Yaratıcı Drama Atölyesi

Yaratıcı Drama Atölyesi

Tarihler: 26 Şubat 2017 Pazar ~ 19 Mart 2017 Pazar

Yer: Açık Diyalog İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 26, 2017 ~ Mar 19, 2017

Yaratıcı drama; çocukların kendi yaşantılarından yola çıkarak, bir lider eşliğinde doğaçlama ve rol oynama teknikleriyle kendilerini ifade ettikleri ve potansiyellerini fark ettikleri bir süreçtir. Yaratıcı dramada çocuklar gündelik hayatlarında yaşadıkları ve gözlemlediklerini oyunsu süreçlerle deneyimleyerek, kendi yaşantılarına farklı bir gözle bakma imkanı bulurlar. Bu tarz etkileşimler çocukların duygusal, sosyal ve dil gelişimini desteklerken problem çözme, iş birliği ve uzlaşma gibi alanlarda da etkin bir rol almasına olanak tanır.

Yaş grupları dahilinde olan; kendini tanımak, hayal gücünü geliştirmek, bir grup içerisinde yer alarak farklı durumları ve karakterleri canlandırmaya istekli her çocuk yaratıcı drama gruplarına katılabilir.

Yaratıcı Drama grubuna katılan çocuklar;
• Gündelik hayatlarında fırsat bulamadıkları yaratıcı düşünme egzersizlerini yaparak, hayal gücünün sınırlarını keşfeder.
• Yapılan çalışmalarla sonuç odaklı olmak yerine süreç odaklı olmayı, süreçten keyif almayı ve sürecin bir parçası olmayı öğrenir.
• Grup içerisinde rol almayı, fikir alış verişinde bulunabilmeyi, bazen daha aktif bazen de geri planda durabilmeyi deneyimler.
• Yaratıcı dramada doğru ya da yanlış olmadığı için, kendisini özgürce, yargılanma kaygısı olmadan ifade edebileceğini fark eder.

Yaratıcı Drama Atölyesi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT