Sema Demirkan ile Şefkatin Gücü

Sema Demirkan ile Şefkatin Gücü

Tarihler: 26 Kasım 2020 Perşembe ~ 26 Kasım 2020 Perşembe 26 Kasım 20:00 - 26 Kasım 22:00

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: Genel - 205 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 26, 2020 ~ Kas 26, 2020

“Zorlayıcı Duygu ve Durumları cesaret ve bilgelikle yaşama sanatı.”

“Kendine şefkat göstermek, zor bir çocukluğa sahip, çocukluğunda şefkat almamış, kendine bakım verdiğinde suçlu ve rahatsız hissedenler de dahil olmak üzere herkes tarafından öğrenilebilir. Bir anlık şefkat tüm gününüzü değiştirebilir, böyle anların art arda dizilmesi hayatınızın akışını değiştirebilir.” Harvard Psikiyatri Bölüm Üyesi Dr. Chris Germer böyle diyor. 

Peki şefkat nedir, ne değildir? Fizyolojisi nasıl işler? Şefkat insanın büyümesi ve potansiyelini realize etmesinde nasıl bu kadar dönüştürücü bir güce sahip? Sınırlarla, hayır diyebilmekle, öfkeyle nasıl ilgili? Kadim geleneklerden temelini alan şefkat uygulamalarının güncel bilimde ve pozitif psikoloji literatüründe karşılığı nasıl?

Deneyimsel bu atölye çalışmasında, bunları konuşacağımız teorik paylaşımın yanı sıra kısa egzersizler de yer alacak. Dünyaca ünlü şefkat araştırmacısı Kristin Neff’ in öz şefkat modeli üzerinden günlük hayatınızda kullanabileceğiniz küçük bir uygulamayı da öğreneceksiniz.

Öz şefkat, psikolojik dayanıklılığımızı artırarak, zorlayıcı duygu ve deneyimlerin içinden zarafetle ve güçlenerek çıkmamız için bizi destekler. Kendimizi nezaketle motive edebilmeyi mümkün kılar. Kendimizi kabul etmeyi kavramsal boyuttan bedende somut bir deneyime dönüştürebilir. Bağ kurabilme ve temek ilişki becerilerimizi olumlu yönde etkiler. Atölye şefkatle tanışmak isteyen 18 yaş üstü herkese açıktır.

 

Sema Demirkan Hakkında

Doğadan, edebiyattan, sanattan besleniyor, ama en çok dinlemeyi seviyor. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezuniyeti ve 12 yıl çok uluslu şirketlerde başarılı bir iş hayatı, birincilikler, ödüller ve koşmanın ardından içinden yükselen karşı konulamaz sesi dinleyip durdu. Üç yıl bir köyde dinledi, dinlendi. Hayatını elinden geldiğince sade ve mütevazi bir hale getirerek, pratiklerini günlük hayatına, yakın ilişkilerine, anneliğe taşımaya emek veriyor. İçinden geçtiği kapılar şefkate açılınca daimi öğrenciliğine şefkatte derinleşerek devam ediyor. Uzunca bir süredir gereksiz tüketimden kaçınıyor; şefkat-ekoloji-kültürün açtığı yaralar bağlantıları üzerine çalışıyor.

Stanford Üniversitesi’ ne bağlı Compassion Institute ve Mindful Self Compassion organizasyonunun uluslararası eğitmenleri arasında. Resilience ve Yin Yoga eğitmeni. Şefkat Odaklı Terapiler’ in kurucusu Dr. Paul Gilbert, Tara Brach, Daniel Siegel ve Rick Hanson ile çalıştı. Kişilerarası nörobiyoloji, nörobilim, sinir sistemi, somatik deneyimleme & diyalog, meditasyon alanlarında dünya çapında öncü isimlerden eğitimler aldı. Bireyler, kurumlar, terapistler, sağlık çalışanları ve sivil toplum kuruluşlarıyla şefkat, resiliency ve presence çalışıyor. Farklı disiplinleri birleştirdiği özgün atölyeler tasarlayıp sunuyor. Vizyoner Zen Ustası Thich Nhat Han Zen ekolünde düzenli olarak inziva ve eğitimlere katılıyor. Şefkat kitabı üzerinde çalışıyor. Habertürk Hayat’ ta Radikal Şefkat isimli köşesinde her Salı yazıyor.

BİLETLER:

1 - Genel - 205 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT