Sinan Pekşen

Tarihler: 18 Kasım 2020 Çarşamba ~ 18 Kasım 2020 Çarşamba 18 Kasım 2020 19:30

Yer: Online Etkinlikler

Ücret: 1. Kategori: THINKBIG Genel (1 Kişilik Online Katılım) Ve THINK House Bireysel Felsefi Danışmanlık: 165 TL2. Kategori: THINKBIG Genel (1 Kişilik Online Katılım) 75 TL -

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 18, 2020 ~ Kas 18, 2020
İnsan ruhunun, yaşamın derinlerinde dolaşan bilge yazar İhsan Oktay Anar’ın zengin dünyasında keşfe çıkıyoruz!

Türkiye’de ilk kez psiko-felsefe worshopları başlatarak kayda değer bir kültür hareketine imza atan THINK House, Anar'ın zengin dünyasını, kitabı Puslu Kıtalar Atlası eksenli anlatımla çok yönlü inceliyor.

İhsan Oktay Anar, çağlardan çağlara seslenen bir düşünür… Sessiz sedasız, mütevazı duruşuyla seslenmekle kalmaz, gösterir, yaşatır, şahit eder…

Bu atölye çalışmasında, Sinan Pekşen’in rehberliğinde, yazarın eşsiz düşüncelerini, felsefi metinlerini, yaşam, insan doğası ve ilişkiler eksininde ele alacağız. Yaşama dair güçlü önerilerini, ‘‘Anar’dan Yolculuk Kılavuzu’’ başlığı altında konuşacağız.

İhsan Oktay Anar’ın düşüncelerinde benzersiz bir yolculuğa, hatta yolculuğun kendisine dönüşmeye var mısınız?
Felsefi ekoller bağlamında, Anar’ın düşünce dünyasını nasıl değerlendirebiliriz?
Bir düşünce insanı olarak Anar, yaşamda neyi işaret ediyor?
Hangi düşünceler mutsuzluğa ışık tutar?
Hayat, nasıl anlamlı hale dönüşür?

Sizleri, hayatın anlamına dair eşsiz bir atölyeye davet ediyoruz. Yaşama, insan doğasına ve ilişkilere, bir de İhsan Oktay Anar’ın penceresinden bakmaya var mısınız?

Kimler Katılmalı
İnsan doğası, yaşam ve ilişkiler konusunda düşünce dünyasını zenginleştirmek isteyen bireyler
Hayat yolculuğunda, yeni, derin ve ilham veren fikirlerle dönüşüm yaratmak isteyenler.
Çok yönlü bakış açısının önemini bilen şirket yöneticileri
İçerik üreticileri, eğitmenler, bireysel danışmanlık hizmeti sunan uzmanlar
Felsefe dünyasından beslenmek isteyen psikologlar
Psikoloji dünyasından beslenmek isteyen konuşmacılar, kurumsal danışmanlık hizmeti sunan profesyoneller

Konuşmacı: Sinan Pekşen

TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra, ODTÜ Havacılık Mühendisliği'nde eğitim alan Pekşen, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI) tasarım mühendisi ve proje lideri olarak Boeing, Airbus ve Lockheed gibi firmalarla yürütülen pek çok uluslararası projede çalıştı. Maine Üniversitesi’nin, Marmara Üniveritesi işbirliği ile gerçekleştirdiği  Executive MBA programını tamamladı. Halen Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Anabilim Dalında Doktora öğrencisidir ve ayrıca aynı üniversitede Uçak Teknolojileri Programında Öğretim Görevlisi olarak akademik öğrenme ve öğretme süreçlerine eş zamanlı devam etmektedir.  Profesyonel kariyerinde, Petrol Ofisi, Adecco, Randstad Türkiye'de üst düzey yöneticilik yaptı.

Sinan Pekşen eğitim, çalışan memnuniyeti ve işe alım gibi konularda hizmet veren Benard İnsan Kaynakları ve Değişim Ustaları adlı şirketlerin kurucusudur.

- Atölye için biletinizi satın aldıktan sonra, Zoom adlı ücretsiz uygulamayı telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir.- Atölye linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın alırken güncel e-mail ve cep telefonu numaranızı vermenizi rica ederiz. Atölyeye katılmanız için gereken Zoom linki ve şifresi etkinlikten önce sistemde kayıtlı olan e-mail adresinize Biletix tarafından gönderilecektir. Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak atölyeye katılamamanız halinde Biletix'in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.- Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle atölyeye zamanında katılamaması, bu sebeplerle atölyenin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix'in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.- İçerik dili Türkçe'dir. Program, içerik zenginliğinin aktarımını kolaylaştırmak adına, sınırlı sayıda katılımcı ile yürütülecektir. - Seminer sonrası, sertifika ya da THINK House Bireysel Felsefesi Danışmanlık programına katılmak isteyen katılımcılarımız, bilet seçimlerini bu doğrultuda yapabilirler.- Sorularınız için hello@thinkhouseistanbul.com adresine e-posta gönderebilir, 0533 582 99 97 numaralı WhatsApp hattımıza ulaşabilir ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize yazabilirsiniz.- Atölye çalışmamız zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Bilet almanızın ardından size özel erişim linkine ait bilgiler, e-mail adresinize gönderilecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT