SSM Çocuk Eğitimi Programları 2020 Yarıyıl Atölyeleri

SSM Çocuk Eğitimi Programları 2020 Yarıyıl Atölyeleri

Tarihler: 19 Ocak 2020 Pazar ~ 28 Ocak 2020 Salı 10:00 - 17:00

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi

Ücret: 200.00 TL

Nereden Alınır: Mekan Gişe

Adres: Sakıp Sabancı Cad. No:42 Emirgan Sarıyer İstanbul

Telefon: 012 277 22 00

Faks: 0212 229 49 14

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 19, 2020 ~ Oca 28, 2020

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) Çocuk Eğitimi Programları, 2019-2020 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatilinde yeni atölye çalışmalarıyla devam ediyor. 7-10 ve 10-12 yaş arası çocuklara yönelik çalışmalarda eğlenceli deneyimler yoluyla öğrenme sürecinin desteklenmesi amaçlanıyor.

  Bugün Büyük Bir Sanatçıyım (7-10 yaş)
Sanat tarihinin belirleyici isimlerinden bazılarının* yaşam hikâyeleri, sanat teknikleri ve değerlendirildikleri sanat akımlarına dair bilgi verilir. Daha sonra bu bilgilerin ışığında uygulama aşamasına geçilir ve katılımcılardan sanatçıların kullandığı teknik ve malzemelerden ilhamla kendi çalışmalarını gerçekleştirmeleri istenir.

*Picasso, Dali, Rembrandt, Miro, Van Gogh, Klimt

  Kendi Defterini Tasarla (7-10 yaş)
Basit ciltleme teknikleri öğretilen çocuklar, bu bilgilerden hareketle kendi defter tasarımlarını yapar ve bunları hayata geçirirler.

  Zaman Tasarımcıları (7-10 yaş)
Malzeme seçimi kendilerine bırakılan çocuklar, bunları kullanabilecekleri özgün saatler tasarlar, çalışmalarına bir mekanizma ekleyerek bu tasarımlarını hayata geçirirler.

  Dans Eden Notalar (7-10 yaş)
Beden ile müzik ve müzik enstrümanları arasındaki ilişkinin öğretildiği çocuklara, bu kapsamda temel ritim bilgisi, ritim kalıpları, ölçü - notasyon ve beden perküsyonunu hakkında bilgi verilir. Geri dönüştürülebilen malzemeler kullanarak tasarladıkları marakaslarla ritim çalışırlar.

  Modern Pantomim Atölyesi (7-10 yaş)
Çocuklara pantomimi tanıtıp öğretmenin amaçlandığı atölyede fiziksel ve zihinsel kondisyonu geliştiren çalışmalar yapılır. Pantomim ve dans egzersizi tekrarlarıyla eğlenen çocuklar, aynı zamanda oyun geliştirme ve oyun kişisi olarak varlık gösterme becerilerini güçlendirmeye yönlendirilirler.

  Arkeoloji Atölyesi (7-10 yaş)
Eğitmenlerin sunumu ve görsellerle çocuklara arkeolog ve arkeoloji hakkında bilgi verilir. Her katılımcı küçük ölçekli bireysel kazılar yapar ve buldukları minyatür objeleri, fişleri sergilemek üzere küçük çocuk müzesine taşırlar.

  Kültürel Mirasın Doktorları (10-12 yaş)
Çocuk kitabı yazarı ve eğitmen İdil Bilgin’in yürütücülüğünü yaptığı çalışmada, “Duygu Odaklı Kültürel Mirası Koruma Eğitimi” doğrultusunda; yaratıcı drama, gözlem, deneyler, çağrışım teknikleri yoluyla çocuklarda kültürel mirasa yönelik olumlu duygu ve algı değişimi gerçekleştirmek hedeflenir. Katılımcılar kültürel mirasın neden değerli ve nasıl kırılgan olduğunu ve konservasyon (koruma) mesleğinin önemini, kendi sorumluluklarını da algılayarak içselleştirirler.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT