Yaşam, İnsan ve İlişkilerin Doğasına Yolculuk: Human Insight //THINK House Certified The Philosophy of Human Nature (ONLINE/Sınırlı Sayıda Fiziki Katılım)

Yaşam, İnsan ve İlişkilerin Doğasına Yolculuk: Human Insight //THINK House Certified The Philosophy of Human Nature (ONLINE/Sınırlı Sayıda Fiziki Katılım)

Tarihler: 20 Ekim 2020 Salı ~ 20 Ekim 2020 Salı 20 Ekim 20:00 - 20 Ekim 22:00

Yer: Zoom

Ücret: THINK House Certified The Philosophy of Human Nature (1 Kişilik Sertifikalı Online Katılım) - 265 TRY

Nereden Alınır: www.biletino.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 20, 2020 ~ Eki 20, 2020

THINK House Ana Müfredat

Human Insight: Yaşam, İnsan ve İlişkilerin Doğasına Yolculuk 

THINK House Certified The Philosophy of Human Nature (ONLINE/Sınırlı Sayıda Fiziki Katılım)

1. Buluşma: SCHOPENHAUER Tedavisi/20 Ekim Salı saat:20.00-22.00

2. Buluşma: Stefan Zweig: Yaşam, İnsan Doğası ve İlişkiler/26 Ekim Pazartesi saat: 20.00-22.00

3. Buluşma: Bertrand Russell: Mutlu Olma Sanatı/27 Ekim Salı saat 20.00-22.00

Türkiye’de ilk kez psikofelsefe workshopların başlatarak kayda değer bir kültür hareketine imza atan THINK House'dan, Schopenhauer, Bertrand Russell ve Stefan Zweig'ın zengin dünyasına uzanan benzersiz bir program...

THINKBIG serisi kapsamında, dünya tarihine yön veren üç filozofun düşünce dünyasının kapısı aralanıyor. Bilge düşünürlerin derin dünyasına konuk olmak üzere, 20-26 ve 27 Ekim akşamı 20.00'de bir araya geliyoruz.

Önemli Not:

- Belirtilen ücret, bu üç buluşmayı kapsar. İçerik dili Türkçe'dir. Program, içerik zenginliğinin aktarımını kolaylaştırmak adına, sınırlı sayıda katılımcı ile yürütülecektir. 

Etkinliğimizi zoom platformu üzerinden gerçekleştireceğiz. Ancak programı fiziki alanımızda takip etmek isteyen sınırlı sayıda katılımcımızı (max 12 kişi/mekan kapasitesinin %20'si) sosyal mesafe ve hijyen kurallarına tam uygun olarak THINK House'da misafir edebileceğiz. Katılımcılarımız, bilet seçimlerini bu doğrultuda yapabilirler.

İçerik

1. Buluşma: Schopenhauer Tedavisi/20 Ekim Salı

Hazırsanız Arthur Schopenhauer'in dünyasında keşfe çıkıyoruz! Yaşama, insan doğasına ve ilişkilere bir de Schopenhauer’ın penceresinden bakmaya var mısınız? THINK House, THINKBIG Serisi kapsamında, yakın tarihin en önemli filozoflarından olan Arthur Schopenhauer'in zengin düşünce dünyasına konuk oluyor. Schopenhauer felsefesinin insanı iyileştiren yanı nedir? Büyük filozof Arthur Schopenhauer'in öğretileri, yaşadığımız problemleri aşmada bize nasıl yardımcı olur? Varoluşsal sıkıntılara karşı 'Schopenhauer Tedavisi' ne öneriyor?

2. Buluşma: Stefan Zweig: Yaşam, İnsan Doğası ve İlişkiler/26 Ekim

İnsan ruhunun derinlerinde dolaşan bir edebiyat dehası, insan doğasının ustası, çözümleyicisi… Zweig’ın dünyasında keşfe çıkıyoruz! Stefan Zweig Atölye’sinde, yazarın eşsiz düşüncelerini, yaşam, insan doğası ve ilişkiler eksininde ele alacağız. Yaşama dair güçlü önerilerini, ‘‘Zweig’dan Yaşam Kılavuzu’’ başlığı altında konuşacağız. Bir düşünce insanı olarak Zweig, yaşamda ne öneriyor? Ona göre mutluluk nedir? Hangi düşünceler mutsuzluğa ışık tutar? Hayat, nasıl anlamlı hale dönüşür? Nasıl üretken oluruz? Başkalarının olumsuz düşüncelerinden nasıl kurtuluruz? Seçtiğimiz duygular ve sonuçları nelerdir? Sizleri, hayatın anlamına dair eşsiz bir atölyeye davet ediyoruz. Yaşama, insan doğasına ve ilişkilere, bir de Zweig’ın penceresinden bakmaya var mısınız?

3. Buluşma: Bertrand Russell: Mutlu Olma Sanatı/27 Ekim Salı

“Mutlu Olma Sanatı” adlı kült kitabın yazarı Bertrand Russell'ın düşünce dünyasına konuk olmaya var mısınız? Ünlü düşünür Russell, yaşamda ne öneriyor? Nasıl iyi bir yaşam süreriz? Nasıl üretken oluruz?Mutlu olma sanatı nedir? Sizleri, hayatın anlamına dair eşsiz bir workshop programına davet ediyoruz. Fırat Devecioğlu'nun sunumu ile, yaşama, mutlu olma sanatına Russell’ın penceresinden bakmaya var mısınız?

Atölye Hakkında

'THINK House Certified The Philosophy of Human Nature', farklı disiplinlerden beslenen, derin bilgiye dayanan içeriği sayesinde katılımcılarında köklü ve olumlu bir iz bırakır.

Program, edebiyat, felsefe, psikoloji dünyasından güçlü ve sahici düşüncelerle beslenir. İnsan doğasının kökenlerinin incelenmesi sırasında, Russell ve Schopenhaur ile birlikte, pek çok filozof, edebiyatçı ve tarihi kişilik, düşünceleri ile katılımcılara eşlik eder. Tarihin evrensel nitelikteki düşünce birikiminden yararlanılır. 'İnsan doğası' kavramının, birey için anlamının keşfedilmesine yönelik düşünsel bir yolculuktur.

Kimler Katılmalı

Düşünce dünyasını zenginleştirmek isteyen bireyler

Hayat yolculuğunda, yeni, derin ve ilham veren fikirlerle dönüşüm yaratmak isteyenler.

Çok yönlü bakış açısının önemini bilen şirket yöneticileri

İçerik üreticileri, eğitmenler, bireysel danışmanlık hizmeti sunan uzmanlar

Felsefe dünyasından beslenmek isteyen psikologlar

Psikofelsefe bakış açısından beslenmek isteyen konuşmacılar, kurumsal danışmanlık hizmeti sunan profesyoneller

Katılım Detayı

Atölye çalışmamız zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Bilet almanızın ardından size özel erişim linkine ait bilgiler, e-mail adresinize ya da cep telefonunuza gönderilecektir.

Not: Sorularınız için hello@thinkhouseistanbul.com adresine e-posta gönderebilir, 0533 582 99 97 numaralı WhatsApp hattımıza ulaşabilir ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize yazabilirsi

BİLETLER:

1 - THINK House Certified The Philosophy of Human Nature (1 Kişilik Sertifikalı Online Katılım) - 265 TRY

2 - THINK House Certified The Philosophy of Human Nature (1 Kişilik Sertifikalı Fiziki Katılım) - 265 TRY

3 - THINK House Certified The Human Nature (1 Kişilik Sertifikalı Online Ya da Fiziki Katılım) Ve THINK House Felsefi Danışmanlık//Philosophical Counselling (Fırat Devecioğlu ile Birebir Online Ya Da Fiziki Görüşme, 60 dakika ) Not: Ortak bir tarih belirlenir - 355 TRY

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT