Dünya İnsanın Evi, İnsanın Dünyada Yeri

Dünya İnsanın Evi, İnsanın Dünyada Yeri

Tarihler: 24 Temmuz 2021 Cumartesi ~ 25 Temmuz 2021 Pazar 24 Temmuz 13:00 - 25 Temmuz 15:00

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: Dünya İnsanın Evi, İnsanın Dünyada Yeri - 155 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 24, 2021 ~ Tem 25, 2021

Atölyenin adı:                       "Dünya insanın evi, insanın dünyada yeri"

Katılımcı yaş aralığı:              11-15

Tarih:                                     24-25 Temmuz (4 saat)

Saat:                                       13.00 – 15.00

  1. oturum: 13.00 – 13.45 [felsefi tartışma] (15 dakika ara)  
  2. oturum: 14.00 – 15.00 [Yaratıcı yazma]

 Ücret:                           KDV Dahil 150 TL

Atölye içeriği: İnsanların dünya üzerindeki konumları hakkında kısa bir giriş ve tanışma etkinliği ile başlanır. Ardından bir haber ya da görsel paylaşımıyla ekoloji odaklı bir ikilem ortaya sürülerek felsefi soruşturma etkinliğe geçilir. Çocuklarla felsefe (P4C) tekniğiyle tasarlanan bu ilk oturumda çocukların dünya meseleleriyle kurdukları ilişki düzeyinin anlaşılması ve aynı zamanda yazılacak kurgusal öykülerin arkaplanının oluşturulması amaçlanmaktadır. Kısa bir aradan sonra etkinliğin ikinci aşamasında yaratıcı yazmaya geçilir. Bu kısımda da kurgusal bir metnin temel özelliklerinden bahsedilerek ilk bölümden elde edilen konu, kavram ve olası yeni sorular üzerinden beyin fırtınası başlatılır. Ardından katılımcılar arzu ediyorlarsa bireysel olarak arzu ediyorlarsa gruplara ayrılarak ortak grup çalışması şeklinde yaratıcı öykü taslaklarını tamamlar.

Bütün bir öykünün tamamlanmasındansa insanın dünyadaki konumu –çocukların insanlar arasında ve dünyanın geleceğinde yeri gibi temalar ekseninde karakter ve olay örgüsü tasarımı üzerine çalışılacak atölyede kullanılacak araçlar serbesttir. Dileyen kağıt-kalem dileyen bilgisayar ortamı (bulunduğumuz platformda) klavye/tablet gibi araçlar aracılığıyla süreci tamamlayabilir. Etkinliğin son onbeş dakikasında bir değerlendirme yapılması amaçlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için atolye@sanatkritik.com dan bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

SERAN DEMİRAL

Lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık, yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinde tamamladı. Sosyo-mekansal eşitsizliklere odaklandığı teziyle aldığı master derecesinin ardından, Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji bölümünde “Çevrimiçi Çocuklukta Özneleşme Mekanizmaları” ismindeki doktora tezini tamamladı. İlkgençlik yıllarından bu yana kurgu yazarlığını sürdüren Demiral’ın 2005'te Münzevi, 2007'de Hissizleşme isimli fantazya romanları; Filozof Çocuklar Kulübü (“Kafası Karışıklar” olarak yeniden yayımlanmaktadır)serisi, Parmak Uçları, Likya’nın Şarkısı ve Hatırla isimli çocuk romanları yayımlandı. Aynı zamanda bilimkurgu ve distopya gibi türlerde yazmayı sürdüren Demiral’ın Hayat Üretim Merkezi isminde bir bilimkurgu romanı ile çeşitli antolojilerde yayımlanmış öyküleri vardır. Çocuklar için felsefe (P4C) tekniği üzerinde çalışan Demiral, çeşitli yaşlardaki çocuklarla bir araya gelmeye devam etmekte, Boğaziçi Üniversitesi Temel Eğitim Bölümü ve Işık Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri bölümlerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çocukluk, çocuk yazını, yaratıcı yazma, sosyoloji konularında dersler vermektedir.

BİLETLER:

1 - Dünya İnsanın Evi, İnsanın Dünyada Yeri - 155 TRY
Normal Bilet

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT