Sami Bugay ile Liderlik

Tarihler: 10 Aralık 2019 Salı ~ 10 Aralık 2019 Salı 10 Aralık 2019 19:30

Yer: Ferko Signature Managed by Assembly

Ücret: - 180.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 10, 2019 ~ Ara 10, 2019
"Sami Bugay ile Liderlik", 10 Aralık'ta Ferko Signature Managed by Assembly'da...

*Bu bir The School of Life etkinliğidir.

"Kariyerimiz ilerledikçe daha fazla liderlik içeren bir rol üstlenmemiz neredeyse kaçınılmaz. Sıkı çalışmamızın bir mükafatı olarak ortaya çıkar bu, ama aynı zamanda sorumluluklarımızda ve gereksinim duyacağımız becerilerde büyük bir değişim de gerektirir: etkili ve doğru bir eğitim bu dönüşümü daha altından kalkılabilir hale getirmeye yardımcı olur.

Yüzden fazla deneyimli İnsan Kaynakları profesyoneliyle yapılan bir araştırma, %87’sinin liderlik rolüne geçmeyi, kariyerlerinin en zorlayıcı dönemi olarak algıladıklarını ortaya koydu. Aynı ankette, katılanların %70’i bu geçiş sürecindeki başarı ya da başarısızlığı liderlik rolündeki genel başarının önemli bir göstergesi olarak hissettiklerini belirttiler.

Etkili olmayan liderliğin yaratabileceği riskler önemli ve göz ardı edilemez; bu sürece doğru bir eğitimle hazırlanmak ise avantaj sağlar. Çok sayıda araştırma ve anket kötü yönetimin, üretkenliğin düşmesine ve çalışanların kurumdan kopmasına katkısının çok yüksek olduğunu ortaya koyuyor.

The School of Life’ta Duygusal Olgunluğa (Emotional Intelligence) odaklanarak özgün ve etkili yönetimin gerektirdiği psikolojik temelleri ve dinamikleri çalışıyoruz. Liderlik, güçlü yönlerimizi öne çıkardığı gibi zaaflarımızı ve güvensizliklerimizi de görünür kılar. Bu nedenle yaklaşımımız, kim olduğumuz ve nasıl davrandığımızı anlamlandırmak için davranışlarımızın duygusal kökenlerini titizlikle mercek altına almak. Özgün bir liderlik tarzı olmadan, bizi işimizde harika yapan özelliklerimizle teması kaybetme ve kendi gerçek kişiliğimizdense geçmişteki otorite deneyimlerimize dayanan bir liderlik biçimi edinerek yönettiğimiz kişilere yabancılaşma riski alırız.

Bu atölyede, büyük bir lideri sıradan olandan ayıran şeyler üzerine düşünüyoruz ve şunları çalışıyoruz:

Kişisel tarihimizin varsayımlarımızı nasıl şekillendirdiğini keşfediyoruz
Güçlü yönlerimizi ve kör noktalarımızı hesaba katarak başkaları üzerindeki olası etkimizi fark ediyoruz
Kapsamlı ve ikna edici bir vizyon geliştirmenin ve iletişimini yapmanın önemini deneyimliyoruz
Diğerlerindeki en iyiyi ortaya çıkarmanın ve onları motive etmenin kimi iyi yollarını keşfediyoruz."

Profesyonel Atölyeler Hakkında
Profesyonel Atölyelerimiz; girişimciler, psikologlar, fikir önderleri ve CEO’ların uzmanlıklarını bir araya getirerek ve The School of Life’ın duygusal zekayı ve olgunluğu (emotional intelligence) geliştirmeye odaklanmış özgün uzmanlığından yararlanarak sizi, bugünün iş yerinde başarılı ve mutlu olmak için gereken araçlar ve stratejilerle donatır.

Takvimde yer alan Profesyonel Atölyelerimize katılabilir; ayrıca bu atölyeleri içeren ve The School of Life’ın organizasyonlarda bireylerin ve ekiplerin gelişimi için tasarladığı Öğrenme ve Gelişim Müfredatını inceleyebilirsiniz. Kurumunuzun gelişim hedeflerine ve ihtiyaçlarına uygun öğrenme yolculuklarını birlikte tasarlayabiliriz.

Atölye Lideri
Sami Bugay, ITU Matematik Mühendisliği’nin ardından I.U International Management Programı’nı bitirdi. 2000 yılında Türkiye’nin öncü e-ticaret şirketlerinden baskuda.com’un fikir babası 3 kişiden biri olarak kurumsal girişimciliğe adım attı. 2008 yılında dünyada girişimciliği destekleyen Endeavor ile ICF - International Coach Federation - Türkiye’yi bir araya getirdiği “Türkiye’nin Girişimcilerini Türkiye’nin Koçları Destekliyor” projesi ile Uluslararası Koçluk Federasyonu’ndan “Local Spirit, Global Presence” ödülünü kazandı. Goldman Sachs’ın "10.000 Kadın Girişimci" programının Türkiye bacağına eğitimler vererek ve takım koçluğu yaparak katkıda bulundu. 2004 yılında kurduğu KA Eğitim, Koçluk Danışmanlık şirketi ile uluslararası projelerde eğitim, çalıştay ve koçluk yapan Sami Bugay, 5,000 saatin üstünde deneyimi ile  Türkiye'deki ICF onaylı 7 MCC - Master Certified Coach’dan biri ve çoklu disipliner ve sistemik yaklaşımı ile tek Certified Ontological Coach’tur. ICF Türkiye’nin 2016-18 dönem başkanı olan Sami Bugay aynı zamanda Endeavor Türkiye'nin girişimci mentoru ve danışma kurulu üyesidir.

The School of Life Istanbul
The School of Life, yalnız çocuklukta değil yaşam boyu büyümeye inanan ve hayat için iyi fikirler sunan global bir kültür girişimidir. Buradaki dersler ve sıra dışı etkinlikler hayatı beklenmedik yeni bakış açılarıyla görmeye ve yeni sorulara kapı açmaya yardımcı olur.

- Etkinlik 19:30 - 22:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT