Türkiye’nin Etnik Dilleriyle Tanışma Atölyeleri Başlıyor

Tarihler: 14 Ocak 2011 Cuma ~ 28 Ocak 2011 Cuma

Yer: Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi

Nereden Alınır: Web: www.geoaktif.com

Adres: Atıf Yılmaz Caddesi (Eski Ağa Camii Sokak) No: 16 Kat: 4-5 Taksim – İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 244 85 63

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 14, 2011 ~ Oca 28, 2011

Türkiye’nin Etnik Dilleriyle Tanışma Atölyeleri Başlıyor

Ekim 2010 tarihinde faaliyetlerine başlayan Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi, Ocak ayı itibariyle Türkiye’nin Etnik Dilleriyle Tanışma Atölyeleri başlığı altında, Türkiye’de konuşulmakta olan dillerle ilgili bir atölyeler dizisi başlatıyor.

Ülkemizde yan yana, iç içe yaşayan ve fakat birbirleri hakkında en temel bilgilerden bile yoksun olan etnik grupların birbirlerini tanımalarına katkıda bulunmak üzere gerçekleştirilecek bu tek seferlik atölyeler dizisinin her birinde farklı bir etnik grup incelenecek. Her atölyede mercek altına alınan ilgili etnik grup hakkında kısa bir tarih ve coğrafya bilgilendirmesinden sonra, söz konusu etnik grubun dili üzerinde durulacak ve katılımcılara, bu etnik grupla münasebetlerinde kullanabileceği ölçüde, günlük dilden belli başlı ifadeler (selamlaşma, hal hatır sorma, şahıs zamirleri, sayılar vb.) öğretilecek.

Böylelikle katılımcı, ilgili etnik grubun tarihi, coğrafyası, dili hakkında temel bilgilere kavuşacak ve ayrıca günlük yaşamda söz konusu etnik grubun mensuplarıyla selamlaşma, hal hatır sorma gibi basit günlük ifadeleri öğrenmiş olacak.

Türkiye`nin Etnik Dilleriyle Tanışma Atölyeleri Ocak ayı programı şöyle:

14 Ocak 2011 Cuma: Ermenice ve Ermeniler
22 Ocak 2011 Cumartesi: Lazca ve Lazlar
28 Ocak 2011 Cuma: Zazaca ve Zazalar

Haziran ayı sonlarına dek devam edecek bu atölyeler dizisinde, her ay ülkemizdeki farklı etnik dillerden birkaçı konu alınacak.

Bu atölyelere ek olarak, Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezinde düzenli olarak Kürtçe, Ermenice, Lazca, Farsça ve Zazaca kursları da verilmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi için www.geoaktif.com sitesi ziyaret edilebilir.

Türkiye’nin Etnik Dilleriyle Tanışma Atölyeleri Başlıyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT