Vivi Soryano ile Pandemi Yorgunluğuyla Başa Çıkmak - Keşif Atölyesi

Vivi Soryano ile Pandemi Yorgunluğuyla Başa Çıkmak - Keşif Atölyesi

Tarihler: 10 Aralık 2020 Perşembe ~ 10 Aralık 2020 Perşembe 10 Aralık 20:00 - 10 Aralık 22:00

Yer: Zoom

BİLET AL

Ücret: Genel - 80 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 10, 2020 ~ Ara 10, 2020

Pandemi Yorgunluğu ile Başa Çıkmak - Keşif Atölyesi

 

İçinde bulunduğumuz dönemde; odaklanma problemi, tükenmişlik hissi, harekete geçmekte zorlanma ve erteleme şeklinde kendini gösteren Pandemi Yorgunluğunun aslında biyolojimizin stres reaksiyonu olduğunu biliyor musunuz?

Bu zorlukların üstesinden gelmek için Somatik Psikoterapi araçlarından biri olan Merkezlenme Yöntemlerinden faydalanıp Pandemi Yorgunluğu ile başa çıkmak mümkün!

Bu oturumda kendi Pandemi Yorgunluğunuzun biyolojisini öğrenmeye, deneyimlemeye ve dönüştürmeye davetlisiniz!

Pandemi süreci uzadıkça ilk günlerde deneyimlenen korku ve güvenlik arayışları yerini tükenmişliğe bıraktı. Bütün dünyayı etkisine alan ve “Pandemi Yorgunluğu” olarak tanımlanan bu bezginlik hali, algılanan tehlike karşısında sinir sistemimizin verdiği bir reaksiyondur.

Pandeminin ilk dönemlerinde bu reaksiyon, endişe ve korku olarak kendini gösterirken, tehlike hala devam ettiğinden sinir sistemimiz bezginlik reaksiyonları veriyor. Beden, metabolizmasını yavaşlatıp, hayvanlar aleminde ölü taklidi yapma olarak tanımlanan biyolojik duruma giriyor. Bu biyolojik donanım sayesinde, av olma durumunda yaşanacak acıyı daha az hissetmek mümkün oluyor. Ayrıca avlamış olan hayvan, hareketsiz olduğunu gördüğünde avına karşı ilgisini kaybedebiliyor. O zaman da av olan, bir anda gücünü toplayıp can havli ile kaçabiliyor.

Pandemi Yorgunluğu yaşayan bizler, işte evrimsel mirasımız olan bu biyolojik donanımı çöküntü ve bezginlik olarak yaşıyoruz. Kendimize şefkat ile yaklaşıp içimizdeki hareket gücünü devreye sokmaya yöneldiğimizde bu durumla başa çıkabiliriz. İlk önce, harekete yönelik merkezlenme yöntemlerini kullanıp bedenin aktif olarak kendini koruma güdüsünü aktive etmekle başlarız. Ardından, aynı av olmuş hayvanın can havli ile kaçması durumunda olduğu gibi, aşırı uyarılma halini nefes ve merkezlenme yöntemleri ile sakinleştirmeye geçmeliyiz. Çünkü ancak o zaman muhakeme becerisine sahip üst beyin fonksiyonları devreye girebilir.

Bu deneyimsel atölyede, Somatik Psikoterapi araçlarını kullanarak, tüm bu sürecin kendi bedeninizdeki iz düşümünü birlikte araştıracağız. Bu sayede sinir sisteminiz Savaş-Kaç ve Çökme-Bezginlik reaksiyonları verdiğinde, bedeninizde bunu nasıl deneyimlediğinizi fark edeceksiniz. Bu çalışmada öğrendiğiniz Merkezlenme Yöntemlerini günlük hayatınızda da uygulayarak, beyindeki nöral bağlantıları ve dayanıklılığınızı arttırabilecek, Psikolojik Rezilyans kazanıyor olacaksınız.

“Sanat Terapisi", "Core Energetics/Beden Psikoterapisi" ve "Gestalt Terapisi" yöntemleri kullanılarak tasarlanmış 1:30 saatlik bu deneyimsel atölye çalışmasında katılımcıların kazanımları,

-       Pandemi Yorgunluğunun insan biyolojisinde nasıl kendini gösterdiği ile ilgili bilgi sahibi olacaklar.

-       Pandemi Yorgunluğunun bedendeki izdüşümünü araştıracaklar.

-       Merkezlenme Yöntemi ile bedendeki çökme reaksiyonunu desteklemeyi öğrenecekler.

-       Tetiklenme yaşandığında merkezlenme yöntemleri ile nasıl sakinleşebileceklerini, böylece üst beyin fonksiyonlarının nasıl devreye alınabileceği deneyimlenecekler.

Bu konuda çalışmalarını devam ettirmek isteyen katılımcılar, keşif atölyesinden sonraki 15 dakikada “Pandemi Yorgunluğunuzu Dönüştürün” programı ile ilgili bilgi alabilecekler.

*Deneyimsel bir çalışma olduğundan etkinlik süresince katılımcıların kameraları açık olarak aktif katılımları gereklidir.

Vivi Soryano Hakkında

 Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden lisans ve lisansüstü dereceleri ile mezun oldu. İş hayatına, bir büyük beden markası olan Foli’nin girişimcisi olarak başlayıp daha sonra Lesley Üniversitesi’nde Psikoloji Masterı yaptı.

Psikoloji kariyerine Sensorimotor Psychotherapy, Core Energetics, Gestalt Terapi, Sanat Terapisi, Voice Dialogue, Çift Terapisi, Aile Terapisi, Grup Terapisi ve Koçluğu eğitimleri ile devam etti.

Bugüne kadar 5000’in üzerinde danışanının içsel motivasyonlarını harekete geçirmeye kariyer koçluğu yaparak yardımcı oldu. Kendine ait kariyer danışmanlığı metodolojisini teknoloji ile birleştirerek insparkus.com’u kurdu.

 Soryano, üç sene önce beden psikoterapi uzmanlığına dayanarak geliştirdiği "Cultivating Presence" sistematiği ile gerçekleştirdiği bireysel ve grup seanslarında; bireyin özgün doğasında var olan kaynakları harekete geçirmeye, kısıtlayıcı savunma mekanizmalarının ve davranış paternlerinin çözümlenmesine, yaşam enerjisinin, stres toleransının ve duygusal rezilyansın artmasına destek oluyor.

 Bireyin özgün doğasında var olan yaratıcılık, yapıcılık, coşku, heyecan, duygusal zekâ ve sevgiyi ortaya çıkaran, pratiğine bedeni de dahil eden psiko-spiritüel yöntemler kullanan Soryano, hayat amaçlarından birini insanın evrimselleşme yolunda ilerlemesine katkıda bulunmak olarak tanımlıyor.

 Vivi Soryano; EABP (Avrupa Beden Psikoterapi Örgütü) akreditasyonuna sahip, Robert Kolej Mezunlar Derneği, Boğaziçi Mezunlar Derneği, International Coaching Federation ve Futuristler Derneği üyesidir.

BİLETLER:

1 - Genel - 80 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT