UZAKTAN EĞİTİMDE OYUNLAŞTIRMA

UZAKTAN EĞİTİMDE OYUNLAŞTIRMA

Tarihler: 25 Nisan 2021 Pazar ~ 25 Nisan 2021 Pazar 25 Nisan 13:30 - 25 Nisan 16:30

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: Katılım Bedeli - 105 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 25, 2021 ~ Nis 25, 2021

EĞİTİM İÇERİĞİ

Eğitimin online ortama hızlı ve zorunlu geçişi öğretmen ve öğrenci arasındaki etkileşimin önemini daha da açığa çıkarmıştır. Öğrenmenin aktif olarak sürdürülebilmesi için online ortamda ders tasarım yetkinliğinin planlanması son derece önemlidir. Öğrencilerin dikkat süresinin artırılması, motivasyonunun desteklenmesi ve odaklanmasının sağlanması hayatın birçok alanında olduğu gibi oyunlaştırma ile planlandığında daha etkili olmaktadır. Eğitimde oyunlaştırma teknikleri kullanılarak öğretmen merkezli tek kaynaktan öğrenme yerini öğrencilerin iş birliğine ve araştırmaya dayalı öğrenmeye bırakır. Eğitimimizde oyunlaştırmanın motivasyon, süreklilik ve davranış değişikliği sağlayan temel dinamiklerini öğrenip bunları kendi eğitimlerinize nasıl uyarlayabileceğinize dair örnekler bulacaksınız.

EĞİTİM BAŞLIKLARI

Oyunlaştırmada eğitimin rolü nedir? Oyunlaştırma ile öğrenci motivasyonu nasıl sağlanır? Öğrenmede alışkanlık döngüsü nasıl yaratılır? Oyun dinamikleri kullanılarak kalıcı öğrenme nasıl sağlanır? Web 2.0 araçları ile oyunlaştırılmış ders nasıl hazırlanır? Oyunlaştırma ders planlarına nasıl entegre edilir?

EĞİTMEN BİLGİSİ

Oyunlaştırma Uzmanı

Arzu Kupsar

2000 yılında Ege Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olduktan sonra özel sektörde matematik öğretmeni olarak çalıştı. 2018 yılından bu yana Argemon Proje Danışmanlık Şirketi’nde Eğitim Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Oyun Tabanlı Öğrenme ve Eğitimde Oyunlaştırma konusunda eğitim ve atölyeler düzenlemektedir. Bunların yanı sıra Gamfed Türkiye’de Ercan Altuğ Yılmaz ile birlikte oyunlaştırma ile ilgili projelerde içerik üretme ve makale yazımı konularında çalışmaktadır.

Oyunlaştırma Uzmanı

Alen Taşcıoğlu

1973 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğreniminden sonra İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimlerini (lisans), İstanbul Teknik Üniversitesi Nükleer Enerji Yüksek Lisans eğitiminin ardından, Anadolu üniversitesi Uluslararsı ilişkiler ve aynı zamanda Yönetim bilişim sistemleri bölümlerini tamamlamıştır. Sırasıyla uygulama mühendisliği, bilgi teknolojileri ve enerji danışmanlıkları yapmıştır. Karbondioksit emisyonunun azaltılması ve elektrikli arabaların şarj ünitelerinin otomasyonu konularında Hollanda’da bulunduğu sürede çalışmalar yürüten Taşcıoğlu 2011 senesinden beri özel bir lisede Bilgi ve Eğitim Teknolojileri Sorumlusu olarak çalışmaktadır. Bunların yanında Bilgisayar bilimi dersi uygulama, robotik kodlama kulüplerinin de sorumlu eğitmenliğini yapmaktadır. Pek çok sosyal toplulukta gönüllülük ve eğitmenlik yapmaktadır. Eğitimde Oyunlaştırma konusunda eğitim ve atölyeler düzenlemektedir

BİLETLER:

1 - Katılım Bedeli - 105 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT