Öz Şefkatin Gücü: Duygusal Dayanıklılık

Öz Şefkatin Gücü: Duygusal Dayanıklılık

Tarihler: 11 Mayıs 2021 Salı ~ 11 Mayıs 2021 Salı 11 Mayıs 19:00 - 11 Mayıs 22:00

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: Genel Bilet - 25 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 11, 2021 ~ May 11, 2021

Duygusal dayanıklılık, karşılaştığımız zor durumlarda yolumuzu bulmamızı ve değişen şartlara uyum sağlamamızı kolaylaştıran, duygusal iyilik halimiz için hayati önem taşıyan bir beceridir. 

Geçtiğimiz sene boyunca her birimiz yaşanan zorluklardan payımızı aldık. Pandemi, işimizin ve özel yaşamımızın çeşitli konularında duygusal dayanıklılığımızı sıkı bir testten geçirdi. Pek çok araştırma, dayanıklılığın artırılması için özşefkatin geliştirilmesi gerektiğine işaret ediyor. Ne mutlu ki duygusal dayanıklılık da özşefkat de, öğrenilebilecek beceriler.

Özşefkat, kendimize önem verdiğimiz bir arkadaşımıza göstereceğimiz gibi nezaket göstermemizi ifade ediyor. Özşefkat, kendimizi sürekli yargılamak ya da değerlendirmek yerine bize mükemmel değil insan olduğumuzu hatırlatıyor. 

Üç saatlik bu atölye çalışması bize, zor duygulara nazik ve şefkatli yanıtlar vermemizi sağlayan basit araçlar sunacak bize. Acıdan hepimiz kaçınmak isteriz ama acıyı içeri buyur etmek ve mükemmellikten uzak yanlarımıza kendimizi mahkum etmeksizin yanıt vermek, daha mutlu ve daha tatmin edici hayatlar yaşayabilmek için son derece önemli adımlar. Atölye çalışmasının temeli, Chris Germer ve Kristin Neff’in geliştirdiği, ampirik destekli, sekiz hafta süren Mindful Self-Compassion (Öz Şefkatli Farkındalık) eğitimine dayanıyor. Özşefkatli Farkındalık, bilinçli farkındalık (mindfulness) ve özşefkat becerilerini bir arada kullanarak duygusal dayanıklılık için güçlü bir araç sunuyor. Konu anlatımı, meditasyon ve deneyimsel alıştırmalar içeren bu atölye çalışmasıyla özşefkati günlük yaşamınıza dahil etmek için pratik beceriler kazanacaksınız. Bu atölye, aktif olarak görev yapan ruh sağlığı profesyonellerinin yanı sıra genel izleyici kitlesi için de uygundur.

Hizmet bedeli ve tercüman ücreti düşüldükten sonra gelirin tamamı bir yardım derneğine bağışlanacaktır. Dernekler bu konuda hassas oldukları için bağış yapılmadan önce isimlerinin telaffuz edilmesini istemiyorlar. 

• Etkinlik boyunca İngilizce-Türkçe-İngilizce simültane tercüme yapılacaktır.⁣

• Etkinlik Zoom platformu üzerinden gerçekleşecektir.⁣

• Biletler satışa, 5 Mayıs 2021 Çarşamba günü saat 15.00’te çıkacaktır. Profilimizdeki linkten biletinizi alabilirsiniz.

• Bilet alan herkese eğitimden bir gün önce bilgi emaili ve bağlantı linki yollanacaktır.⁣ Bir email adresiyle yalnızca tek bir tane bilet alabilirsiniz. 

• Eğitime katılan herkese katılım belgesi verilecektir. Bu eğitimin kaydı daha sonra paylaşılmayacaktır. 

BİLETLER:

1 - Genel Bilet - 25 TRY
Genel Bilet

2 - Genel Bilet - 25 TRY
Genel Bilet

3 - Bilet - 25 TRY
Tercümanlar İçin Ayrılan Bilettir

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Festival Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT