EBRU NİHAN CELKAN İLE YAZARAK İYİLEŞMEK

EBRU NİHAN CELKAN İLE YAZARAK İYİLEŞMEK

Tarihler: 20 Mart 2021 Cumartesi ~ 20 Mart 2021 Cumartesi 20 Mart 14:00 - 20 Mart 16:30

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: TSOL Istanbul Online Atölye - 155 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 20, 2021 ~ Mar 20, 2021

“Yazmak bir terapi yöntemidir. Bazen yazmayan, bestelemeyen, resim yapmayan insanların melankoli, panik, korku gibi doğal insanlık durumlarından kaçmayı nasıl başarabildiklerini merak ediyorum.” 

- Graham Greene

Zihinlerimiz pek çok dağınık duygu ve fikirlerle dolu: hepimiz pişmanlıklar, kıskançlıklar, acılar, endişeler ve heyecanlar deneyimliyoruz. Fakat çoğu zaman bunları analiz etmek ve bir anlam çıkarmak için kendimize zaman ayırmıyoruz. Bir olayla ilgili aldığımız kararı neden aldığımızı sonuçlarıyla ilgili ne düşündüğümüzü ve hissettiğimizi anlamak için dikkatimizi toplamalı, sağduyumuza kulak vermeli ve kendimizi dinlemeliyiz.

Yazmak duygu ve düşüncelerimizi gözden geçirmeye onlar hakkında derinleşmeye imkan verir. Yazı aracılığıyla tekrarlayan davranışlarımızı fark edebilir ve onları yönlendirmek için çaba sarf etmeye başlayabiliriz. Yaptığımız seçimleri neden yapıyoruz? Farklı bir seçim mümkün mü? Farklı seçim beni hangi sonuçlara götürür? 

İki saatlik bu atölyede tiyatro metin yazarlığının karakter, aksiyon ve hikaye yaratma temel tekniklerinden yararlanacağız. Basit ve yaratıcı alıştırmalarla yazmaya ısınacak, farklı ve eğlenceli çalışmalarla isteklerimize, bizi karar almaya iten düşüncelere ve motivasyonlara yazarak odaklanacağız. Aldığımız kararlar ve ortaya çıkan karmaşık duygular üzerinde yazarak derinleşecek ve hikayelerimizi sorgulayıp yeniden yazma alıştırması yapacağız.

Katılım için yazı tecrübesine, dilbilgisi, yazım kuralları gibi birikimlere ihtiyaç yoktur. Katılımcıların kendilerini anlamak, yazma deneyimini keşfetmek için istekli olmaları, laptop, ipad veya defter ve kaleme sahip olmaları yeterlidir. Tüm çalışmalar katılımcılar talep ettiği sürece gizli kalacaktır.

Atölye Lideri

Ebru Nihan Celkan Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde, yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Pazarlama bölümünde tamamladı. 2004 yılında Volvo İş Makinalarında çalışmaya başladı. 2016 yılına kadar Volvo’da satış destek uzmanı, pazarlama uzmanı ve altı yıl süresince Pazarlama, CRM ve Satış Destek Müdürü olarak görev yaptı.

2007 yılından bu yana oyun yazarlığı yapan Ebru Nihan Celkan, 2012 yılında merkeze oyun yazarını alan çalışmaları ve yeni metinleri arttırmayı hedefleyen buluT’u kurdu.

Celkan, Sabancı Üniversitesi’nin lise öğretmenlerinin toplumsal cinsiyet farkındalığını arttırmaya yönelik “Mor Sertifika” programının ve Kadın Çalışmaları bölümünün “Cins Adımlar: Toplumsal Cinsiyet ve Hafıza Turları” programının performatif hikaye yazımı ve anlatıcılığı atölyelerinin eğitmenlerindendir.

Atölye Hakkında

Atölyemiz, 14.00 – 16.30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Zoom platformu üzerinden sunduğumuz online atölyemiz için kaydınızı yaptıktan sonra, etkinlik için bağlanacağınız link ve online deneyim hakkındaki faydalı ön bilgiler, etkinlikten 2 saat önce e-posta adresinize gönderilecektir.

BİLETLER:

1 - TSOL Istanbul Online Atölye - 155 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT