Uzman Psikolog Deniz Bayel ile Dijital Çağda Ebeveyn Olmak

Uzman Psikolog Deniz Bayel ile Dijital Çağda Ebeveyn Olmak

Tarihler: 10 Mart 2021 Çarşamba ~ 10 Mart 2021 Çarşamba 10 Mart 20:00 - 10 Mart 22:00

Yer: ZOOM

Ücret: Genel - 155 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 10, 2021 ~ Mar 10, 2021

Günümüz teknoloji dönemi ve çocuklarımız daha doğdukları günden itibaren dijital teknolojilerle tanışıyorlar. Bebeklik döneminden itibaren adım adım televizyon, tablet, cep telefonu, bilgisayar gibi cihazların önünde saatlerini geçirebiliyorlar. Yapılan bilimsel araştırmalar, aşırı medya kullanımının, erken çocukluk döneminde, dil gelişimi, öğrenme ve sosyal becerilerde gecikme, ileriki yaşlarda ise davranış problemleri, dikkat eksikliği, odaklanma güçlüğü, yetersiz uyku, obezite gibi sorunlar ile ilişkisine işaret ediyor. Ayrıca, kontrolsüz bir sanal ortamda çocuklarımızın uygunsuz içeriklere maruz kalması yalnızca bir “tık” uzaklarında olabiliyor.

Seminerimizde, anne babalar olarak hayatımızın artık kaçınılmaz bir gerçeği olan dijital dünyada çocuklarımızın yaşına ve gelişimsel özelliklerine göre dikkat etmemiz gereken unsurlara, çocuklarımızı uygunsuz içeriklerden nasıl koruyabileceğimize ve onlara nasıl rehberlik edebileceğimize odaklanacağız.

Etkinliğin ilk bölümünde anne babalar aşağıdaki sorulara cevap alacak. Ayrıca etkinlik sonundaki soru-cevap bölümünde kafalarına takılan konuları paylaşma ve görüş alma imkanı bulacak.

  • Yaşa göre ekran zamanları ne kadar süreli olmalı? Uzaktan eğitimde ekran kullanımı dengesini nasıl sağlayabiliriz?
  • Çocuklarımız için dijital mecralar seçerken nelere dikkat edebiliriz?
  • Çocuklarımızı riskli içeriklerden nasıl koruyabiliriz? 
  • Dijital teknolojilerin faydalarından nasıl yararlanabiliriz?

Deniz Bayel Hakkında

2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma hayatına, Turkcell’de Kurumsal İletişim Bölümü’nde başladı. 2006-2015 yılları arasında görev aldığı Doğuş Holding’de, Kurumsal İletişim Bölüm Başkanlığı sorumluluğunu üstlendi. 2015-2017 yılları arasında, Özyeğin Üniversitesi’nde Uygulamalı Gelişim Psikolojisi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Aynı dönemde Profesyonel Flow Koçluğu ve Ebeveyn Koçluğu sertifika programlarını bitirdi. Circle of Security International’ın güvenli bağlanma odaklı “Güvenli Çember” programına katılarak ebeveyn eğitmeni oldu.

Aldığı eğitimleri takiben, Sıfırdan Onsekize’yi kurdu. Bu oluşum dahilinde, ebeveynlere bireysel danışmanlık, gelişim takibi ve değerlendirmesi hizmetleri sunmaktadır. Buna ek olarak, ebeveynler ve eğitimciler için yüz yüze ve online seminerler gerçekleştirmektedir. Farklı mecralarda çocuk ve ergen gelişimi üzerine yazılar yazmakta, dijital mecralar için özel video içerikleri hazırlamaktadır. Ayrıca, Mothers’Land ve Bardabas Oyun Kutularına uzmanlık desteği vermektedir.

BİLETLER:

1 - Genel - 155 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Eğitim Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT