Tuğba Tunalı"Mindfulness Modern 101

Tarihler: 29 Şubat 2020 Cumartesi ~ 29 Şubat 2020 Cumartesi 29 Şubat 2020 09:30

Yer: Fairmont Quasar

Ücret: Genel Satış Dönemi: 299.00 TL İndirimli Dönem - 199.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 29, 2020 ~ Şub 29, 2020
“Mindfulness Modern 101” Atölyesi, 29 Şubat’ta Tuğba Tunalı’nın sunumuyla Fairmont Quasar İstanbul’da…

Harvard'lı psikolog Matthew A. Killingsworth 2010 yılında 2250 kişiden toplanan 250.000 data üzerinde bir araştırma yapıyor. Ve uyanık olduğumuz zamanın %47'sinde dikkatimizin yaptığımız iş dışında başka yerlere dağıldığı ve bu durumun kronik mutsuzluğun başlıca sebeplerinden biri olduğunu keşfediyor.

Odaklanamama ve düşüncelerde kaybolma maalesef hayat kalitemizi önemli ölçüde düşürüyor. Yine de karamsarlığa kapılmamıza gerek yok, çünkü bazı iyi haberler de var.

“Mindfulness Modern” programı, çoğumuzun hayatında olan bu probleme basit ve etkili bir çözüm yöntemi sunuyor.

Mindfulness nedir?
Mindfulness zihinsel bir beceridir. Dikkatimizi geliştirerek, iç ve dış dünyamızda olan olayları yargılamadan gözlemleyebilmek olarak tanımlanır. Harvard'da 30 yıldır araştırılan, etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış mindfulness egzersizleriyle, yorgun beyninizi dinlendirirken dikkatinizi güçlendirebilirsiniz.

Oprah'dan Apple CEO'su Tim Cook'a, Michael Jordan'dan Keanu Reeves'e, Amerikan deniz piyadelerinden, Olimpiyatlarda tüm zamanların en iyi sporcusu Michael Phelps'e kadar otuz milyon Amerikalı'nın uyguladığı Mindfulness egzersizlerini kolayca öğrenip günde yalnızca 10 dakikanızı ayırarak 2 hafta içinde Mindfulness egzersizinin hayatınızın her alanında yaratacağı faydaları deneyimleyebilirsiniz.

Eğitime kimler katılmalı:
Modern hayatın stresi altında çalışan, odaklanamayan, mutlu olmakta zorluk çeken, zihinsel olarak çabuk yorulan, iş ve özel hayatı dengelemek isteyen herkes.

Eğitimde kazanılan beceriler:
-Düşüncelerin günlük hayatı etkilemesini yönetebilme
-Odaklanabilme
-Mutluluk düzeyini artırma
-Dikkati geliştirme
-Stresli durumları yönetme ve günlük hayat stresini azaltma
-Beden ve zihin farkındalığı kazanma
-Zor duygularla başa çıkma
-Aktif dinlemeyle ilişkileri dönüştürme

Eğitim Programı:
Kayıt ve kabul: 09:30-10:00
İlk bölüm:10:00-12:30
Öğle arası:12:30-13:30
İkinci bölüm:13:30-17:30

Tuğba Tunalı kimdir?
Üretmeyi, iflah olmayan bir arzuyla bir öğrenmeyi, insanların yaşamına anlam katarak dokunmayı, dünyada fayda yaratmayı, heyecan ve tutkuyla yaşarken aynı zamanda özenli, önemseyen bir kadın olmayı bir hayat felsefesi olarak belirlemiştir. 

Genç yıllarında atıldığı iş hayatının ona insan ilişkilerini gözlemleme ve bunu yönetme konusunda ciddi bir deneyim kazandırmıştır. Çok isteyerek okuduğu Elektrik Mühendisliğini kadınların çok az olduğu bir sektörde faaliyet göstererek, ‘iş hayatında bir kadın olarak var olabilme’ bayrağını taşımış ve bu süre zarfında bu konuda kadın çalışanlara mentorluk yapmış ve çeşitli seminerlerde konuşmacı olarak bulunmuştur. 15 yıl sektörde büyük satış ekiplerini, iş geliştirme ve strateji bölümlerini yönetmiştir. Farklı konularda strateji üzerine çalışmanın onu heyecanlandırdığına karar verip bu konuda eğitimler almış ve kurumsal hayattan ayrılarak yeni bir serüvene başlamıştır. Son üç yıldır Münih, Amsterdam ve İstanbul şehirlerinde yeni görevi için bulunmaktadır. Bu kapsamda Münih merkezli bir Teknoloji Şirketi’’nin yeni ürününün Türkiye pazarı danışmanlığını sürdürürken, partnerliğini yaptığı İstanbul merkezli bir şirketle birlikte Dijital İnovasyon alanında Workshop’ları düzenlemektedir. 

Kurumsal hayatında edindiği koçluk sertifikası ile şirket içi koçluk ile başlayıp, bugün profesyoneller için koçluk yapmaya devam etmektedir. Bununla birlikte Woman and Power kapsamında kadınlarla Redesing çalışmaları yapmakta, şirketlerde eğitimler vermektedir. 10 yılı aşkın süredir yaşamının bir parçası olan Yoga’nın çeşitli dallarında hocalık eğitimlerini aldıktan sonra son üç yıldır tüm gelirinin kadın destek kuruluşlarına bağışlandığı sadece kadınlar için yoga workshopları düzenlemektedir. Kendi içsel yolculuğunu bir araç olacağına düşünerek başladığı seramik çalışmalarını bir Abracadabra Ceramics isimli markaya dönüştürmüş, . Bu süre zarfında Mindfulness ile tanışmış ve yaşamına entegre ettiğindeki deneyimlediği değişimler sonucunda bu konuda elçi olmaya karar vermiştir. Mindfulness Alliance sertifikalı Mindfulness Modern Eğitmeni olarak bir çok kişinin yaşamına ışık tutmaktadır.

Etkinlik ile ilgili daha detaylı sorularınız için info@mindfulacademy.co'ya mail atabilir ya da +90 530 922 0 936 no'lu telefonfan bize ulaşabilirsiniz.

- Eğitim için bir yaş sınırlaması olmasa da içerikten keyif alabilme ve takip edebilme açısından 14 yaşından büyüklerin katılmasını tavsiye ediyoruz. - Sizi sıkmayacak elbiseler giyerek gelirseniz egzersizlerde daha rahat eder, eğitimden daha fazla keyif alırsınız. - Eğitim süresince her saat başı molalar olacaktır. 

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT