PhotoMaraton İstanbul 2021

PhotoMaraton İstanbul 2021

Tarihler: 06 Kasım 2021 Cumartesi ~ 06 Kasım 2021 Cumartesi 06 Kasım 09:00 - 06 Kasım 23:55

Yer: Sirkeci Garı

BİLET AL

Ücret: Dijital Kategori - 95 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 6, 2021 ~ Kas 6, 2021

PhotoMaraton İstanbul 2021 kayıtları saat 09:00 itibari ile Sirkeci Tren Garı’nda başlayacak.

İstasyonlar: Sirkeci - Beyazıt - Galata Kulesi - Taksim

2021 Yılı Ana Sponsoru: Yakında Açıklanacak

 • Fotoğraf makineleri ile 9 Tema / 9 Saat / 9 Fotoğraf konsepti
 • Analog fotoğraf makineleri ile 3 Tema / 9 Saat / 3 Fotoğraf konsepti
 • Cep Telefonları ile 3 Tema / 9 Saat / 3 Fotoğraf konsepti
 • Video Kategorisinde 1 Tema / 1 Video (3 dakika) konsepti

İster amatör, ister profesyonel olsun tüm fotoğraf severlere açıktır.
Etkinliğe herhangi bir fotoğraf makinesi ve akıllı cep telefonu ile katılım sağlanabilir.
Katılımcılar istediği sayıda kategoriye dahil olabilir.
Not: Etkinlik COVID-19 önlemleri alınarak fiziksel olarak düzenlenecektir.

Sabah Ne Yapacağım?
Kayıt alanına ulaşmadan önce “İsim Soyisim, Telefon Numarası, Mail Adresi, HES Kodu ve Katılacağınız Kategori” bilgilerini girmeniz için bilgi kağıdı ve sıra numarası sunulacak. Sıranız geldiğinde, ateş ölçümüz yapılacak ve bilgi kağıdınız ile birlikte kayıt masalarına ulaşacaksınız.

Kayıt masaları; Yeni Kayıt – Dijital Kategori – Cep Kategori – Analog Kategori – Video Kategori olarak önceden tanımlı olacak. Katılacağınız kategori ile ilgilenen masaya ulaştığınızda bilgi kağıdınızı görevli personele ileteceksiniz. HES kodu doğrulamasından sonra yaka kartınız teslim edilecek.

Kayıt masasının karşısında bulunan bölgede, sizlere teslim edilecek yaka kartına vurulacak bir damga ile T-shirt teslimi de gerçekleşecek.

--

Fotoğralar Nasıl Teslim Edilir?

Dijital kategoride çekilen 9 fotoğraf + 3 ikon fotoğrafı saat 19:00 itibari ile Taksim metrosu giriş kısmında bulunan İBB Kültür AŞ “Taksim Sanat” galerisindeki fotoğraf teslim noktasında teslim edilir. Pandemi sebebi ile süreci hızlandırabilmek üzere hangi fotoğrafın hangi temaya ait olduğunu belirten notlar alınması gerekir. Sıralamaya önem verildiğinden; Sirkeci İkonu + Sirkeci 3 Tema + Beyazıt İkonu + Beyazıt 3 Tema + Galata İkonu + Galata 3 Tema sıralamasına uygun halde teslim edilmelidir. Sadece 12 adet fotoğraftan oluşan SD kartınız teslim alınır, fotoğraflar kopyalanır ve kartınız iade edilir.

Analog kategoride, Galata Kulesi istasyonunda filmler teslim alınır. Pamuk Ticaret firmasında yıkatılır ve fotoğraflar mail ortamında katılımcılara ulaştırılır.

Cep Kategori Instagram üzerinden, Video Kategori YouTube veya Vimeo üzerinden ilgili hashtag kullanımları ile teslim edilir.

2021 Jüri Üyeleri

Her sene değişen PhotoMaraton jürisi 2021 yılında birbirinden deneyimli isimlerden oluşuyor. Jüriler çok yakında açıklanacaktır.

2021 Tema Belirleyicileri

Çekilecek fotoğrafların temalarını açıklayan tema belirleyicileri çok yakında açıklanacaktır.

 

Etkinlik Günü - 6 Kasım Cumartesi

 • 1. istasyon olan Sirkeci Tren Garı‘nda saat 12.00 de önce Analog kategori için 3 tema, daha sonra sırası ile 3 adet Cep kategori, 1 adet Video kategori ve son olarak 3 adet Dijital (Genel) kategori teması açıklanır. Temalar önceden bilinmez.

 • Genel kategorideki katılımcılar, açıklanan temaları 3 saat içerisinde fotoğraflar ve ikinci istasyon olan Beyazıt meydanına en geç saat 15.00‘de gelir. Beyazıt istasyonunda yeni 3 tema daha açıklanır ve son istasyon olan Galata Kulesi’ne saat 18.00‘de varırlar. Galata’da açıklanacak son 3 temaya ait fotoğrafları da çekip saat 19.00’dan itibaren Taksim metrosu giriş kısmında bulunan İBB Kültür AŞ “Taksim Sanat” galerisindeki fotoğraf teslim noktasında fotoğrafların teslimini gerçekleştirerek etkinliği tamamlar. Son teslim saati 21.30’dur.

 • Analog katılımcılar, Sirkeci istasyonunda açıklanan 3 analog temasınıPamuk Ticaret firmasından temin edilecek 36’lık veya roll filmlere çalışarak, saat 18.00’de Galata Kulesi istasyonunda film teslimi ile etkinliği tamamlar. Teslim alınan filmler Pamuk Ticaret firması tarafından yıkanır, taratılır ve CD’ye yazılır. Katılımcılar, Sirkeci Pamuk Ticaret firması tarafından mail ortamında kendilerine iletilen fotoğraflar arasından temalara ait olan 3 fotoğrafını seçer. Katılımcı tarafından seçilen 3 fotoğraf "info@photomaraton.com" adresine mail atılır ve jüriye teslim edilir. 

 • Video Kategori katılımcıları, Sirkeci istasyonunda açıklanan video teması özelinde hazırlayacakları sesli/müzikli videoyu 8 Kasım 2021 Saat 12.00’ye kadar “İsim Soyisim / #photomaratonistanbul” başlığı ile YouTube veya Vimeo platformlarında halka açık olarak paylaşır.

 • CepPhotoMaraton katılımcıları, Sirkeci istasyonunda açıklanan 3 temaya ait fotoğrafları 6 Kasım 2021 Saat 23.59’a kadar “#photomaraton21” etiketi ve “tema numarası” ile herkese açık olan Instagram hesaplarından yükler.

 • Fotoğrafların, tema açıklama sıralamasına göre çekilmesi şart değildir. Ancak, yeni istasyona geçiş yapılmadan önce açıklanan her tema için fotoğraf çekilmesi gerekmektedir. Örneğin; 4. tema açıklandığından itibaren ilk 3 tema için fotoğraf çekilemez. 

 • Dijital kategorideki katılımcıların bütün istasyonlarda olduklarını kanıtlayabilmeleri için her istasyonda açıklanacak PM ikonlarını da fotoğrafla

BİLETLER:

1 - Dijital Kategori - 95 TRY
Fotoğraf Makinesi ile Katılım

2 - Analog Kategori - 105 TRY
Analog Makine ile Katılım

3 - Cep Kategori - 80 TRY
Cep Telefonu ile Katılım

4 - Video Kategori - 80 TRY
Video ile Katılım

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT