlik, iletişim, planlama ve yönetim gelişmiş yetenek ve tecrübeleri ile heycanla eğitimlerine devam etmektedir. Öğrenmeyi, bilgiyi paylaşmayı, yeni yerler görmeyi, yemek yapmayı ve değişimi tutkuyla sever. Bunları sanat ve estetikle buluşturmaya çalışır. 4 yıldır ebru sanatı ile ilgileniyor.Sanatın tedavi edici etkileri üzerine çalışmalarına ve deneyimlemelerine devam ediyor.  Evli ve bir çocuk annesidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT