Kahramanın Yolculuğu ve Arketipler Atölyesi

Kahramanın Yolculuğu ve Arketipler Atölyesi

Tarihler: 11 Mayıs 2021 Salı ~ 08 Haziran 2021 Salı 11 Mayıs 21:00 - 08 Haziran 23:30

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: Kişisel Gelişim - 505 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 11, 2021 ~ Haz 8, 2021

Kahramanın Yolculuğu yeni kahramanlarla başlıyor. Atölyemiz online. Bu atölyede hem öğreneceğiz hem farkındalık kazanacağız. Kahramanın Yolculuğunu kat ederken bize 10 Arketip eşlik edecek. Her birini tek tek ziyaret edip bizdeki yansımalarına bakacağız. 

Hedefimiz kendi hikayemizi gözlemlemek. İçimizdeki kahramanı dürtmek, arketiplerimizi dengelemek, yolda olmak konusunda cesaret kazanmak. 

Atölye Lideri : Arzu Gürcan Zengin 

1. Hafta  11 Mayıs Salı  21:00 - 23:30

2. Hafta  18 Mayıs Salı  21:00 - 23:30

3. Hafta  25 Mayıs Salı  21:00 - 23:30

4. Hafta  1 Haziran Salı  21:00 - 23:30

5.Hafta  8 Haziran Salı  21:00 - 23:30

Neler Öğreneceğiz? 

Kahramanın Yolculuğu ve Arketip Kavramlarını. Bu kavramların insan psikolojisindeki yerini ve hikayelerdeki yansımalarını. Foto terapi, yaratıcı yazma ve güçlü sorular eşliğinde kendi iç sesimizle ve derinlerimizdeki ihtiyaçlarımızla bağlantı kurmayı. Yaratıcı çalışmayı.

Kimler Katılmalı? 

Koçlar, eğitmenler, insan kaynakları uzmanları, yöneticiler, yazarlar ve yazanlar. Yaratıcı alanlarda ürün verenler, farkındalık ve kişisel gelişim üzerine çalışanlar. Mitolojiye, hikayelere, sembolizme ilgi duyanlar. Kendi içsel yolculuğunu gerçekleştirenler. Ve kendini keşfetmeye meraklı olanlar...

Deneysel Atölye Araçlarımız:

Points of You ® bakış açısı ve koçluk oyunları: The Coaching Game, Punctum ve Faces. Yaratıcı yazmanın sağaltıcı ve şifalandıran gücü. Hayal gücümüz ve farkındalık çemberimiz.

Atölye Programı: 

1. Hafta - Yolculuğa Hazırlık
Kahraman, Yetim ve Fedakar Arketipleri eşliğinde Maceraya Çağrı ve Çağrının Reddi Aşaması.

2.Hafta - Yolculuk ve Keşifler
Gezgin ve Savaşçı Arketipleri eşliğinde Keşifler ve Yeni Koşullarla Sınanma Aşaması.

3.Hafta - Ruhun Karanlık Gecesi
Çile aşaması ve Gölge Arketipi - Mağaranın derinliklerine gireceğiz ve kendi gölgemizle yüzleşeceğiz.

4.Hafta - Diriliş
Aşık ve Yaratıcı Arketipleri eşliğinde Ölüm-Yeniden Doğum, Ödül ve Uyanış temalarını işleyeceğiz.

5.Hafta - Yuvaya Dönüş
Sihirbaz ve Bilge Arketipleri eşliğinde Kahramanın tamamlanması. Kazandığı bilinç ve genişleyen bakış açısıyla hayatını yeniden yapılandırması. 

Hakkımda: 

Galatasaray Lisesi ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunuyum.

Hikayecilikle 20’li yaşlarımın başında genç bir televizyon muhabiriyken tanıştım. 5 yıl süreyle çalıştığım Atv Haber Merkezi’nde hazırladığım haberlerde, yaptığım yayınlarda hikaye anlatmanın inceliklerini öğrendim.
Peşi sıra Ntv Haber Merkezi’nde sunuculuk ve programcılık yaptığım on yıl boyunca da hikâyeci şapkamı her yayınımda muhafaza etmeye özen gösterdim.

Son on iki yıldır yazar, romancı ve eğitmen olarak hikâyelerin dünyasında yaşıyorum desem yalan olmaz. Hayata Uyanış adlı romanım Remzi Kitabevi tarafından yayınlandı. Bir hikaye anlatıcısı olarak sosyal medyada içerik üretiyorum, yayınlar yapıyorum, eğitim ve atölyeler düzenliyorum. Dijital içeriklerimi Youtube, Podcast platformları ve sosyal medya hesaplarımda yayınlıyorum.

Artık gördüğüm her şeyde, girdiğim her mekanda ve her anda bir hikayenin içinde olduğum farkındalığıyla yaşıyorum. Şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki hikayecilik her ortamda bir anektod veya masal anlatmak ya da aforizmalar kullanmak değildir. Hayatın kendisi zaten her an sonsuz sayıda hikaye doğuran bir kaynaktır. Hikâyecilik sıradan bir günde ve yerde, sıradan bir anın içindeki ışığı görüp, açığa çıkarabilmektir. İnsanların gözündeki sıradan perdesini kaldırabilmektir. Çünkü rutine binmiş hayatlarımızın gerisinde yaşam ışığı -ve ilham dolu bir hikaye- her an parlamaktadır. Heyecan verici ve dönüştürücü olan da budur. Yaratıcılık varoluşumuz gereği hepimiz için su içmek, nefes almak kadar büyük bir ihtiyaç. Yaratıcı yanınız hem kariyerinize katkı sunar, hem de yaşamınızın bütününe…
Hikayeler yaratıcılığı açığa çıkarmanın en keyifli yollarındandır. Kendinizi bu kaynaktan mahrum bırakmayın. Hikayeler yolunuza ışık tutsun…

Instagram: @arzugzengin
https://www.linkedin.com/in/arzuzengin
arzugurcanzengin.com
Mail: arzugzengin@gmail.com

Youtube: Hayata Uyanış https://www.youtube.com/channel/UCvZDND-NQ_rEQGr3U5csudg
Podcast: Hayata Uyanış https://www.spreaker.com/show/hayata-uyanis https://open.spotify.com/show/5AGCiztKA6BONCsgjybXsu?si=pm51R3OnSPS7KnVn89DWhQ

BİLETLER:

1 - Kişisel Gelişim - 505 TRY
Arketipler, Kahramanın Yolculuğu, Mitoloji, Psikoloji, Koçluk, İçsel Yolculuk, Hikayecilik, Storytelling

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT