Perküsyon Atölyesi

Perküsyon Atölyesi

Etkinlik Atölye Kurs Perküsyon Atölyesi

Tarihler: 14 Mart 2020 Cumartesi ~ 14 Mart 2020 Cumartesi 11:30 - 12:30

Yer: Arter

Ücret: 40 TL

Adres: Irmak Caddesi No: 13 Dolapdere Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 243 37 67

Faks: 0212 292 07 90

Web: http://www.arter.org.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 14, 2020 ~ Mar 14, 2020

Bir sanat yapıtı konuşabilseydi bize ne anlatırdı? Hikâyesi ne olurdu? Nasıl bir ses çıkarırdı? Perküsyon atölyesinde 6-9 yaş aralığındaki genç müzisyenler, Arter’de sergilenen bir yapıta, vurmalı çalgılar ve beden perküsyonu ile eşlik edecek. Katılımcılar, davul çemberi düzeninde birlikte çalışarak kendi hayal ettikleri hikayeler ve seslerle bir perküsyon orkestrası oluşturacaklar. Amy Salsgiver ve Nihal Saruhanlı yürütücülüğünde, katılımcılar ve enstrümanları, yapıtlara ses verecek.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nda perküsyoncu olarak yer alan Amy Salsgiver aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi MİAM’da (Müzik İleri Araştırma Merkezi) perküsyon eğitimi vermektedir. Çağdaş Müzik grupları Hezarfen Ensemble ile sa.ne.na perküsyon grubunun kurucu üyesidir. On yılı aşkın bir süredir İstanbul’da yaşayan Amy, müzik aracılığıyla iletişimi ve çatışma çözümünü teşvik eden UNICEF ve başka organizasyonlarla da birlikte çalışarak, dünyanın pek çok yerinde çocuklar için müzik atölyeleri düzenlemektedir.

Nihal Saruhanlı, 2007 yılında katıldığı Okay Temiz Ritim Atölyesi’nde Afrika ritimleri ile müzikal yolculuğuna başladı. Ardından Amy Salsgiver, Giovanni Hidalgo, Rui Faustino, Korhan Ogan, Erdem Göymen, Şevket Akıncı, Dave Allen, Cem Aksel, Ferit Odman, Volkan Öktem, Cengiz Baysal, Jaska Lukkarinen bu müzikal yolculukta irili ufaklı katkısı olan ve ilham veren isimler oldu. 2015 - 2016 döneminde Bahçeşehir Caz Sertifika Programı’nı bitirdi.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT