Akrobatik Fındıkkıran

Tarihler: 01 Nisan 2011 Cuma ~ 03 Nisan 2011 Pazar 25-26 Mart Saat: 21:00 / 26-27 Mart Saat: 15:00 / 1-2 Nisan Saat: 21:00 / 2-3 Nisan Saat: 15:00

Yer: Türker İnanoğlu Maslak Show Center

Ücret: 1. Kategori: 80,00 TL, 2. Kategori: 60,00 TL, 3. Kategori: 40,00 TL

Nereden Alınır: Biletix.com, Biletix Gişeleri, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, TİM Show Center

Adres: Büyükdere Cad. Derbent Mevkii Maslak Sarıyer İstanbul Maslak İstanbul

Telefon: 0212 286 66 86

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 1, 2011 ~ Nis 3, 2011

Çinli Akrobatların Masalsı Yolculuğu
Bir dünya klasiği olan “Fındıkkıran”ı yeniden tasarlayan Dalian Akrobasi Grubu, bizi çocukluk günlerimize doğru yolculuğa çıkarırken, fonu Çaykovski’nin romantik partisyonu dolduruyor.

Dalian Akrobasi Topluluğu
1951 yılında kurulan Dalian Akrobasi Topluluğu, Çin`in en prestijli akrobasi topluluklarından biri kabul edilmektedir.

Aralarında Kuzey Kore, İngiltere, Hollanda, Yunanistan, Japonya, Avustralya, Yeni Zelanda, Yugoslavya, Filipinler, İtalya, İsviçre, Belçika, Amerika, Güney Kore, Şili, Arjantin, Uruguay, Bolivya, Kanada, Avusturya, Norveç, Almanya, Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de bulunduğu 60`tan fazla ülkede sahne alan grubun bünyesinde direktörler, koreograflar, besteciler, sahne tasarımcıları ve akrobatlardan oluşan 500 kişilik bir kadro yer almaktadır.

Çok zengin ve olağanüstü bir repertuara sahip olan Dalian Akrobasi Topluluğu, ulusal ve uluslararası akrobasi yarışmalarında sayısız ödüller kazanmıştır. Sahneledikleri mükemmel gösteriler arasında “Dalian Bisiklet Becerileri”, “Dalian - Havada Süzülüş”, “Modern Kontorsiyon Sevgisi” ve “Dönen Meteor” sayılabilir.

Akrobatik Fındıkkıran
En bilinen peri masallarından biri olan “Fındıkkıran”, Çaykovski’nin yaklaşık bir asır kadar önce yarattığı beste eşliğinde sahneye aktarılmasıyla dünyanın en ünlü klasik bale yapıtlarından birine dönüştü. Batı ülkelerinde Noel ve yılbaşına özgü bir repertuar olarak çok rağbet gören ‘’Fındıkkıran’’ dünya çapında büyük bir popülarite kazandı.

“Dalian Akrobasi Topluluğu”, Hoffmann`ın öyküsüne dayanan konusu ve Çaykovski’nin özgün müziğiyle “Fındıkkıran”ı akrobatik olarak yeniden yorumladı. Eseri modern sanatın bakış açısıyla ele alan topluluk, yepyeni bir akrobatik pantomim türünü dünyada ilk kez sahneledi.

Akrobasinin bale, pantomim, sihir, maskeler ve müzikle birleşimi, karakterlerin yeniden yorumlanışı, Uzak Doğu’nun sonsuz büyüsü ve Çin tarzı sahne tasarımı gösteriyi göz alıcı, etkileyici, görkemli ve büyüleyici bir sanat eserine dönüştürüyor. Modern toplumun popüler unsurlarını da eserle birleştiren gösteri, insanoğlunun durmaksızın sevgi ve güzelliği arayışını anlatıyor.

Hem rafine hem de popüler zevklere hitap eden gösteri en üst seviyede akademik beceri kalitesine sahip olmasının yanı sıra her yaştan seyircinin zevkine de hitap ediyor.

Fındıkkıran
“Fındıkkıran”ın akrobatik versiyonu olan gösteride sevgi ve güzelliğin öyküsü anlatılıyor: Masha, Almanya`nın küçük bir kentinde oturmaktadır. Hayal kurmayı seven saf ve sevimli bir kızdır.

Babası işiyle, annesi de dans partileriyle meşguldür. Kibirli ve bencil ağabeyinin aklı ise hınzırlıktadır. Yalnızlık çeken Masha bütün gününü kendi düş aleminde geçirmektedir. Bir Noel akşamı, Uzak Doğu’dan gelen gizemli bir büyücü ona zarif bir hediye verir: bir fındıkkıran. Bu hediye Masha`nın kalbine giden yolu açar.

Büyücünün yardımıyla Masha, içine kapandığı yalnız dünyadan çıkarak cesur ve güçlü olmayı öğrenir. Fındıkkıranla birlikte siyah adamların komplolarına karşı savaşır ve onları yok ederler.

Fındıkkıranın ruhunu uyandıran Masha’nın ona karşı hissettiği samimi sevgi kötü laneti ortadan kaldırır. Fındıkkıran sonunda yakışıklı bir prense dönüşür. Prens ve Masha kar perilerinin huzurunda dans eder ve doğudaki krallığa doğru romantik bir seyahate koyulurlar.

Dünya prömiyeri 2008`de yapılan gösteri, şimdiye kadar 200 kezden fazla seyirciyle buluştu. Gerek Çin’de gerekse sahnelendiği diğer ülkelerde izleyicilerin ve medyanın büyük beğenisini kazandı.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT