Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) Programı - Dr. Meltem Yavuz

Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) Programı - Dr. Meltem Yavuz

Tarihler: 10 Mart 2021 Çarşamba ~ 28 Nisan 2021 Çarşamba 10 Mart 19:30 - 28 Nisan 19:30

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: Kayıt - 2255 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 10, 2021 ~ Nis 28, 2021

MBSR Programı Nedir?

1979 yılında Dr. Jon Kabat-Zinn  tarafından  The University of Massachusetts 'de geliştirilen, bireyin sağlık, şefkat, nezaket ve iyilik halini geliştiren, yargılarını ve hırslarını fark etmesine olanak tanıyan, hoşa giden veya gitmeyen anlarda yaşadıklarına verdiği tepkilere bilinçli olarak dikkat etmesini sağlayan, etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir grup programıdır.   

Programa katılım için bir ön koşul bulunmamakla birlikte, hayatına mindfulness pratiklerini dahil etmek isteyen, zihnindeki sınırlarının ötesinde bakış açısını genişletebilmeyi dileyen, kendine ve çevresine karşı daha nazik ve şefkatli davranmayı arzu eden, stresli, acı veren veya başka zorlayıcı durum ve duygularla ustaca kalabilmeyi öğrenmek isteyen herkes için uygundur.

Bilimsel saygınlığı yüksek olan akademik dergilerde yayınlanan makale bulgularına göre MBSR programına katılanların stres, anksiyete, depresyon, uyku bozuklukları, kronik ağrı, tansiyon gibi rahatsızlıklarına bağlı semptomlarda iyileşme görülmektedir. Ancak yine de MBSR'ı, başlı başına bir tedavi veya terapi yöntemi olarak kabul etmek yanlış olacaktır. Bilimsel bulgulara göre MBSR programı kaygı ve stresin yönetilmesi, odaklanma ve yaratıcılığın artması, tepkilerin düzenlenmesi,  zorlayıcı duygu ve durumlarla baş edilmesi konularında fayda sağlamaktadır. 

Katılım Belgesi

* 8 haftalık programı tamamlayan katılımcılara uluslararası standartlara uygun MBSR Programı katılım belgesi verilecektir.  

* Mindfulness Koçluğu, Mindfulness Eğitmenliği ve EAMBA akreditasyonlu Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) Programı Eğitici Eğitmenliği Programı'na devam etmek isteyen katılımcılar, ilgili katılım belgesi ile ileriki eğitimlere katılım için gerekli olan ön koşulu yerine getirmiş olurlar. 

8+2 Program İçeriği

BİLETLER:

1 - Kayıt - 2255 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT