Beden Psikoterapi Uzmanı Vivi Soryano ile Merkezlenmenin Gücüyle Pandemi Yorgunluğunu Dönüştürmek

Beden Psikoterapi Uzmanı Vivi Soryano ile Merkezlenmenin Gücüyle Pandemi Yorgunluğunu Dönüştürmek

Tarihler: 14 Ocak 2021 Perşembe ~ 28 Ocak 2021 Perşembe 14 Ocak 20:00 - 28 Ocak 22:00

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: Genel - 2455 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 14, 2021 ~ Oca 28, 2021

Tarihler: 14, 21, 28 Ocak 2021 (Etkinlik 3 farklı tarihte birbirinin devamı olarak gerçekleşecektir. Katılımcıların her üç seansa da katılımı oldukça önemlidir.)

Yer: Zoom Deneyimsel Atölye Çalışması

Katılım: 12 kişilik kontenjan ile sınırlıdır.

* Bireysel seans tarihi kişiye özel belirlenecektir.

** Deneyimsel bir çalışma olduğundan etkinlik süresince katılımcıların kameraları açık olarak aktif katılımları gereklidir. 

*** Aktif katılım ile gerçekleşecek bu etkinlikte gizlilik ilkesi gereğince daha sonra etkinlik kaydını izleme imkanı olmayacaktır.

Merkezlenme Becerisi (Psikolojik Rezilyans) Geliştirerek Pandemi Döneminde Yaşanan Bezginlik ve Bilinmezlik ile Başa Çıkmaya Hazır Mısınız?

Bilinmezliğin ve stresin hâkim olduğu bu yeni dönemde, sinir sistemimiz sıklıkla tetiklenme veya bezginlik reaksiyonları verebiliyor. Biyolojimizin bu reaksiyonları karşısında, durumun gerekliliklerine uygun, akılcı çözümler üretmek zorlaşıyor. Hem aile içinde hem de işyerindeki ilişkilerde gerginlikler ortaya çıkabiliyor. 

Merkezlenme Yöntemlerini kullanarak bilinmezlik karşısında üst beyin fonksiyonlarını devreye sokmak ve dingin olabilmek mümkün. 

Merkezlenmenin Gücü ile Pandemi Yorgunluğunu aşmaya, stres dayanıklılığınızı arttırmaya ve psikolojik rezilyans kazanmaya davetlisiniz!

  1. Atölye Çalışması: Tetiklenmenin Biyolojisi ve Merkezlenme Yöntemi 
  2. Atölye Çalışması: Bezginliğin Biyolojisi ve Merkezlenme Yöntemi
  3. Atölye Çalışması: Tolerans Penceresini Genişletmek ve Entegratif Beyin Fonksiyonunu Geliştirmek
  4. Bireysel Seans: Merkezlenmenin Gücü ile İçsel Bilgeliği Geliştirme Yolculuğu

Tarihler: 14, 21, 28 Ocak 2021 (Etkinlik 3 farklı tarihte birbirinin devamı olarak gerçekleşecektir. Katılımcıların her üç seansa da katılımı oldukça önemlidir.)

Yer: Zoom Deneyimsel Atölye Çalışması

Katılım: 12 kişilik kontenjan ile sınırlıdır.

* Bireysel seans tarihi kişiye özel belirlenecektir.

** Deneyimsel bir çalışma olduğundan etkinlik süresince katılımcıların kameraları açık olarak aktif katılımları gereklidir. 

*** Aktif katılım ile gerçekleşecek bu etkinlikte gizlilik ilkesi gereğince daha sonra etkinlik kaydını izleme imkanı olmayacaktır.

Dinginlikle Bireysel Potansiyelimizi gerçekleştirmek ve yaşamımıza sahip çıkmak için, sinir sistemimizin regüle olması, diğer bir deyişle merkezimizde olmamız gerekiyor. Ancak o zaman entegratif beyin fonksiyonları devreye girebiliyor; sağduyulu, proaktif, sezgisel, yaşamımıza sahip çıkacak, yetişkin ve kendine güveni yüksek aksiyonlar almamız mümkün oluyor. Duygusal zekâmız harekete geçerek ilişkilerimizde güç birliği sağlamamıza yardımcı oluyor. 

Merkezlenme Yöntemleri ile tolerans penceresini geliştirmiş bireylerde, her ne kadar zaman zaman tetiklenme ve bezginlik tecrübe edilse de alt beyin fonksiyonlarının etkisinden sıyrılarak bütünsel beyin fonksiyonlarının devrede kalması mümkün oluyor. Zira, merkezlendikçe, beynimizdeki nöral bağlantılar artıyor ve entegratif beyin yapısı gelişiyor. Siegel'in tanımı ile bütünsel beyin ile yaşamımızı sürdürebiliyor, bu sayede geçmiş travmaların sebep olduğu savunma mekanizmalarının esaretinden arınabiliyoruz. Günün gerçeklerini fark ederek, duruma uygun, yaratıcı çözümler üretebiliyoruz. 

Yeni bir düzen arayışının ve bilinmezliğin hâkim olduğu bu dönemde, yaşamımıza sahip çıkabilmek için tolerans penceresini geliştirerek bütünsel beyin fonksiyonlarını harekete geçirmemiz gerekli. Ancak o zaman Özgün Varoluşun Bilgeliği ile geleceğimize şekil verebilir, kendimizi gerçekleştirebiliriz.

"Sensorimotor Psychotherapy", "Sanat Terapisi", "Core Energetics/Beden Psikoterapisi" ve "Gestalt Terapisi" yöntemleri kullanılarak tasarlanmış bu üç oturumluk deneyimsel atölye çalışması ve takip eden bireysel seans ile katılımcılar, Merkezinde Olmanın Gücü ile kendi Özgün Varoluşlarından kaynaklanan içsel bilgeliklerini deneyimleme ve geliştirme fırsatı yakalayacaklar. 

Atölye Sonrası Katılımcıların Kazanımları;

- Zorluklar karşısında tetiklenme ve bezginlik durumlarının insan biyolojisinde nasıl kendini gösterdiği ile ilgili bilgi sahibi olacak, bu sürecin kendi bedenlerindeki izdüşümünü araştıracaklar.

- Tetiklenme ve bezginlik durumlarını deneyimleyerek, bu durumların bedensel izdüşümlerini keşfedecekler. 

- Merkezlerine dönmek için deneyimsel yöntemler öğrenecekler.

- Tetiklenme veya bezginlik halinden, yeniden merkezlerine dönmek üzere kendilerine özgü bir yol haritası edinecekler. Bu sayede tolerans pencerelerini genişletip psikolojik rezilyanslarını arttıracaklar.

- Merkezlenme becerileri arttıkça içsel bilgeliklerini gerçekleştirme yönünde hangi öz kaynakların destek olduğu ile ilgili farkındalık kazanacaklar.

- Dinginlikle merkezinde olma halini deneyimledikçe, bu süreçte ne gibi içsel engeller ile karşılaştıklarını araştırıp, nasıl dönüştürebilecekleri ile ilgili deneyimsel çalışma yapacaklar. 

 

Pandemi Yorgunluğu, sinir sisteminin bireysel liderliğe etkisi ve merkezlenme ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz; aşağıdaki linklerden blog yazılarıma ulaşabilirsiniz.

BİLETLER:

1 - Genel - 2455 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT