Sanata Uzman Dokunuş

Sanata Uzman Dokunuş

Tarihler: 03 Aralık 2016 Cumartesi ~ 17 Aralık 2016 Cumartesi

Yer: santralistanbul

Adres: Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım Karabekir Cad. No: 2 34060 Eyüp İstanbul

Telefon: 0212 311 78 78 / 78 09

Web: http://www.santralistanbul.org

E Posta: info@santralistanbul.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 3, 2016 ~ Ara 17, 2016

Türkiye’de sanat yazarlığı alanında görülen eksiklikten yola çıkan İstanbul Bilgi Üniversitesi, geleceğin eleştirmenlerini yetiştirmek için kolları sıvadı. Üniversitenin santralistanbul Kampüsü’nde 3 - 17 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek ‘Sanat Yazarlığı ve Eleştirmenliği Atölyesi’ ile sanat tutkunlarına yeni kapılar açılacak

Ülkelerin kültür dünyasında önemli yer tutan sanat, günümüzde daha çok basılı yayın ve dijital medya aracılığıyla meraklılarıyla buluşuyor. Sanat yazarlığı da bu zengin dünyada yaşanan gelişmelerin geniş kesimlere ulaşabilmesi açısından büyük önem taşıyor. Türkiye’de bu alanda görülen eksiklikten yola çıkan İstanbul Bilgi Üniversitesi, geleceğin sanat yazarları ve eleştirmenlerini yetiştirmek için kolları sıvadı.

Üniversite bünyesindeki Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Bilgi Eğitim, sanat tutkunlarına yeni kapılar açabilmek için ‘Sanat Yazarlığı ve Eleştirmenliği Atölyesi’ hazırladı. 3-17 Aralık tarihlerinde santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirilecek program, katılımcıların çağdaş kültür-sanat üzerine düşünce ve yorumlarını geliştirerek, yazı pratiğine dönüştürmelerini amaçlıyor. Toplam 9 saat sürecek eğitimler süresince, katılımcıların ilgi alanlarına göre, çağdaş sanat ya da çağdaş kültür üzerine yazı yazma pratiği geliştirilecek. Program sonunda katılımcılardan bir ‘yazı’ bitirmeleri istenecek.

Sanat Tarihçisi Fırat Arapoğlu’nun eğitmen olarak katılacağı atölye çalışmasında Kültür-Sanat Editörü Evrim Altuğ ile Sanat Editörü Nilüfer Şaşmazer de konuşmacı olarak yer alacak. Cumartesi günleri 10.00 – 13.00 saatleri arasında yapılacak derslerin ücreti 600 TL.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT