Koşulsuz Şefkat

Koşulsuz Şefkat

Tarihler: 26 Ağustos 2021 Perşembe ~ 26 Ağustos 2021 Perşembe 26 Ağustos 19:00 - 26 Ağustos 20:30

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: Genel Bilet - 215 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 26, 2021 ~ Ağu 26, 2021

Bilinçli bir dua: “Bu ıstırap şefkati uyandırsın.”

Birinin ilgisinin zırhımızı indiren gücünü hepimiz hissetmişizdir. Üzgün hissettiğimizde, çoğunlukla biri bizi dinleyecek kadar bizimle ilgilenene veya bize sarılana kadar kendimizi bırakıp ağlayamayız. Biri bize, “Canım, ıstırabını önemsiyorum” dediğinde derin bir şifalanma başlar.

Başkalarına bu ilgiyi göstermemiz kolay olabilir ama kendimize de aynı nazik ve şefkatli ilgiyi göstermeyi öğrenebiliriz. Ve böylelikle gerçekten iyileşebiliriz. 

Gerçek iyileşme nedir? Eksikliklerimize dair kaygı duymama halidir. Bu, insani varoluşumuzu ve tüm hayatı olduğu gibi kabul etmek, eksiklik ve kusurlarımıza şefkatle yaklaşmak anlamına gelir.

Dünyanın en fazla ihtiyaç duyduğu merhem, Koşulsuz Şefkat. İyileşmek ve özgürleşmek için kalbimizi kendimize, başkalarına ve tüm dünyadaki varlıklara açmayı öğrenmeliyiz. Kendi acılarımızı ve başkalarının acısını dindirmenin yollarını aktif bir şekilde arayacak cesareti geliştirmeliyiz. Bazılarımız için şefkat içimizde doğal olarak uyanan bir duygu olabilir, fakat tam şefkat, olgunlaşmış şefkat, harekete geçiren şefkat, ki buna Koşulsuz Şefkat deriz, işte bu şefkat için zihnimizi eğitmeye, terbiye etmeye ihtiyacımız vardır. 

Bu etkinlik ıstırabın karşısında Koşulsuz Şefkat’i yetiştirmeyi ve beslemeyi öğrenmekle ilgili. Dr. Tara Brach, bir buçuk saatlik etkinliğinde Koşulsuz Şefkat’i uyandırabilmemiz ve geliştirebilmemiz için bize gerekli araçları sunacak. Dr. Brach'ın tüm dünyada yankı uyandıran RAIN meditasyonunu kullanarak bizi gündelik hayatta zorlayan duygularımıza mindfulness temelli şefkatle yaklaşmayı öğreneceğiz. Kendimizle başlayarak şefkat çemberini yaşayan ve hisseden tüm varlıkları da içine alacak şekilde genişletmenin yollarını araştıracağız. Birlikte geçireceğimiz zaman söyleşi ve sunumun yanı sıra, Dr. Tara Brach'ın yönlendireceği bir meditasyonu ve soru-cevap bölümünü de kapsıyor. 

Etkinlik boyunca İngilizce-Türkçe simültane tercüme yapılacaktır. Dileyenler orijinal dilinde de izleyebilir.

Her 10 TL bir fidan: Satılan her biletten 10 TL Tema Vakfı’na bağışlanacaktır.   

Bilet alan herkesle etkinliğin kaydı, etkinlik bittikten sonra, iki hafta içinde e-posta yoluyla paylaşılacaktır. Böylelikle etkinliğe gününde katılamasanız bile bir ay boyunca dilerseniz orijinal dilinde dilerseniz İngilizce-Türkçe simültane tercüme eşliğinde etkinliği izleyebilirsiniz.

26 Ağustos günü görüşmek dileğiyle!

BİLETLER:

1 - Genel Bilet - 215 TRY
Genel Bilet

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT