Pınar Yılmaz ile Türkiye'de Heykel

Tarihler: 19 Mart 2018 Pazartesi ~ 19 Mart 2018 Pazartesi 19 Mart 2018 18:30

Yer: Açık Diyalog İstanbul

Ücret: - 59.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 19, 2018 ~ Mar 19, 2018
Heykel sanatçısı Pınar Yılmaz eğitmenliğinde gerçekleşecek olan "Türkiye'de Heykel Sanatı" workshop'u, Açık Diyalog İstanbul'da sizlerle...

"Heykel sanatçısı Pınar Yılmaz, 19. yüzyılda Osmanlı Devleti'nin batılılaşma girişimleri çerçevesinde, özellikle heykel sanatının konumu ve gelişimine büyük katkısı olan Sanayi-i Nefise Mektebi Alisi'ni kurması ile başlayarak; Türk Heykel Sanatı'nın tarihçesi, toplumdaki yeri, gelişimi ve günümüzdeki konumu ile ilgili yapmış olduğu araştırmaları izleyici ile paylaşacaktır."

Eğitmen Hakkında
Pınar Yılmaz 1987 yılında İstanbul’da doğdu. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nü bölüm birincisi olarak bitirdikten sonra 2013 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Heykel Anasanat Dalı Yüksek Lisans programını onur öğrencisi olarak tamamladı. 2014-2016 yılları arasında, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Anasanat - Sanatta Yeterlik (Özel Öğrenci) Prof. Fatma Akyürek’ten Kültürel Bağlamda Heykel, Prof. Rahmi Aksungur’dan Heykel Sanatı ve Farklı Disiplinler, Prof. Neslihan Pala’dan da Metal Atölyesi derslerini aldı. Halen Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişim Programı – Önlisans programında okumaktadır. 2012-2016 yılları arasında güzel sanatlara hazırlık kursunda resim öğretmeni olarak çalıştı ve 4-12 yaş grubu çocuklarla heykel- resim özel ve grup ders çalışmalarında bulundu. Çalışmalarını İstanbul’daki heykel atölyesinde sürdürmekte ve sergilere katılmaktadır.

-Bu etkinlik yetişkinler içindir. Kontenjan kısıtlı olduğu için kayıtların 17 Mart tarihine kadar yapılmasını, yapılan kayıtların telefon veya e-posta aracılığıyla iletilmesi rica olunur.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT