SALT Galata’da atölye Amatör Arşivcilik

SALT Galata’da atölye Amatör Arşivcilik

Tarihler: 18 Ocak 2020 Cumartesi ~ 18 Ocak 2020 Cumartesi 14.00-18.00

Yer: SALT Galata, Oditoryum

Ücret: Ücretsiz

Adres: Bankalar Cad. No: 11, Karaköy Beyoğlu İstanbul

Web: http://saltonline.org/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 18, 2020 ~ Oca 18, 2020

SALT Araştırma ekibi ile restoratör, arkeolog ve arkeometrist Gülgün Derviş’in yürütücülüğündeki atölyede, SALT Araştırma’daki uygulamalar üzerinden amatör arşivcilik çalışmaları ele alınacak. Katılımcılarla belge ve kaynak türleri, kişisel olanaklarla koruma ve saklama yöntemleri ile sayısallaştırma, sınıflama, tanımlama ve erişim aşamaları incelenecek.

Atölye, kendi çabalarıyla arşivcilikle ilgilenen ve (fotoğraf, mektup, afiş, poster, ses kaydı, günlük gibi) çeşitli arşiv malzemelerine sahip kişilerin katılımına açıktır. Katılımcılardan atölye süresince üzerinde çalışacakları materyallerle dizüstü bilgisayarlarını yanlarında getirmesi beklenmektedir.

20 kişilik atölyeye (Türkçe) başvuru için 13 Ocak Pazartesi gün bitimine dek kayıt formunun doldurulması gerekmektedir. Başvurular 15 Ocak Çarşamba günü sonuçlandırılacaktır. Program ücretsizdir.

Gülgün Derviş Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nde restorasyon, İstanbul Üniversitesi’nde prehistorya ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde arkeometri eğitimi aldı. Musular, Şaraga Höyük, Akarçay Tepe ve Mezraa-Teleilat kazılarına katıldı. 2013’te kurduğu Katharsis Konservasyon ve Restorasyon Atölyesi’nde ağırlıklı olarak ahşap, seramik ve kâğıt başta olmak üzere, taşınabilir kültür varlıklarının konservasyon ve restorasyon çalışmalarını sürdürüyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT