DR. KRISTIN NEFF İLE ÖZ-ŞEFKAT : SERT VE HASSAS

DR. KRISTIN NEFF İLE ÖZ-ŞEFKAT : SERT VE HASSAS

Tarihler: 09 Mart 2021 Salı ~ 09 Mart 2021 Salı 09 Mart 21:00 - 09 Mart 22:30

Yer: Zoom Platform

Ücret: Genel Bilet - 155 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 9, 2021 ~ Mar 9, 2021

Dünyaca ünlü Öz-Şefkat araştırmacısı Dr. Kristin Neff, School of Compassion ev sahipliğinde ilk kez Türkiye' de! 

Öz-şefkat üzerine dünyada araştırmaları başlatan, öz-şefkat ölçeğinin yaratıcısı ve bilimsel araştırmalarla etkinliği kanıtlanmış Mindfulness Temelli Öz-Şefkat (Mindful Self Compassion) Programı' nın eş yaratıcısı Neff, öz-şefkatin yaygın olarak yanlış anlaşıldığı gibi sadece yumuşaklık, hassaslık ve kabullenicilik olmadığını anlatıyor ve dinleyicileri daha büyük ve gerçekçi bir öz-şefkat haritasıyla tanıştırıyor. 

School of Compassion' ın kurucusu ve Şefkat Eğitmeni Sema Demirkan moderasyonuyla, #COMPASSIONTALKS etkinlik serisinin bir parçası olarak canlı ve online olarak gerçekleşecek bu etkinlikte Neff, toplam bir buçuk saat boyunca Türkiye' den öz-şefkatle ilgilenen herkesle buluşacak. Hem sert hem de hassas olabilen öz-şefkati anlatacak. Öz-şefkatin az bilinen ya da hiç bilinmeyen yönlerine odaklanılacak bu webinarda Kristin Neff, teorik aktarımın yanısıra iki adet de uygulama yönlendirecek ve pratikle anlattığı teorik kısmı destekleyecek. Soruları yanıtlayacak. 

Dr. Kristin Neff Kimdir?

On beş yıldan fazla bir süre önce öz-şefkat üzerine ilk deneysel çalışmaları yürütmüştür; öz-şefkat araştırması alanında öncüdür. Konuyla ilgili TED talk dahil sayısız konuşma yapmasının, çok sayıda akademik makale ve kitap bölümü yazmasının yanı sıra, dünyada bir best-seller olmuş "Öz-şefkat: Kendine Karşı Nazik Olmanın Kanıtlanmış Gücü" kitabının da yazarıdır. Meslektaşı Dr. Chris Germer ile birlikte, dünya çapında binlerce öğretmen tarafından öğretilen, Mindfulness Temelli Öz-Şefkat adlı, deneyimsel bir öz-şefkat eğitim programı geliştirmiştir. Öz-Şefkatli Farkındalık: Uygulama Rehberi ve Mindfulness Temelli Öz-Şefkat Programını Öğretmek: Profesyoneller için Bir Kılavuz kitaplarının yazarıdır. En son kitabında kadınları merkeze alarak öz kabul ile gereken dönüşümü yaratma yeteneği arasında nasıl denge kurulacağına odaklanmaktadır. Haziran 2020'de Sert Öz- Şefkat: Kadınlar Seslerini Çıkartmak, Güçlerini Geri Almak ve Serpilmek İçin Şefkati Nasıl Uygulayabilir? kitabı yayınlanmıştır. Kristin Neff şu anda Austin, Texas Üniversitesi'nde Eğitim Psikolojisi doçenti olarak görev yapmaktadır. Öz-şefkat testi, araştırma makaleleri, uygulamalar ve Dr. Neff'in öğretim programına dahil olmak üzere Öz-şefkat hakkında daha fazla bilgi için www.self-compassion.org sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

 

Sema Demirkan Kimdir?

Türkiye' nin sadece şefkate & öz-şefkate odaklanan ve daha şefkatli bir toplum yaratma vizyonuyla çalışan ilk merkezinin kurucusudur. Stanford Üniversite' sinde geliştirilen ve tüm dünyada deneyimli & süpervizyon süreçlerini başarıyla tamamlamış yetkili eğitmenlerin sunabildiği Compassion Cultivation Training uluslararası ve Türkiye' nin ilk eğitmenidir. Aynı şekilde uluslararası Mindful Self Compassion organizasyonunun uluslararası eğitmenlerindendir. Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Spotify' da Şefkat isimli bir podcast kanalı ve Habertürk Hayat' ta Radikal Şefkat isimli köşesi vardır. Öz-şefkat & Şefkat konusunda makaleler okumak ve eğitimlerle ilgili bilgi almak için www.schoolofcompassion.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

BİLETLER:

1 - Genel Bilet - 155 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Eğitim Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT