Sinan Pekşen ile Yolun Sırrı Sende Saklı/Yolculuk Felsefesi (ONLINE)/13 Ekim

Sinan Pekşen ile Yolun Sırrı Sende Saklı/Yolculuk Felsefesi (ONLINE)/13 Ekim

Tarihler: 13 Ekim 2020 Salı ~ 13 Ekim 2020 Salı 13 Ekim 20:30 - 13 Ekim 22:30

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: THINKBIG Genel (1 Kişilik Online Katılım) - 75 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 13, 2020 ~ Eki 13, 2020

THINK House Özel Etkinlik: Sinan Pekşen ile Yolun Sırrı Sende Saklı/Yolculuk Felsefesi (ONLINE)

13 Ekim Salı 20.30-22.30

THINK House Certified The Philosophical Journey

Rehber Düşünürler: Joseph Campbell, Jung, İhsan Oktay Anar, Jules Verne, Feriduddin Attar, Füruğ Ferruhzad ve Yolculuk Örnekleri (Gılgamış’tan Odysseus’a, Frodo’dan Harry Potter’a, Neo’dan Alice’e)

Önemli Not: Program dili Türkçe'dir. İçerik zenginliğinin aktarımını kolaylaştırmak adına, sınırlı sayıda katılımcı ile yürütülecektir. Seminer sonrası, sertifika ya da THINK House Bireysel Felsefesi Danışmanlık programına katılmak isteyen katılımcılarımız, bilet seçimlerini bu doğrultuda yapabilirler.

Yolun Sırrı Sende Saklı- Kendinizi Yeni Birine Dönüştürmenin Felsefesi

İnsanın binlerce yıllık yolculuğunu kendi yolculuğumuza dönüştürebilir miyiz?

Kendim için hangi yol en uygun?

Nereye varmak istiyorum?

Rehberim kim? Benim de içimde saklı yeteneklerim var mı? Ya kendimi keşfedememişsem? Başarabilir miyim? 

Tüm soruların cevapları yolda. Sadece yolda...Her birimizin yaşamı, yolculuk metaforu ile modellenebilir ve kişisel başarıya götüren yol, evrensel ve kadim bir yöntemle ortaya çıkarılabilir.

Bu workshop çalışmasının amacı, temel ihtiyaçlarını karşılamış ancak yaşamdaki gerçek amacını belirlemeye, olmak istediği insanla şimdiki hali arasındaki farkı bilinçli şekilde kapatmaya ve kendini gerçeklemek için başarmaya odaklanan kişilere amaçlarına ulaşmak için gereken yöntem ve zihin yapılarını sağlayabilmektir.

Kendini terkedip kendine varabilmektir asıl yolculuk.  Yeni levhalara yeni değerler yazmak için yola çıkmalıyız! Yolculuk bir maceradır ve tıpkı İhsan Oktay Anar'ın Puslu Kıtalar Atlası adlı kitabında işaret ettiği gibi : "…bu dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır" Öyleyse insanın binlerce yıllık yolculuğunu kendi yolculuğumuza dönüştürebilir miyiz? Tarih bunu başaran sayısız kahramanlarla dolu. Her biri sıradan dünyasında sıradan yaşamlarını sürdürürken yola çıktılar ve yolun sonunda, eve döndüklerinde artık birer kahramandan başkası değillerdi. Ancak kazandıkları ödül onlar için değil toplum içindi ve bu yüzden hala aramızdalar. Yolun sırrını çözmek için yola çıkmalıyız. 

İÇERİK/Yolun Sırrı Sende Saklı

Yolculuk Felsefesi nedir?

Metafor Neden Etkilidir?

Yolculuğun en güzel örnekleri: Gılgamış’tan Odysseus’a, Frodo’dan Harry Potter’a, Neo’dan Alice’e, Ergenekon’dan Babil Sürgünü’ne, Narnia Günlükleri’nden Kırmızı Başlıklı Kıza yolculuğun yolcuları

İhsan Oktay Anar, Jules Verne, Feriduddin Attar, Füruğ Ferruhzad farklı dillerden farklı coğrafyalardan ama hep aynı yoldan mı geçtiler?

Platon, Aristo, Berkeley, Heidegger, Jaspers, Arendt ve Nietzsche gibi çağlardan çağlara seslenen dehalar neden hep yolculuk dedi?

Yolculuğun nitelikleri neler?

Joseph Campbell ve Jung’cu yaklaşımın yolculukla ne ilgisi var? Arketip & Monomit ne demek?

Ben kimim? Beni ben yapan unsurlar neler?

Yolculuğun Evreleri ve başarının evrensel şablonuna genel bakış

Kimler Katılmalı?

Dünden ilham almak, bugünü anlamak, yarını inşa etmek isteyenler

Yaşamda kendi yolunda yürümeye hazırlananlar

Gerçekte kim olduğunu merak edenler

Neden ve ne için arasındaki farka hâkim olmak isteyenler

Felsefenin iyileştirici etkisiyle dönüşümü yaşamak isteyenler

Hedeflerine ulaşmak için binlerce yıllık kadim bir şablonu kullanmayı düşünenler

Felsefe ve mitoloji sayesinde kendi başarı öykülerini yazmayı arzu edenler

Eğitim tasarımcıları, mentorlar, koçlar, danışmanlar

Katılım Detayı

Atölye çalışmamız zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Bilet almanızın ardından size özel erişim linkine ait bilgiler, e-mail adresinize ya da cep telefonunuza gönderilecektir.

Not: Sorularınız için hello@thinkhouseistanbul.com adresine e-posta gönderebilir, 0533 582 99 97 numaralı WhatsApp hattımıza ulaşabilir ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize yazabilirsiniz.

Konuşmacı: Sinan Pekşen

TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra, ODTÜ Havacılık Mühendisliği'nde eğitim alan Pekşen, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI) tasarım mühendisi ve proje lideri olarak Boeing, Airbus ve Lockheed gibi firmalarla yürütülen pek çok uluslararası projede çalıştı. Maine Üniversitesi’nin, Marmara Üniveritesi işbirliği ile gerçekleştirdiği  Executive MBA programını tamamladı. Halen Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Anabilim Dalında Doktora öğrencisidir ve ayrıca aynı üniversitede Uçak Teknolojileri Programında Öğretim Görevlisi olarak akademik öğrenme ve öğretme süreçlerine eş zamanlı devam etmektedir.  Profesyonel kariyerinde, Petrol Ofisi, Adecco, Randstad Türkiye'de üst düzey yöneticilik yaptı.

Sinan Pekşen eğitim, çalışan memnuniyeti ve işe alım gibi konularda hizmet veren Benard İnsan Kaynakları ve Değişim Ustaları adlı şirketlerin kurucusudur. 

www.thinkhouseistanbul.com

BİLETLER:

1 - THINKBIG Genel (1 Kişilik Online Katılım) - 75 TRY

2 - THINK House Certified The Philosophical Journey (1 Kişilik Sertifikalı Online Katılım) - 125 TRY

3 - THINKBIG Genel (1 Kişilik Online Katılım) Ve THINK House Felsefi Danışmanlık//Philosophical Counselling (Sinan Pekşen ile Birebir Online Görüşme, 60 Dakika) Not: Ortak bir tarih belirlenir. - 165 TRY

4 - THINK House Certified The Philosophical Journey (1 Kişilik Sertifikalı Online Katılım) Ve THINK House Felsefi Danışmanlık//Philosophical Counselling (Sinan Pekşen ile Birebir Online Görüşme, 60dakika)Not: Ortak bir tarih belirlenir - 215 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT