Reyhan Algül

Tarihler: 24 Mart 2020 Salı ~ 24 Mart 2020 Salı 24 Mart 2020 19:30

Yer: Ferko Signature Managed by Assembly

Ücret: - 150.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 24, 2020 ~ Mar 24, 2020
"Reyhan Algül ile Mükemmeliyetçinin Aşİl Topugu: Tükenmişliği Yönetmek" etkinliği Ferko Signature Managed by Assembly'de gerçekleşecek.

Zamanı boşa harcadığımız ya da yeterince üretken olmadığımız duygusu, hiçbir dönemde bugün olduğu kadar rahatsız edici, hatta pişmanlıkla dolu olmadı. Hiç bitmeyecekmiş gibi görünen yapacaklar listesi, birbiri ardına üzerimize gelen “acil” konulu mesajlar ve taleplere bir de kendimizden yüksek beklentilerimiz eklenince, kendimizi hiç beklemediğimiz o karanlık yerde bulabiliriz: Tükenmişlik…

Stres, kaygı ve çaresizlik duygusu tükenmişlik yaşayan kişinin zihnini bulandırmaya başlar.

İçinden işle ilgili hiçbir şey yapmak gelmez.

Ara verse de dinlenemez.

Kontrolü kaybetmiş hisseder.

Ve yaptığı işin anlamını sorgularken ve belki bunu dostlarıyla paylaşırken bulur kendini.

Tükenmişlik, günümüz iş yaşantısında çok yaygın olsa da az konuşulan bir sendrom.  Gallup’un 7500 kişiyle yaptığı bir ankete göre çalışanların %23’ü sık sık ya da her zaman tükenmişlik yaşadığını ifade ediyor. Yüzde 44’ü ise “bazen” cevabını veriyor.

Başarı odaklı ve mükemmeliyetçi kişilerin özellikle aday olduğu tükenmişliğin bedeli bireyler için anlam ve özgüven kaybı olurken; kurumlar için, nitelikli çalışanlarının kuruma bağlılığının, hatta çalışanlarının kaybedilmesidir.

Psikoloji, felsefe, sosyoloji ve “mindfulness” uygulamalarından beslenen bu atölye, katılımcıların iş hayatında tükenmişlik kavramını tanımalarını, tükenmişliğin işaretlerine ve nedenlerine dair farkındalık geliştirmelerini, tükenmişlikten korunmak ve tükenmişlik ile baş etmek için ihtiyaç duydukları zihniyet ve pratik uygulamaları kazandırmayı amaçlıyor.

Atölye, kurumlarda insan kaynakları, ekip yöneticisi ve liderlik konumunda olan kişilere de bu konuda ekipleri ile ilgili bir perspektif geliştirmeleri için yol gösterici olmayı amaçlıyor.

Katılımcılar, konunun uzmanı bir klinik psikolog olmasının yanı sıra tükenmişliği yaşamış olan bir atölye lideri ile derinlemesine çalışma fırsatı buluyor.

"Atölye kontenjanı 20 katılımcıdır.” 

ATÖLYELER HAKKINDA

Atölyeler akademik kadronun önde gelen isimleri tarafından tasarlanır ve sunulur. Katılımcılara atölye lideri ile derinlemesine çalışma fırsatı sunan atölyeler, bilgi aktarımının yanı sıra konu hakkında düşünmeyi tetikleyen bireysel ve grup egzersizlerini içerir. 

ATÖLYE LİDERİ

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Reyhan Algül önce uygulamalı psikoloji, sonra klinik psikoloji alanlarında yüksek lisans yapmıştır. Uzun yıllar özel hastanelerde yetişkin danışanlarla çalışmıştır. Üç kitabı, iki kitap bölümü bulunmaktadır. Halen yazmaya, seminerler vermeye ve danışanlarıyla çalışmaya devam etmektedir.

- Etkinlik 19:30 - 22:30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT