Modernliğin 250 Yılı: Tarih, Toplum ve Edebiyat

Modernliğin 250 Yılı: Tarih, Toplum ve Edebiyat

Tarihler: 26 Şubat 2019 Salı ~ 16 Nisan 2019 Salı 18.30 - 21.30

Yer: Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi

Ücret: Tam 1250 TL // Öğrenci & Öğretmen 1050 TL

Nereden Alınır: Mekan Gişe

Adres: Boğaziçi Üniversitesi / Bebek Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 359 48 63

Web: http://nazimhikmetmerkezi.com/

E Posta: nhkm@boun.edu.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 26, 2019 ~ Nis 16, 2019

Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi ve BÜYEM, modernitenin serüvenini “Modernliğin 250 Yılı: Tarih, Toplum ve Edebiyat” eğitim programında tarih ve edebiyat tutkunlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Boğaziçi Üniversitesi’nde 26 Şubat-16 Nisan 2019 tarihleri arasında Salı günleri gerçekleştirilecek eğitimde, modernliğin görkemli umutlarını, vaatlerini, büyük düş kırıklıklarını, kırılma noktalarını ve süreklilikleri de katılımcılara aktarılacak.

Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi ve BÜYEM iş birliği ile sekiz hafta olarak tasarlanan eğitim programında, bugün içinde yaşadığımız dünyayı, aşina olduğumuz değerleri, kurumları, pratikleri ve düşünme biçimleriyle toplumu şekillendiren modernlik fikrinin 18. yüzyıldan başlayarak 1950’lere kadar takip eden serüveni paylaşılacak.

Boğaziçi Üniversitesi’nden tarih, sosyoloji, sanat tarihi ve edebiyat alanında eğitim veren önemli akademisyenleri bir araya getiren eğitimde, Avrupa, Rusya ve Türkiye ekseninde modernliğin 250 yılı ele alınacak. Programda, Goethe’nin ruhunu bilgiye ve gelişmeye istekle satan Faust’undan Kafka’nın karanlık ve endişeli dünyasına edebi dönüşümlerin, Sanayi Devrimi’nden sömürgeciliğe sosyo-ekonomik süreçlerin, işçi sınıfı hareketlerinden milliyetçiliğe toplumsal hareketlerin iç içe geçen hikâyelerinin izleri aktarılacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT