ALİ TUFAN KOÇ İLE ŞEHİRDE ŞİMDİ NASIL YAŞAMALI

ALİ TUFAN KOÇ İLE ŞEHİRDE ŞİMDİ NASIL YAŞAMALI

Tarihler: 13 Mart 2021 Cumartesi ~ 13 Mart 2021 Cumartesi 13 Mart 14:00 - 13 Mart 16:30

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: TSOL Istanbul Online Atölye - 155 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 13, 2021 ~ Mar 13, 2021

Karantinanın ardından şehirle yeniden temas halindeyiz. Dünyanın neresinde olursak olalım… Sınırsız bir temas değil bu… Kalabalıkla ve ulaşımla ilişkimizden sağlıklı yaşam ve eğlence alışkanlıklarımıza zihnimizde yeni farkındalıklar, oyunun yeni kuralları var.

Değişim kaçınılmaz; yaşadığımız şehirle ilişkimizi yeniden tanımlamaya, anlamlandırmaya ve belki de keşfetmeye ihtiyacımız var şimdi.

Birçok eski rutinimizi ve alışkanlıklarımızı yutan yeni normal, bize nasıl bir yeni düzen sunacak? Her şeye rağmen şehrin hakkını vererek ve tadını çıkararak yasayabilmek mümkün mu?  Seyahat kısıtlarının pençesinde mahkumiyetlere de gebe bir yaşam mı bu? Peki, şehirden vazgeçebilir miyiz? Daha da önemlisi: Vazgeçmeli miyiz? Şehirlere neden ihtiyacımız vardı ki?

Bu atölyede, zihin açıcı egzersizler, paylaşımlar ve kültürel okumalar üzerinden yaşadığınız şehrin yeni normalleri çerçevesinde sağlıklı, yaratıcı, üretken, çalışkan, sakin ve mutlu olabilmeyi konuşuyor, olası senaryoları keşfe çıkıyoruz. Sadece şehri değil, hemşerilerimizi de daha iyi anlamayı umuyoruz.

Atölyemize New York’dan liderlik edecek gazeteci-yazar Ali Tufan Koç’un yanı sıra TSOL Istanbul Ailesinin dünyanın farklı şehirlerindeki konuşmacılarının iç görüleri ve hikayeleriyle katkıda bulunacağı bu özel etkileşimli online buluşmamıza Türkiye’den ve yurt dışından katılımcılarımızı bekliyoruz.

Şehirlerimizle bireysel ve kolektif ilişkilerimizin hikayesini yeniden yazıyoruz…

Atölye Lideri

Ali Tufan Koç, İstanbul Teknik Üniversitesi ve State University of New York at
New Paltz İşletme mezunu.

Gazeteciliğe, 19 yaşında, Tempo dergisinde muhabir olarak başladı. Milliyet ve Radikal gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı, kent yazıları yazdı. GQ Türkiye dergisinin kurulma aşamasında ve Hürriyet Hafta Sonu eklerinde konular editörü olarak görev aldı; aynı yayınlarda popüler kültür üzerine makaleler yazdı, röportajlar yaptı.

2014 yılında, New York Üniversitesi’nde gazetecilik ve kreatif yazarlık dersleri almak üzere, lisans eğitimi sırasında yarı zamanlı bulunduğu New York'a döndü. 2012’de ortağı Sezer Savaşlı ile beraber marka/içerik strateji ve üretim ajansı Fingertips Digital’i; 2018'deyse New York'un bağımsız yayın yapan kültür ve yemek dergisi SUMAC'ı kurdu ve İngiliz Monocle dergisi tarafından “üstün fikirleriyle yemek endüstrisini değiştiren ve değişime zorlayan yenilikçi düşünür ve girişimcilerden biri” olarak gösterildi.

Gazete, dergi ve kitap çalışmalarının yanı sıra, yaratıcı hikâye anlatımı ve modern hayatı daha yaşanılır kılabilmeye dair İstanbul ve New York'ta atölye ve konuşmalar yapıyor. Bir yandan New York Üniversitesi’nde “Dijital İnovasyon ve Yeni Medya” üzerine yüksek lisans öğrenimi görüyor, aynı zamanda GQ Türkiye’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yürütüyor.

Deneysel bir novella niteliğindeki ilk kitabı “Kimse Ölmez Bu Şehirde”, Ocak 2019 ayında Alfa Yayınları’na bağlı Mona Kitap’tan çıktı.

Atölye Hakkında

Atölyemiz, 14.00 – 16.30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Zoom platformu üzerinden sunduğumuz online atölyemiz için kaydınızı yaptıktan sonra, etkinlik için bağlanacağınız link ve online deneyim hakkındaki faydalı ön bilgiler, etkinlikten 2 saat önce e-posta adresinize gönderilecektir.

BİLETLER:

1 - TSOL Istanbul Online Atölye - 155 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT