Yıldırım Fikret Urağ ile Oyunculuk

Tarihler: 01 Şubat 2019 Cuma ~ 01 Şubat 2019 Cuma 01 Şubat 2019 22:00

Yer: Pafta Tiyatro

Ücret: - 499.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 1, 2019 ~ Şub 1, 2019
Yıldırım Fikret Urağ ile Oyunculuk Atölyesi, Pafta Tiyatro'da sizlerle...

“Rol” nedir? Ne değildir?
“Metin analizi ve karakter analizi nedir, nasıl yapılır?”
“ Oyuncu rolünü nasıl kavrar?”
“ Zihnin ve Bedenin bu rol için hazır mı?”
“Oyunculuk yapmak mı? Oyuncu olmak mı?”

Yıldırım Fikret Urağ ile Oyunculuk Atölyesinde çocuklar gibi bol bol soru soracağız ve cevaplarını yaşayacağız.

“Anlamadığın rolü oynayamazsın. Ama oynamak için anlamak yetmez. Kavramalısın. İste o zaman da oynamana gerek kalmaz. Rol kendini sende icra eder. İyi oyuncu rolü oynamaz, role yataklık yapar.”

Yıldırım Fikret Urağ

EBRU UNURTAN URAĞ İLE DİKSİYON DERSİ

_“Konuş, kim olduğunu söyleyeyim.”_

Socrates

Konuşmadaki problemleri gidermek; doğru düşünmek ve kendimizi daha iyi hissetmek yönünde attığımız büyük bir adımdır. Doğru nefes nedir? Hangi tekniklerle kullanılabilir? Diyafram nefesinin önemi ve doğru kullanımı... Sesteki nitelik (kalite) sorunlarının giderilmesi... Artikülasyon,  tonlama ve vurgulamanın öğrenilmesi...

Sözcük haznesinin geliştirilmesi... Etkili bir konuşmayı beden diliyle tamamlamak... Başlıklarından oluşan Ebru Unurtan Urağ ile Diksiyon Atölyesi’nde, teorik ve pratik bilgiler eşliğinde konuşma problemlerinizi iyileştirirken eğlenmeye ne dersiniz?

DİLEK TEKİNTAŞ İLE YAZARLIK / METİN ANALİZİ DERSİ

“İnsan en trajik varlıktır. Öleceğini bilir ve bu gerçeği unutmaya çalışarak yaşar. Ölümsüzlük için kurduğu hayalleri yazıya dökünce tarihe iz bırakır. Hepimiz yaşadığımız hayatın kahramanlarıyız ve anlatacaklarımız var. Bunun için yazmak gerek, anlatmak gerek, zamanın tanığı olmak gerek.

Sanat; işte bu insana dair olanı öyküler, çeşitli biçimlerde aktarır. Öykülerimizi kurarak zamanın tanıklığını üstleneceğiz, başkalarının hikâyelerini keşfedeceğiz.”

Dilek Tekintaş

ÇAĞRI ÖZGÜR HÜN İLE SAHNE ÜSTÜ SES, NEFES VE PERFORMANS TEKNİKLERİ DERSİ

Yapılacak çalışma ile beden kullanımı nefesle yapılan hareketlerin sesle birleşmesi hedeflenir. Bunun yanında sahne performansı sırasında teknik kullanımlarla, pratik yapılarak bireysel kondisyon sağlanır. Gündelik hayatımızda refleks olan doğal yaşam nefesi, ses ve nefes üzerine farkındalık sağlanması öncelikli amaçlanır. Her konuda performans yapan katılımcılar için de faydalı bir atölyedir. Hayatımızın keşfi, sahnede kendi yolculuğumuzu yaparken belki bir nefes uzağımızda. Denemeye değer…

- Eğitimler haftada iki gün toplam 8er saatten oluşmaktadır.- Hafta içi atölyesi Perşembe ve Cuma günleri saat 19.00 – 23.00’dir.- Atölye süresi 3 aydır.- Yaş sınırı +18’dir.- Atölye kontenjanları 12 kişi ile sınırlıdır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT