Aroma Yin Yoga Merdiyenler & 5 Element

Aroma Yin Yoga Merdiyenler & 5 Element

Tarihler: 10 Kasım 2020 Salı ~ 08 Aralık 2020 Salı 10 Kasım 21:30 - 08 Aralık 21:30

Yer: ZOOM

BİLET AL

Ücret: YOGA, AROMATERAPI, MERDIYENLER, NEFES - 345 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 10, 2020 ~ Ara 8, 2020

Tarih:10 Kasım- 8 Aralık 2020
Yer:Online
Aroma Yin Yoga Merdiyenler & 5 Element
5 element, Taocu düşünceyi temel alan bir uyum sanatıdır. Taoculukta; evrendeki 5 element (ağaç, ateş, toprak, metal ve su) arasındaki etkileşim duygusal, enerjik ve fiziksel sağlık ve refahını temsil ediyor. İnsanın evren ile uyum sağlaması, sağlıklı ve dengede bir yaşam yaşamasında bu 5 elementin dengede olması büyük önem taşıyor.Doğadaki her varlık, her durum ve her tür enerji için geçerlidir bu kavram.
**Katılım ve detaylı bilgi için sağ alt köşedeki workshopix mesaj gönder kutusunu kullanabilirsiniz.

İçerik:
Geleneksel Çin Tıbbı elementlerin insan bedenindeki haritasını enerji kanalları ve organlar üzerinden bütüncül olarak algılar.Semptom bedenin neresinde olursa olsun, insanın ruh-zihin-beden bütünlüğü hakkında bilgi sunar ve binlerce yıldır bedendeki, hastalıklara, Meridyenler ve Organlar arasındaki ilişkiyi inceleyerek tedavi uygulamaktadır. İnsanın ruh-zihin-beden bütünlüğünün alt yapısını elementler ve meridyen sistemi oluşturmaktadır. Meridyenler, üzerinde akupunktur noktalarının bulunduğu bedenin ana enerji kanallarıdır. Meridyen kanallarındaki enerji akışı; nasıl hissettiğimizi, nasıl düşündüğümüzü ve sağlığımızı derinden etkiler.
Bedenin temel yaşam kaynağı olarak tanımlanan Çi; kan ve sıvılar ile meridyenler boyunca akarak bedenin tümüne ulaşır. Toplam 12 temel organın adıyla anılan 12 ana meridyen, bedenin her iki yanında, birbirleri ile simetrik çiftler halinde bulunurlar. Bu 12 meridyen üzerindeki organ çiftleri Yin ve Yang organlar olarak beraber hareket ederler.

Kokular algı süzgecimizden geçmeden direkt limbik sistemimize yani duygu merkezimize ulaşır ve duygu durumumuz doğrudan etkilenir. Bu da kokuların duygu, düşünce ve ruh halimiz üzerinde çok büyük etkileri olduğunu gösterir. Uçucu yağların enerjetik ve fiziksel olarak vücudu ve zihni rahatlattığı yapılan birçok araştırmada ortaya konmuştur. Özellikle de yoga ve meditasyon gibi uygulamalara dahil edildiğinde zihni merkezlemeye ve bedenin kendisini çok daha kolay bırakmasını sağlar.

5 modülden oluşan 5 hafta sürecek bu atölyemizde her hafta elementlerin yaşam döngüsüne göre o elemente ait meridyenlerin enerjisini ve bedenimizde ki calışma şeklini, yin&yang organ çiftleri temelinde, pozlar içinde enerjetik, duygusal ve zihinsel boyutta izleyerek 1.5 saat suren bir yin yoga çalışması yapıyor olacağız. Her bir elementin ve meridyen çiftinin kendi enerjisini temsil eden uçucu yağlar ile de uygulamalar yaparak, bedenin her bir duyusunu kullanarak pozlar içinde derinleşirken meridyenlerin hikayelerini dinleyebileceğiniz dolu dolu bir atölye çalışması olacak.

Kitli ve kitsiz katılım imkanınız var (kit içerisinde her bir element için özel hazırlanmış yağ karışımı mevcuttur).

Porgram İçeriği:
10 Kasım Ağaç -Karaciğer&Safra Kesesi
17 Kasım Ateş - Kalp&İnce Bağırsak
24 Kasım Toprak - Mide&Dalak
1 Aralık Metal - Akciğer&Kalın Bağırsak
8 Aralık Su - Böbrek&İdrar Kesesi

Atölyede, sonrasında elementler&meridyenlerle ile ilgili size yardımcı olacak online bir kitapçık verilecektir. 

Aslı Taşdemiroğlu ve Merve Şahin Kimdir?
Kendi alanlarında aldıkları bir çok eğitimin yanında Yin Yoga Eğitmenlik ve Meridyen Teorileri & 5 Element eğitimlerini Devrim Akkaya ile tamamladılar. Sonrasında 2 sene boyunca Devrim Akkaya’nin 200 saatlik Yin Yoga Eğitmenlik eğitiminde asistanlık yaptılar. Merve; Dide Çelen Arıman ile 100 Saatlik Yin Yoga Eğitmenlik eğitimine ve derslerini uzun yıllardır verdiği Tao Vinyasa Uzmanlık eğitimine de asistanlıklar yaptı. Aslı beraberinde Tao Vinyasa Uzmanlık eğitimini Gülçin Özsoy ile tamamladı. Aynı zamanda aromaterapist ve La Vie Ancienne markasının kurucusu Aslı; yağların enerjetik kullanımları ile ilgili bir çok eğitim aldı. Elementlere ait olan özel karışım kendisi tarafından hazırlanacaktır.

Ücret:
Program Ücreti:
250 TL
Kitli Katılım:90 TL ( Kit içerisinde 5 adet 10 ml boyutunda her bir elemente ait özel yağ karışımı bulunmaktadır. Pratik esnasında uygulamalarda kullanmanız için.)

Eğitim Zoom üzerinden online olarak gerçekleşecekti

BİLETLER:

1 - YOGA, AROMATERAPI, MERDIYENLER, NEFES - 345 TRY
AROMATERAPI&YOGA

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT