Ebeveyn-Çocuk Mindfulness(Farkındalık) Atölyesi;Hayatım ve Sınav Dönemim Artık Daha Sakin, Daha Farkındalıklı ve Daha Dikkatli Geçiyor

Ebeveyn-Çocuk Mindfulness(Farkındalık) Atölyesi;Hayatım ve Sınav Dönemim Artık Daha Sakin, Daha Farkındalıklı ve Daha Dikkatli Geçiyor

Tarihler: 22 Mayıs 2021 Cumartesi ~ 22 Mayıs 2021 Cumartesi 22 Mayıs 09:00 - 22 Mayıs 20:00

Yer: ZOOM

BİLET AL

Ücret: Genel Bilet (Anne-Baba-Çocuk) - 755 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 22, 2021 ~ May 22, 2021

 Ebeveyn-Çocuk Mindfulness(Farkındalık) Atölyesi;Hayatım ve Sınav Dönemim Artık Daha Sakin, Daha Farkındalıklı ve Daha Dikkatli Geçiyor

  Psikolog Yonca Önal ve Mindfulness Eğitmeni Didem Hacıpaşaoğlu ortak organizasyonu ile gerçekleştirilen 1 günlük Mindfulness atölyesi, çocukların günlük yaşantılarına ve yaklaşan sınav dönemlerine yönelik olarak hazırlanmıştır. Çocukların mindfulness becerilerini geliştirmelerine ve mantığını anlamalarına yardımcı olacak olan bu atölye %80 Mindfulness, %20 olarak da bu becerileri sınav döneminde nasıl kullanacaklarını anlamalarına yönelik olarak programlamıştır.

  Çocukların mindfulness becerilerini kazanmasında ve sınav dönemlerinde bu becerileri özümseyip uygulamalarında ebeveyn desteğinin ve tutumlarının önemli olduğu düşünülüp, atölyeye ebeveynler de dahil edilerek bir çocuk-ebeveyn odaklı ortak mindfulness çalışması oluşturulmuştur.

  Çocuklarınızla beraber çıkacağınız bu mindfulness yolculuğunuzda, atölye sonrası çocuklarınızla birlikte ortak paylaşımlar yapıp, ortak bir dil konuşabilmeniz adına uygulamalar ve teorik bilgiler çocuk oturumunda ve ebeveyn oturumunda benzer tutulmuştur. Fakat çocuklara bu konuda daha fazla ağırlık verilmiş olup, ebeveynlere de çocuklarını bu yolculukta nasıl destekleyecekleri, bu bilgileri birlikte kendi hayatlarına nasıl entegre edebilecekleri, çocuklara sınav döneminde nasıl yaklaşılması gerektiği, mindfulness çalışmalarının bu konudaki öneminin neler olduğu, neden çocuklarınızla birlikte sizlerin de mindful olmanız gerektiği konularına daha fazla ağırlık verilmiştir.

Eğitim İki Oturumdan Oluşmaktadır:

  Atölyenin ilk oturumu çocuklarla yapılacak olup, paylaşımların ve çalışmaların uzunluğuna göre yaklaşık 5-6 saat sürmektedir. Bu oturum %80mindfulness teorik bilgilerine ve uygulamalarına, % 20 de çocukların bu becerileri sınav döneminde nasıl kullanacaklarına yönelik programlanmıştır.

  Atölyenin ikinci oturumu ebeveynlerle yapılacak olup, paylaşımların ve çalışmaların uzunluğuna göre yaklaşık 3-4 saat sürmektedir. Bu oturum %60 ebeveynlerin bireysel mindfulnes teorik ve uygulama çalışmalarına, % 40 da bu becerilerini hem kendi yaşamlarına hem de çocuklarının yaşamlarına nasıl entegre edebileceklerine, çocuklarını mindfulness ile nasıl destekleyebileceklerine, ebeveyn-çocuk ortak çalışmasının önemine, sınava yönelik ebeveyn tutumlarına ve mindfulness ile tüm sürecin değişiminin olanağına ağırlık verilmiştir.

Atölye Saatleri:

9:00 -15:00 Çocuk Oturumu

15:00-16:00 Ara

16:00- 20:00 Ebeveyn Oturumu

Eğitimin Amacı:

Bu atölye ile ebeveyn-çocuk ortak çalışmalarının ve paylaşımlarının önemini, ebeveyn ve çocuğun aslında ne kadar birbirlerinin tutum ve davranışlarından etkilendiklerini, sınava yönelik çocuklarımıza uyguladığımız tutumların ebeveyndeki ve çocuktaki psikolojik etkilerini, bilinen yanlışları bilimsel olarak aydınlatmayı, çocuk ve ebeveyn psikolojisini ve ebeveyn ile çocuğun birlikte mindful oluşunun bu noktadaki önemini desteklemeyi amaçlamaktayız.

Sizleri de aramızda görmekten memnun oluruz...

Atölye Katılım Şartları:

Atölyeye, LGS sınavına hazırlanan 13-14 yaş arası  öğrenciler ve bu öğrencilerin ebeveynleri katılabilir.

 

Atölye kayıt altına alınacaktır.

Atölye sonunda ebeveynlere ve çocuklara ayrı ayrı bir yardımcı kitapçık ve ses kayıtları iletilecektir.

Atölye öncesi bir whatsapp iletişim grubu kurulmaktadır ve bu gruba üye olmanız paylaşımlar ve duyurular açısından önemlidir.Gruba dahil olmak için instagram üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgilendirme ve atölye çalışmalarındaki gerekli malzemeler için bizimle ' psk.yoncaonal ve didem.hacipasaoglu ' instagram adresleri üzerinden de iletişime geçebilirsiniz. https://www.instagram.com/p/COEDGBlD6_M/?utm_source=ig_web_copy_link

Psk.Yonca Önal Kimdir?

Yonca Önal, Maltepe Üniversitesi psikoloji bölümünden 2018 yılı şubat ayında onur öğrencisi olarak mezun olmuştur.Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve çeşitli kurumlarda gönüllü stajlarını tamamlayan Yonca Önal, mezuniyetinin ardından  Bilişsel Davranışçı Terapi(CBT), Kabul ve Kararlılık Terapisi(ACT), Çözüm Odaklı Terapi,Oyun ve Masal Terapisi,Aile Danışmanlığı, Yaratıcı Drama, Mindfulness vb. eğitimlerinin yanı sıra bu eğitimlerine yönelik süpervizyon ve ayrıca test eğitimlerini de tamamlamış ve bu alanlarda çeşitli çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.Yonca Önal'ın şu anda klinik psikoloji yüksek lisans programında aktif olarak öğrenciliği sürmektedir.

Didem Hacıpaşaoğlu Kimdir?

Didem Hacıpaşaoğlu, uluslararası ilişkiler bölümünü bitirdikten sonra işletme bölümünde yüksek lisansını tamamlamış ve 15yıl boyunca Global firmalarda insan kaynaklarında insan kaynakları profesyoneli olarak çalışmıştır. Adler'de Koçluk eğitimini tamamlayan Didem Hacıpaşaoğlu, aynı zamanda koçluk becerilerini yoga ve meditasyon eğitimleri ile desteklemiş, İngiltere onaylı Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı Eğitici Eğitmenliğini de tamamlayarak ve MBSR eğitmeni ünvanını alarak Mindfulness eğitmeni olmuştur.Didem Hacıpaşaoğlu şu anda MBSR, yoga ve koçluk eğitimleri vermeye devam etmektedir.

BİLETLER:

1 - Genel Bilet (Anne-Baba-Çocuk) - 755 TRY

2 - Erken Kayıt (Anne-Baba-Öğrenci) - 555 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT