Creation

Creation

Tarihler: 16 Nisan 2021 Cuma ~ 25 Haziran 2021 Cuma 16 Nisan 21:00 - 25 Haziran 22:00

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: Genel - 605 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 16, 2021 ~ Haz 25, 2021

Ufuk Șenel ile CREATION derslerimiz 16 Nisan’da başlıyor.

Haftada 1 saat, 10 ders ve 5 süreç paylaşımı! 
 
İki buçuk ay sürmesi planlanan bu çevrimiçi çalışma, güncel doğaçlama pratikleri sayesinde kendi kaynağımıza doğru araştırmalar yapmamızı amaçlar. Aynı zamanda yaşamın içinde her an bir yaratımda olduğumuzun bilinciyle, kendi yaratım alanlarımızı fark etmek ve onların sınırlarını genişletmek üzerine egzersizler sunar. Bu buluşmalarda farklı araçları bir yaratım malzemesi olarak kurgulamanın imkanlarını araştıracağız. Webcam, internet gibi dijital mediumlar ile gündelik hayatımızdaki objelerin de iletişim aracına yönelik bir medium gibi kullanılmasına dair deneysel keşifler gerçekleştireceğiz. Mekanlar, objeler ve imajlar üzerine yoğunlaşacağız. İki haftada bir, süreç içindeki skorlarımızı ve deneyimlerimizi paylaşarak, sürecin sonunda bunların nasıl bir çıktı olması gerektiği yönünde çalışacağız.

Dersler tüm katılımcılara açıktır.

Online olan bu dersler 16 Nisan’da başlayacak ve her hafta Cuma günü saat 21.00'de  gerçekleşecek.

Ufuk Şenel, dansçı, koreograf ve eğitmen olarak İstanbul merkezli çalışmalarını sürdürmektedir. Şenel, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi bünyesindeki Modern Dans Ana Sanat Dalı’nda lisans derecesini aldı. Ardından Mimar Sinan Üniversitesi bünyesindeki Çağdaş Dans Ana Sanat Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Eğitimi süresince Paul Clayden, Juan Kruz Garaoi de Esnaola, Liam Stell, Nicole Caccivio, Matthew Hawkins ve Hilke Diemer gibi eğitmenlerle çalıştı. Uzun yıllardır kendi koreografilerini sergileyen Şenel, yurtiçi ve yurtdışındaki önemli festivallere katıldı ve işlerini sergiledi. Çatı (Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği) ve Salt Galata gibi çeşitli lokasyonlarda dersler ve atölyeler organize etti. 2017 yılından beri Berika kolektif adına Can Bora ile yaptığı işbirliğine devam etmektedir. Diğer bir yandan 2019 yılından beri birlikte çalıştığı müzisyen Eda Er ile The Prufrock adını verdikleri bir proje grubunu yürütmektedir. 2020 başından itibaren, kurucularından olduğu PURESPACE’de çalışmalarını sürdürmektedir.

www.theufuksenel.com

BİLETLER:

1 - Genel - 605 TRY
Genel

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT