Kent ve Ekoloji

Kent ve Ekoloji

Tarihler: 01 Ekim 2021 Cuma ~ 06 Ekim 2021 Çarşamba 01 Ekim 19:00 - 06 Ekim 20:30

Yer: The Circle Zoom

BİLET AL

Ücret: Tam Bilet - 245 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 1, 2021 ~ Eki 6, 2021

Circle Seminars, Dilek Yürük eğitmenliğinde Kent & Ekoloji semineri ile devam ediyor. Seminerin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Uzun yıllardır kent ve ekoloji üzerine hem teorik hem de pratik çalışmalar yürüten Dilek Yürük bu atölyede kent ekolojisini sürdürülebilirlik, gündelik hayat pratikleri, tasarım, hafıza, sanatsal pratikler ve aktivizm üzerinden inceleyecek. Kent ve ekoloji, kültür ve doğa, kent politikaları ve katılımcılık üzerine düşünmek ve aksiyon almak isteyen herkese açık olan bu seminer sonucunda kent sorunlarına dair olası teorik ve pratik çözümlere ulaşılması da hedefleniyor. 

Eğitmen: Dilek Yürük
Tarih: 01-04-06 Ekim 2021
Saat: 19:00–20:30
Süre: 3 Oturum
Katılım: Ücretli

Ders #01
Kent Ekolojisinde İlişkiler ve Arayüzler

Toprak, hava, su, doğa, hayvanlar, bitkiler, insan, sürdürülebilirlik, etik, hafıza, geçirgenlik, görünen ve görünmeyene dair ilişkileri farklı zaman ve mekan paralellerinde okumaya çalışarak duruma bütüncül bakmayı deneyeceğimiz bir başlangıç.

Ders #02
Kentin Peyzaj Katmanları

Kentin kurulumundan başlayıp değişim dönüşüm süreçlerinde iç içe giren multidispliner tasarım pratikleri, kentsel peyzajın ve kullanıcının farklılaşan ihtiyaçları ve permakültür kavramıyla birlikte kentin görünen ve görünmeyen izlerini takip edeceğimiz katmanları arasında bir yolculuk.

Ders #03
Kent Ekolojisini Aktivizm ve Sanatla Deneyimlemek

Yedikule Bostanlarındaki ‘Marul Bayramı’ndan, İstanbul’un tehditkâr dönüşümünü yürüyerek deneyimleme imkânı sunan “İki deniz arası” na, “Yedinci Kıta” dan, “Bir iç mekan bahçesi” ne kente dair dertlerini farklı bir göz ve duruşla ortaya koyanları tanımak ve ilham almak için aktivizm ve sanat penceresinden bir değerlendirme.

BİLETLER:

1 - Tam Bilet - 245 TRY
Tam katılımcı biletidir.

2 - Öğrenci Bileti - 185 TRY
Öğrenci katılımcı biletidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT