FEMİNİST MUTFAK: Tutsaklıktan Özgürlüğe

FEMİNİST MUTFAK: Tutsaklıktan Özgürlüğe

Tarihler: 24 Ocak 2021 Pazar ~ 24 Ocak 2021 Pazar 24 Ocak 17:30 - 24 Ocak 19:00

Yer: DDI AKADEMİ

BİLET AL

Ücret: YEMEK, FEMİNİZM - 75 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 24, 2021 ~ Oca 24, 2021

Tarih boyunca yemek etrafındaki ilişkiler ve düzen kadının hem iktidarını beslemiş hem de onu tutsak etmiştir. Mutfağı bir alan olarak farklı boyutlarıyla inceleyeceğimiz bu seminerde, yemek filmleri eşliğinde mutfak metaforu etrafında başkaldıran kadınları, mutfak işçileri kadınları, mutfak sayesinde özgürleşen kadınları konuşacağız.

İLKAY KANIK KİMDİR?

İlkay Kanık, Beykent Üniversitesi- Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü öğretim üyesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün kurucu öğretim üyesidir.. İstanbul Üniversitesi-İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nü bitiren İlkay Kanık, Marmara Üniversitesi-Orta Doğu Araştırmaları Enstitüsü-Ortadoğu Sosyoloji ve Antropolojisi Bölümü'nden yüksek lisans, Marmara Üniversitesi-Sosyal Bilimler Enstitüsü, İletişim Bilimleri Radyo, Televizyon, Sinema Bölümünden, “Seyirlik Yemek: Moderniteden Postmoderniteye Yemeğin Sinematografisi” tezi ile doktora derecesi almıştır. Daha sonra 2013 ve 2015 yılları arasında New York-The New School’da, Food Studies Bölümünde doktora sonrası akademik çalışma yaptı; Prof. Fabio Paresecoli denetiminde Amerika, İtalya, Türkiye ve Hindistan’ın gastronomik kültürel miraslarını ve görsel yemek kültürlerini filmler üzerinden karşılaştırarak inceledi. Aynı zamanda, New York Üniversitesi’nde Restoran Yönetimi üzerine sertifika dereceleri aldı. New York’da ICE-Institute of Culinary Education’da, Yemek ve Medya konulu programa katıldı. Beyoğlu'ndaki Üçüncü Mevkii lokantasında aşçı olarak çalıştı. Gastro Gösteri, Gastro Sinema, Gastro Endişe adlı üç kitabı yayınlanmıştır.

BİLETLER:

1 - YEMEK, FEMİNİZM - 75 TRY
FEMİNİZM

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT